Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Brakonieriams 22 žuvys kainuos 4000 eurų

Image - Brakonieriams 22 žuvys kainuos 4000 eurų

  Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per surengtą pasalą Veiviržo ichtiologiniame draustinyje praėjusį šeštadienį sučiupo du brakonierius. Pasala buvo surengta pastebėjus, kad keturračio motociklo, kuriuo po šį draustinį važinėjo du

Penktadienis, 22 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Image - Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Šeštadienio rytą tikrąja to žodžio prasme „prasiautę“ pro Šilutės turgavietės prekeivius ir pirkėjus, popietę kandidatai į Šilutės savivaldybės mero postą rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengti jų priešrinkiminiai debatai. Deja,

Ketvirtadienis, 28 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Šilutėje kovos ringu virto kapinės

Image - Šilutėje kovos ringu virto kapinės

  Mažosios Lietuvos kultūros židinyje Šilutėje – precedento neturinti situacija, vietos mokesčių mokėtojams galinti kainuoti dešimtis tūkstančių eurų, išmestų į balą. Kovo viduryje Šilutės senosiose evangelikų liuteronų kapinėse turėję prasidėti daugiau

Trečiadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutiškiai išgirdo: prasideda naujos statybos, baigiasi pagryniškių vargai

Image - Šilutiškiai išgirdo: prasideda naujos statybos,  baigiasi pagryniškių vargai

  Rajono valdžios su metų ataskaitomis paskutinieji sulaukė didžiausios – Šilutės seniūnijos gyventojai, kurių yra pusė viso rajono gyventojų skaičiaus. O sulaukę sužinojo viso rajono ir savo seniūnijos atskirai kriminogeninę situaciją,

Penktadienis, 22 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

Image - Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

  Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Tad tai

Trečiadienis, 13 kovas Komentarai (0)

 

PK 3
Visuomenėje pastaruoju metu pastebimas augantis pasitikėjimas policijos darbu: tokį pasitikėjimą apklausų metu išreiškė 75 proc. šalies, ir 81 proc. visos Tauragės apskrities, kuriai priklauso ir Šilutės rajono policijos komisariato (PK) aptarnaujama teritorija, gyventojų. Šis faktorius susijęs su daugeliu veiksnių, o pagrindinis rodiklis – saugumo jausmas, kurį žmonės kasdienybėje jaučia arba... ne.

Tiesa, ne visi statistiniai rodikliai tokie teigiami: pačių policijos vadovų vis dar netenkina vagysčių išaiškinamumo rodikliai, vis dar daug sukčiavimo atvejų ir niekaip nepavyksta prisibelsti į nedrausmingų pėsčiųjų sąmonę.

Šie ir daug kitų faktų konstatuota Šilutės PK vadovybės ataskaitiniame susirinkime, kuriame buvo kviesti dalyvauti ir miestelėnai. Tiesa, panorusių išklausyti pareigūnų ataskaitą ir pasidalinti su jais savo pastebėjimais tebuvo vienetai.

 

Vagystės – sunkiai aiškinami nusikaltimai

Šilutės r. PK vadovas Artūras Mikalauskas pateikė daug iškalbingų skaičių. Per 2018 m. iš viso Tauragės AVPK teritorijoje užregistruota 20 880 pranešimų, kai 2017 m. buvo 21 870. Šilutės r. PK pernai gavo 7421 pranešimus, kai užpernai jų buvo 8208.

Sumažėjo ir nusikalstamų veikų skaičiai: nuo 671 užpernai iki 639 pernai. Tačiau jų ištyrimas liko tame pačiame lygyje: 2017 m. ištirta 482, o 2018 m. - 481, t. y. apie 60 proc.

Viso Tauragės AVPK teritorijoje dominuojančios nusikalstamos veikos yra fizinio skausmo sukėlimas ir nežymus sveikatos sutrikdymas (26 proc.), II vietoje dar prieš kelis metus smarkiai statistikoje pirmavusios vagystės (21,6 proc.), trečioje – Kelių eismo saugumo ir transporto priemonių eksploatavimo pažeidimai – 13,7 proc.

Smarkiai sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų: Šilutės rajone pernai tokių užregistruota 7, kai užpernai buvo 11. Didžiąją dalį – 58 proc. iš jų sudaro nusikaltamos veikos dėl narkotinių medžiagų vartojimo ir platinimo, II vietoje yra nužudymai (pernai rajone 1), trečioje išžaginimai (pernai 2).

Vagystes A. Mikalauskas pavadino sunkiai aiškinamais nusikaltimais, nes daug jų įvykdo iš kitų miestų atvažiavę asmenys, kurie greit išvažiuoja, išveža ir pavogtus daiktus. Tai sunkina tyrimus. Džiugina tai, kad vagysčių per metus sumažėjo nuo 194 iki 142, bet policijos vadovams nelinksma dėl to, kad vagysčių išaiškinamumas siekia tik 32 proc.

Dominuoja (28 proc.) vagystės iš gyvenamųjų patalpų, dažnai vagys darbuojasi ir atvirose vietose bei negyvenamose patalpose. Policijos vadovas ir šįkart priminė, kad vis dar dažni atvejai, kuomet asmeninis turtas nesaugomas, daiktai paliekami atvirose, gerai matomose vietose.

Saugiausia Usėnuose ir KatyčiuosePK 2

PK viršininko nuomone, dėl to, kad įvairių pranešimų mažėja didelis yra policijos reorganizacijos indėlis. Pastaraisiais metais pareigūnai yra arčiau žmonių, mažiau jų dirba kabinetuose, tad gali greičiau reaguoti į pranešimus. Daug darbo pareigūnai atlieka tiesiog automobiliuose, kuriuose yra sumontuota visa darbui būtina įranga.

Visgi, pasak A. Mikalausko, neretai policija girdi atsiliepimų, neva neturi laiko tirti rimtus nusikaltimus, nes pernelyg daug laiko skiria šeimyniniams konfliktams, o šeimos esą jau nebemoka spręsti situacijų be policijos pagalbos. PK viršininkas patvirtino, kad smurto šeimose išties yra daug. Ypač šia prasme sudėtingos pareigūnams yra vadinamosios „pašalpų“ dienos, kuomet pinigus gavę tautiečiai švenčia, o prišventę puola mojuoti kumščiais.

Apie 70 proc. visų nusikalstamų veikų užregistruota Šilutės mieste ir tai nieko keisto, nes čia gyvena daugiausia žmonių. Saugiausios seniūnijos – Usėnai ir Katyčiai, kur nusikalstamumas nesiekia nė 2 proc. Labiausiai nesaugu Saugose ir Švėkšnoje.

Didelės dalies nusikaltimų ištirti nepavyksta dėl specialistų stokos. Pasak A. Mikalausko, pernai komisariatą paliko 4 tyrėjai, o atėjo tik 2 nauji.

Vadovai pažadėjo remontą ir naujas uniformas

Ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė gerėjančiais policijos darbo rodikliais. Jis patikino girdintis, jog rajono gyventojai išties jaučiasi saugesni, o tai kelia Savivaldybės gyventojų kokybę.

Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Noreikis sakė, kad Šilutės r. PK darbuotojai yra visos apskrities lyderiai ir dėkojo kolektyvui už pasiektus rezultatus. Jis pastebėjo, kad pareigūnai jau išmoko laiku sureaguoti į pranešimus apie konfliktus šeimose, pasidžiaugė, jog pernai Tauragės AVPK pareigūnai sulaikė grupę visoje Lietuvoje veikusių sukčių. Šių metų prioritetas nr. 1 yra bendravimas su žmonėmis, ko, anot M. Noreikio, policijos pareigūnams dar reikia mokytis.

Viršininko pavaduotojas Vygantas Mylimas kalbėjo apie pinigus. Jis priminė, kad jau gauta lėšų Šilutės r. PK stogo remontui, tad remontas artimiausiu metu bus pradėtas. AVPK vadovų siekis, pasak V. Mylimo, yra, kad pareigūnai važinėtųsi ne senesniais nei 6 metų automobiliais, ir kad šiemet jie apsirengtų naujomis uniformomis.
Linksmiausia gaida susirinkimą užbaigė katalikų bažnyčios klebonas, kapelionas Remigijus Saunorius ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė. Klebonas patikino ir mišių metu pranešiąs, kad tuos, kurie gatvėmis tamsoje vaikščios be atšvaitų taip sudarydami avarines situacijas, ir žus po automobilio ratais, teks laidoti be bažnyčios. O I. Pranaitienė palinkėjo daug dirbusiems pareigūnams neužmiršti ir savų šeimų bei vaikų, kad ir jų vaikams netektų nustatinėti grėsmės lygių...

Daugiau informacijos apie visų rūšių nusikaltimus ir jų išaiškinamumą skaitykite kituose „Šilutės naujienų“ numeriuose.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt