Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

 

SVEKSNOJE VALDZIA_2Į susitikimą su Savivaldybės vadovais susirinkę Švėkšnos seniūnijos bendruomenės nariai valdžiai ne tik dėkojo, bet ir pažėrė nemažą žiupsnį priekaištų. Daugiausiai klausimų turėjo žinomas Švėkšnos renginių organizatorius Vytautas Raibys, kuris dažnai, išgirdęs atsakymą į savo klausimus, teigė, kad tokius pažadus girdintis nebe pirmame susitikime.

Kritikos dribtelėjo ir naujasis Švėkšnos parapijos klebonas Julius Meškauskas: jis be jokių kompromisų išpeikė UAB „Šilutės vandenys“ tiekiamą vandenį, sakydamas, kad negali jo gerti.
Džiaugiasi sutvarkyta gatve

Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, tik užsiminus apie sutvarkytą centrinę Švėkšnos gatvę, teigė, kad visi šilutiškiai dabar turi pavydėti švėkšniškiams. Pasak jo, ir Šilutės Lietuvininkų gatvė galėjo atrodyti taip gražiai, kaip Švėkšnos rekonstruota Vilkėnų gatvė.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad švėkšniškiai laukė gatvės rekonstrukcijos panašiai tiek pat ilgai, kaip rusniškiai estakados. Pasak mero, yra sudėtinga išspręsti problemą, kai gatvė priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kuri yra visiškai Šilutės savivaldybei nepavaldi institucija. Paskubinti planuojamus darbus pavyko tik tuomet, kai šalia rekonstruotinos gatvės buvo skubiai organizuotas bendruomenės projektas - šaligatvių įrengimas su gatvės apšvietimu ir naujų medelių sodinimu.

Saugiausia seniūnija nepavadino

Šilutės policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė vardijo rajone ir Švėkšnos seniūnijoje įvykdytų nusikaltimų statistiką. Švėkšnoje per 2018 metus buvo pradėtas 41 ikiteisminis tyrimas, ir tai trečdaliu mažiau nei 2017 metais. Dažniausi ikiteisminiai tyrimai - dėl vagysčių ir smurto artimoje aplinkoje. Dar viena šios seniūnijos gyventojų „veiklos kryptis” naminės degtinės gamyba – pernai Švėkšnos apylinkėse išimta ir sunaikinta 280 litrų namų gamybos svaigiųjų gėrimų.

Seniūnas Alfonsas Šeputis sakė, jog švėkšniškiams yra žinomas būrelis žmonių, kurie vykdo nusikaltimus ir nuolat įkliūna pareigūnams.

Pasak seniūno, seniūnija nuolat analizuoja situaciją šeimose, kurios gauna įvairias pašalpas. Ir jau yra aišku, kad trečdalis tų žmonių pragyvenimui galėtų užsidirbti. Tačiau seniūnija šioje vietoje pakeisti nieko negali, nes valstybės politika šiandien sudaro sąlygas lengviau gyventi nedirbant.
V. Raibys domėjosi, kaip vyksta ikiteisminis tyrimas dėl vagystės iš Švėkšnos klebonijos, ar jau yra žinoma tiksli pavogta suma, ar sugauti vagišiai? Jis sakė, kad visiems švėkšniškiams rūpi šis įvykis, tačiau iki šiol nėra išplatinta jokios viešos informacijos. J. Nausėdienė savo atsakymu vietinių irgi nepradžiugino - vykdomas ikiteisminis tyrimas ir jokios oficialios informacijos nėra.

Kaip apvažiuoti bažnyčią?

V. Raibys ir šiemet klausė rajono valdžios, kada bus išspręsta įvažiavimo į miestelį pro bažnyčią problema. Šioje vietoje aukštesnės nei 3 metrų mašinos neįvažiuoja ir nuolat gadina Švėkšnos bažnyčios viaduką.

Pasak V. Raibio, visiems gerai žinoma, kad jau seniai problema galėjo būti išspręsta trimis būdais: Saugose pastačius ženklus, kurie nurodytų stambiagabaritiniam transportui čia nevažiuoti; baigus tvarkyti aplinkkelį apie Švėkšną; arba pastačius mygtukinį šviesaforą, kuris kelioms minutėms leistų sunkiasvoriams automobiliams važiuoti prieš eismą, kairiuoju bažnyčios šventoriaus pakraščiu.

Savivaldybės vadovams pradėjus aiškinti, kad šio kelio eismo savivalda netvarko, ir kad už tai yra atsakinga Automobilių kelių direkcija, V. Rraibys pastebėjo, kad tokias kalbas jis girdi jau daugelį metų.

V. Laurinaičio nuomone, vertėtų tokiai problemai spręsti surinkti ir gyventojų parašus, taip kaip darė rusniškiai, vežti juos į Vilnių, o gal net ir surengti piketą prie Automobilių kelių direkcijos.SVEKSNOJE VALDZIAA

Klebonui nepatinka vanduo

UAB „Šilutės vandenys“ atstovė Vida Kiaulakienė pristatė savo srities informaciją ir sveikino švėkšniškius, kad jie turi sveiką vandenį, kuris tiekiamas be jokių sutrikimų. Tačiau jos kalbą pertraukė naujasis Švėkšnos klebonas Julius Meškauskas. Jis pareiškė, kad Švėkšnoje tiekiamu vandeniu yra nepatenkintas ir vengia jį vartoti. Atsisukęs į susirinkusiuosius jis klausė, ar salėje yra daugiau tokių, kurie negeria vandentiekio vandens, ir sulaukė pulkelio palaikytojų rankų.

Tai sukėlė šiokią tokią sumaištį, kurią V. Kiaulakienė bandė paaiškinti. Jos nuomone, gal vanduo pakeičia skonį, kai yra mažas jo poreikis ir jis užsistovi storesniuose vamzdynuose. Situaciją, pasak specialistės, galima keisti tik praplovus vamzdyną.

Klausimas dėl viešojo tualeto

Švėkšna turi viešąjį tualetą, ir nors iki jo neatvestas vandentiekis, tačiau jis turi apšvietimą. Tualetas stovi rytiniame parko pakraštyje, netoli pradinės mokyklos. Klebonas J. Meškauskas susitikime su valdžia sakė, kad Švėkšnai reikia viešojo tualeto miestelio centre, netoli bažnyčios. Jo teigimu, Švėkšnos bažnyčia yra gausiai lankoma turistų ir vestuvininkų, ir visiems yra aktuali problema tualetas. To stovinčio parke niekas neranda.

Pasak seniūno A. Šepučio, Švėkšnos viešojo tualeto perkėlimo į kitą vietą niekas nesvarsto. Jis sakė, kad šiemet bus pradėti miesto erdvių tvarkymo darbai ir yra suplanuota rekonstruoti ir viešąjį tualetą – įrengti jį moderniai. Seniūno nuomone, vertėtų pagalvoti ir apie kilnojamąjį biotualetą bažnyčios šventoriuje, tokią versiją jis sakė matęs Lenkijoje.

Klebonas susitikimo pabaigoje kreipėsi į visus žymiai taikesniu tonu. Su šypsena jis sakė, kad yra dar visai naujas žmogus Švėkšnoje, dar mažai žino apie čia vykstantį gyvenimą, ir padėkojo visiems už pagalbą ir patarimus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt