Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

PK 3
Visuomenėje pastaruoju metu pastebimas augantis pasitikėjimas policijos darbu: tokį pasitikėjimą apklausų metu išreiškė 75 proc. šalies, ir 81 proc. visos Tauragės apskrities, kuriai priklauso ir Šilutės rajono policijos komisariato (PK) aptarnaujama teritorija, gyventojų. Šis faktorius susijęs su daugeliu veiksnių, o pagrindinis rodiklis – saugumo jausmas, kurį žmonės kasdienybėje jaučia arba... ne.

Tiesa, ne visi statistiniai rodikliai tokie teigiami: pačių policijos vadovų vis dar netenkina vagysčių išaiškinamumo rodikliai, vis dar daug sukčiavimo atvejų ir niekaip nepavyksta prisibelsti į nedrausmingų pėsčiųjų sąmonę.

Šie ir daug kitų faktų konstatuota Šilutės PK vadovybės ataskaitiniame susirinkime, kuriame buvo kviesti dalyvauti ir miestelėnai. Tiesa, panorusių išklausyti pareigūnų ataskaitą ir pasidalinti su jais savo pastebėjimais tebuvo vienetai.

 

Vagystės – sunkiai aiškinami nusikaltimai

Šilutės r. PK vadovas Artūras Mikalauskas pateikė daug iškalbingų skaičių. Per 2018 m. iš viso Tauragės AVPK teritorijoje užregistruota 20 880 pranešimų, kai 2017 m. buvo 21 870. Šilutės r. PK pernai gavo 7421 pranešimus, kai užpernai jų buvo 8208.

Sumažėjo ir nusikalstamų veikų skaičiai: nuo 671 užpernai iki 639 pernai. Tačiau jų ištyrimas liko tame pačiame lygyje: 2017 m. ištirta 482, o 2018 m. - 481, t. y. apie 60 proc.

Viso Tauragės AVPK teritorijoje dominuojančios nusikalstamos veikos yra fizinio skausmo sukėlimas ir nežymus sveikatos sutrikdymas (26 proc.), II vietoje dar prieš kelis metus smarkiai statistikoje pirmavusios vagystės (21,6 proc.), trečioje – Kelių eismo saugumo ir transporto priemonių eksploatavimo pažeidimai – 13,7 proc.

Smarkiai sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų: Šilutės rajone pernai tokių užregistruota 7, kai užpernai buvo 11. Didžiąją dalį – 58 proc. iš jų sudaro nusikaltamos veikos dėl narkotinių medžiagų vartojimo ir platinimo, II vietoje yra nužudymai (pernai rajone 1), trečioje išžaginimai (pernai 2).

Vagystes A. Mikalauskas pavadino sunkiai aiškinamais nusikaltimais, nes daug jų įvykdo iš kitų miestų atvažiavę asmenys, kurie greit išvažiuoja, išveža ir pavogtus daiktus. Tai sunkina tyrimus. Džiugina tai, kad vagysčių per metus sumažėjo nuo 194 iki 142, bet policijos vadovams nelinksma dėl to, kad vagysčių išaiškinamumas siekia tik 32 proc.

Dominuoja (28 proc.) vagystės iš gyvenamųjų patalpų, dažnai vagys darbuojasi ir atvirose vietose bei negyvenamose patalpose. Policijos vadovas ir šįkart priminė, kad vis dar dažni atvejai, kuomet asmeninis turtas nesaugomas, daiktai paliekami atvirose, gerai matomose vietose.

Saugiausia Usėnuose ir KatyčiuosePK 2

PK viršininko nuomone, dėl to, kad įvairių pranešimų mažėja didelis yra policijos reorganizacijos indėlis. Pastaraisiais metais pareigūnai yra arčiau žmonių, mažiau jų dirba kabinetuose, tad gali greičiau reaguoti į pranešimus. Daug darbo pareigūnai atlieka tiesiog automobiliuose, kuriuose yra sumontuota visa darbui būtina įranga.

Visgi, pasak A. Mikalausko, neretai policija girdi atsiliepimų, neva neturi laiko tirti rimtus nusikaltimus, nes pernelyg daug laiko skiria šeimyniniams konfliktams, o šeimos esą jau nebemoka spręsti situacijų be policijos pagalbos. PK viršininkas patvirtino, kad smurto šeimose išties yra daug. Ypač šia prasme sudėtingos pareigūnams yra vadinamosios „pašalpų“ dienos, kuomet pinigus gavę tautiečiai švenčia, o prišventę puola mojuoti kumščiais.

Apie 70 proc. visų nusikalstamų veikų užregistruota Šilutės mieste ir tai nieko keisto, nes čia gyvena daugiausia žmonių. Saugiausios seniūnijos – Usėnai ir Katyčiai, kur nusikalstamumas nesiekia nė 2 proc. Labiausiai nesaugu Saugose ir Švėkšnoje.

Didelės dalies nusikaltimų ištirti nepavyksta dėl specialistų stokos. Pasak A. Mikalausko, pernai komisariatą paliko 4 tyrėjai, o atėjo tik 2 nauji.

Vadovai pažadėjo remontą ir naujas uniformas

Ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė gerėjančiais policijos darbo rodikliais. Jis patikino girdintis, jog rajono gyventojai išties jaučiasi saugesni, o tai kelia Savivaldybės gyventojų kokybę.

Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Noreikis sakė, kad Šilutės r. PK darbuotojai yra visos apskrities lyderiai ir dėkojo kolektyvui už pasiektus rezultatus. Jis pastebėjo, kad pareigūnai jau išmoko laiku sureaguoti į pranešimus apie konfliktus šeimose, pasidžiaugė, jog pernai Tauragės AVPK pareigūnai sulaikė grupę visoje Lietuvoje veikusių sukčių. Šių metų prioritetas nr. 1 yra bendravimas su žmonėmis, ko, anot M. Noreikio, policijos pareigūnams dar reikia mokytis.

Viršininko pavaduotojas Vygantas Mylimas kalbėjo apie pinigus. Jis priminė, kad jau gauta lėšų Šilutės r. PK stogo remontui, tad remontas artimiausiu metu bus pradėtas. AVPK vadovų siekis, pasak V. Mylimo, yra, kad pareigūnai važinėtųsi ne senesniais nei 6 metų automobiliais, ir kad šiemet jie apsirengtų naujomis uniformomis.
Linksmiausia gaida susirinkimą užbaigė katalikų bažnyčios klebonas, kapelionas Remigijus Saunorius ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė. Klebonas patikino ir mišių metu pranešiąs, kad tuos, kurie gatvėmis tamsoje vaikščios be atšvaitų taip sudarydami avarines situacijas, ir žus po automobilio ratais, teks laidoti be bažnyčios. O I. Pranaitienė palinkėjo daug dirbusiems pareigūnams neužmiršti ir savų šeimų bei vaikų, kad ir jų vaikams netektų nustatinėti grėsmės lygių...

Daugiau informacijos apie visų rūšių nusikaltimus ir jų išaiškinamumą skaitykite kituose „Šilutės naujienų“ numeriuose.