Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

Image - Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

  Liepa dar vos įpusėjo, o didelė dalis mūsų krašto sparnuočių mums jau parodė uodegas – išskrido žiemoti. Regis neįtikėtina, bet kai kurie jų tai padarė jau net daugiau nei prieš

Sekmadienis, 21 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Image - Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Švėkšnos bendruomenės narių nuomonės susikirto dėl vietos kapinėse daugiau nei prieš 100 metų palaidoto vietos šviesuolio, mecenato Domininko Endzelio kapo. Ilgametė pedagogė, kraštotyrininkė Ona Norkutė buvo priblokšta ir nepatikėjo savo

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Image - Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų

Penktadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

Image - Kintai savo vasaros šventėje tapo  šeimų uostu

Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą -

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

 

PK 3
Visuomenėje pastaruoju metu pastebimas augantis pasitikėjimas policijos darbu: tokį pasitikėjimą apklausų metu išreiškė 75 proc. šalies, ir 81 proc. visos Tauragės apskrities, kuriai priklauso ir Šilutės rajono policijos komisariato (PK) aptarnaujama teritorija, gyventojų. Šis faktorius susijęs su daugeliu veiksnių, o pagrindinis rodiklis – saugumo jausmas, kurį žmonės kasdienybėje jaučia arba... ne.

Tiesa, ne visi statistiniai rodikliai tokie teigiami: pačių policijos vadovų vis dar netenkina vagysčių išaiškinamumo rodikliai, vis dar daug sukčiavimo atvejų ir niekaip nepavyksta prisibelsti į nedrausmingų pėsčiųjų sąmonę.

Šie ir daug kitų faktų konstatuota Šilutės PK vadovybės ataskaitiniame susirinkime, kuriame buvo kviesti dalyvauti ir miestelėnai. Tiesa, panorusių išklausyti pareigūnų ataskaitą ir pasidalinti su jais savo pastebėjimais tebuvo vienetai.

 

Vagystės – sunkiai aiškinami nusikaltimai

Šilutės r. PK vadovas Artūras Mikalauskas pateikė daug iškalbingų skaičių. Per 2018 m. iš viso Tauragės AVPK teritorijoje užregistruota 20 880 pranešimų, kai 2017 m. buvo 21 870. Šilutės r. PK pernai gavo 7421 pranešimus, kai užpernai jų buvo 8208.

Sumažėjo ir nusikalstamų veikų skaičiai: nuo 671 užpernai iki 639 pernai. Tačiau jų ištyrimas liko tame pačiame lygyje: 2017 m. ištirta 482, o 2018 m. - 481, t. y. apie 60 proc.

Viso Tauragės AVPK teritorijoje dominuojančios nusikalstamos veikos yra fizinio skausmo sukėlimas ir nežymus sveikatos sutrikdymas (26 proc.), II vietoje dar prieš kelis metus smarkiai statistikoje pirmavusios vagystės (21,6 proc.), trečioje – Kelių eismo saugumo ir transporto priemonių eksploatavimo pažeidimai – 13,7 proc.

Smarkiai sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų: Šilutės rajone pernai tokių užregistruota 7, kai užpernai buvo 11. Didžiąją dalį – 58 proc. iš jų sudaro nusikaltamos veikos dėl narkotinių medžiagų vartojimo ir platinimo, II vietoje yra nužudymai (pernai rajone 1), trečioje išžaginimai (pernai 2).

Vagystes A. Mikalauskas pavadino sunkiai aiškinamais nusikaltimais, nes daug jų įvykdo iš kitų miestų atvažiavę asmenys, kurie greit išvažiuoja, išveža ir pavogtus daiktus. Tai sunkina tyrimus. Džiugina tai, kad vagysčių per metus sumažėjo nuo 194 iki 142, bet policijos vadovams nelinksma dėl to, kad vagysčių išaiškinamumas siekia tik 32 proc.

Dominuoja (28 proc.) vagystės iš gyvenamųjų patalpų, dažnai vagys darbuojasi ir atvirose vietose bei negyvenamose patalpose. Policijos vadovas ir šįkart priminė, kad vis dar dažni atvejai, kuomet asmeninis turtas nesaugomas, daiktai paliekami atvirose, gerai matomose vietose.

Saugiausia Usėnuose ir KatyčiuosePK 2

PK viršininko nuomone, dėl to, kad įvairių pranešimų mažėja didelis yra policijos reorganizacijos indėlis. Pastaraisiais metais pareigūnai yra arčiau žmonių, mažiau jų dirba kabinetuose, tad gali greičiau reaguoti į pranešimus. Daug darbo pareigūnai atlieka tiesiog automobiliuose, kuriuose yra sumontuota visa darbui būtina įranga.

Visgi, pasak A. Mikalausko, neretai policija girdi atsiliepimų, neva neturi laiko tirti rimtus nusikaltimus, nes pernelyg daug laiko skiria šeimyniniams konfliktams, o šeimos esą jau nebemoka spręsti situacijų be policijos pagalbos. PK viršininkas patvirtino, kad smurto šeimose išties yra daug. Ypač šia prasme sudėtingos pareigūnams yra vadinamosios „pašalpų“ dienos, kuomet pinigus gavę tautiečiai švenčia, o prišventę puola mojuoti kumščiais.

Apie 70 proc. visų nusikalstamų veikų užregistruota Šilutės mieste ir tai nieko keisto, nes čia gyvena daugiausia žmonių. Saugiausios seniūnijos – Usėnai ir Katyčiai, kur nusikalstamumas nesiekia nė 2 proc. Labiausiai nesaugu Saugose ir Švėkšnoje.

Didelės dalies nusikaltimų ištirti nepavyksta dėl specialistų stokos. Pasak A. Mikalausko, pernai komisariatą paliko 4 tyrėjai, o atėjo tik 2 nauji.

Vadovai pažadėjo remontą ir naujas uniformas

Ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė gerėjančiais policijos darbo rodikliais. Jis patikino girdintis, jog rajono gyventojai išties jaučiasi saugesni, o tai kelia Savivaldybės gyventojų kokybę.

Tauragės AVPK viršininko pavaduotojas Mindaugas Noreikis sakė, kad Šilutės r. PK darbuotojai yra visos apskrities lyderiai ir dėkojo kolektyvui už pasiektus rezultatus. Jis pastebėjo, kad pareigūnai jau išmoko laiku sureaguoti į pranešimus apie konfliktus šeimose, pasidžiaugė, jog pernai Tauragės AVPK pareigūnai sulaikė grupę visoje Lietuvoje veikusių sukčių. Šių metų prioritetas nr. 1 yra bendravimas su žmonėmis, ko, anot M. Noreikio, policijos pareigūnams dar reikia mokytis.

Viršininko pavaduotojas Vygantas Mylimas kalbėjo apie pinigus. Jis priminė, kad jau gauta lėšų Šilutės r. PK stogo remontui, tad remontas artimiausiu metu bus pradėtas. AVPK vadovų siekis, pasak V. Mylimo, yra, kad pareigūnai važinėtųsi ne senesniais nei 6 metų automobiliais, ir kad šiemet jie apsirengtų naujomis uniformomis.
Linksmiausia gaida susirinkimą užbaigė katalikų bažnyčios klebonas, kapelionas Remigijus Saunorius ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė. Klebonas patikino ir mišių metu pranešiąs, kad tuos, kurie gatvėmis tamsoje vaikščios be atšvaitų taip sudarydami avarines situacijas, ir žus po automobilio ratais, teks laidoti be bažnyčios. O I. Pranaitienė palinkėjo daug dirbusiems pareigūnams neužmiršti ir savų šeimų bei vaikų, kad ir jų vaikams netektų nustatinėti grėsmės lygių...

Daugiau informacijos apie visų rūšių nusikaltimus ir jų išaiškinamumą skaitykite kituose „Šilutės naujienų“ numeriuose.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt