Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

Image - Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

  Liepa dar vos įpusėjo, o didelė dalis mūsų krašto sparnuočių mums jau parodė uodegas – išskrido žiemoti. Regis neįtikėtina, bet kai kurie jų tai padarė jau net daugiau nei prieš

Sekmadienis, 21 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Image - Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Švėkšnos bendruomenės narių nuomonės susikirto dėl vietos kapinėse daugiau nei prieš 100 metų palaidoto vietos šviesuolio, mecenato Domininko Endzelio kapo. Ilgametė pedagogė, kraštotyrininkė Ona Norkutė buvo priblokšta ir nepatikėjo savo

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Image - Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų

Penktadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

Image - Kintai savo vasaros šventėje tapo  šeimų uostu

Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą -

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

 

Stanislovas Kavoliunas„Atsparumas stresinėms situacijoms, savidisciplina, kuri padeda nuosekliai siekti užsibrėžtų rezultatų; žingeidumas, kuris plečia kompetencijas. O jei šias savybes lydi ambicijos - brokeris neabejotinai pasieks aukštumų savo karjeroje nekilnojamojo turto (NT) pardavimuose“, - įsitikinęs NT brokeris Stanislovas Kavoliūnas.

Šių savybių dėka jis tapo geriausiu 2018 metų „Capital Klaipėda“ brokeriu, padėjęs įsigyti ar parduoti butus 106 šeimoms. Su Stanislovu kalbėjomės ne tik apie gero brokerio savybes, bet ir apie šio darbo sunkumus bei džiaugsmus, taip pat dabartinę situaciją Šilutės NT rinkoje.

 

-Papasakokite apie įmonę „Capital Klaipėda“, savo patirtį joje?

-Įmonėje pradėjau dirbti 2016-ųjų pabaigoje. Iki pirmų pardavimų daug mokiausi ir analizavau sėkmingiausius brokerius, ką jie daro, kodėl jiems pavyksta pardavimai. Įgytas žinias pritaikiau darbe ir kuo toliau, tuo labiau sekėsi, nes sparčiai plėtėsi rekomendacijų ratas. Palaipsniui ir pardavėjai pradeda keistis, nes supranta, jog visko negali padaryti patys, kad savo srities profesionalai gali padaryti geriau už juos.

„Capital Klaipėda“ yra vienas iš 28 „Capital“ biurų Lietuvoje, tai trečius metus stabiliai auganti NT įmonė. Augimo sąlyga - ne brokerių skaičius, bet NT pardavimai. 2018 m. 10 brokerių komanda įvykdė 202 nekilnojamojo turto sandorius, pradedant nuoma ir baigiant prabangių penthauzų pardavimu.
Kiekviename „Capital“ biure kas mėnesį renkami geriausi brokeriai, 2018 m. 8 mėnesius užėmiau 1 vietą „Capital Klaipėda“ biure. Dar tris kartus likau antras ir kartą trečias. Šiemet vasario 9 dieną vykusiuose „Capital“ apdovanojimuose buvau pripažintas geriausiu 2018 metų „Capital Klaipėda“ brokeriu. Mano žiniomis, tarp visų „Capital“ brokerių Lietuvoje, kurių yra daugiau kaip 360, mane aplenkė tik keletas iš Vilniaus ir Kauno.

-Su kokiais sunkumais susiduriate darbe?

-Mano darbe sunkaiusia tai, jog kartais tenka dirbti be poilsio dienų. Taip pat šiame darbe gana daug stresinių situacijų, reikia prisitaikyti prie įvairių pardavėjų ir pirkėjų norų bei nuotaikų. Kartais reikia klientus nuraminti, suprasti ir palaikyti ar paskatinti priimti spredimus. Pirkėjai dažnai nori pirkti, bet nežino ko tiksliai nori, todėl tenka padėti jiems suformuoti konkretesnius paieškos kriterijus, kad lengviau pavyktų surasti tai ko ieško ir nesiblaškytų tarp objektų.

-O kas labiausiai patinka darbe?

-Myliu šį darbą, nes galima darbo dieną dažnai planuoti pagal savo poreikius, daug sutinku gerų ir nuoširdžių žmonių su kuriais malonu bendrauti. Patinka žmonėms padėti išpildyti jų svajones. Šypsenos, geri padėkos žodžiai ir rekomendacijos skatina judėti pirmyn kokybės prasme.

-Ką patartumėt žmonėms, norintiems pirkti arba parduoti butą?

Norint priimti teisingus sprendimus patarčiau sužinoti realias NT rinkos kainas - po kiek parduodamas ir perkamas nekilnojamasis turtas. Nes kainos skelbimuose yra pardavėjų lūkesčiai, o realiai pardavimų kainos kartais kardinaliai skiriasi. Patarčiau turėti asmeninį NT brokerį, kuriuo pasitikite, kaip dažnu atveju jau turite asmeninę kirpėją, pas kurią lankotės, kuri žino kas jums tinka ir kaip jūs norite, jog jus nukirptų. Šiuolaikiniam pasaulyje įprasta turėti šeimos gydytoją, finansų patarėją, įprasta turėti ir asmeninį NT brokerį, kuris puikiai žinos jūsų situaciją ir esant reikalui galės jums padėti perkant ar parduodant NT.

Siūlau nebijoti keisti gyvenamąją vietą, pasiryžti įgyvendinti senas svajones, jeigu jos finansiškai pamatuotos. Siūlau parduoti per didelius namus, butus neatitinkančius jūsų poreikių. Pirkti tokį būstą, kuris jums bus reikalingas artimiausius keletą metų, o ne kuris gali būti reikalingas po 10-15 metų, o gal ir niekada, o sutaupytus pinigus tinkamai investuoti. Todėl net atsiradus reikalui galėsite nesunkiai pakeisti būstą.

-Kokia šiandien Šilutės NT rinka?

-Dėl butų trūkumo Šilutės rinkoje, butų kainos sparčiai auga patraukliuose 1-3 aukštuose. Patraukliausi išlieka 2-3 kambarių butai 2-3 aukštuose, yra jau įvykusių sandorių kur labai gerai įrengtų butų gerame aukšte ir geroje vietoje kaina perkopia 700 Eur/kv. m. Šilutėje didelė dalis brangiausių butų parduodami su būsto paskolomis ir su brokerių pagalba, bankai yra pradėję kelti banko maržą, ateityje tikimasi ir palaipsniui pradėsiančio didėti Euro LIBOR, kuris šiuo metu yra vis dar neigiamas. Euro LIBOR didėjimas ateityje dar padidins būsto paskolos palūkanas. Verta paminėti, jog Šilutės mieste bankai skolina prastesnėmis sąlygomis nei didžiuosiuose miestuose įsigyjamam būstui. Kai kurių bankų vadybininkai užsimena ir apie galimai griežtesnes paskolų išdavimo sąlygas ateityje. Aš manau, jog pavasarį rinkoje gali atsirasti po šildymo sezono pabaigos daugiau parduodamų butų, ir savininkams turėtų sudėtingiau sektis juos parduoti už norimas kainas.

Kainoms kylant ir toliau tikėtina ir naujų daugiabučių statybos Šilutėje. Dėl butų tinkamos pasiūlos trūkumo ir kainų atotrūkio mažėjimo tarp senos ir naujos statybos butų kainų, pirkėjai pradės svarstyti gal geriau sumokėti daugiau ir pirkti naujos statybos butą. Jeigu bus pasiryžę sumokėti už naujos statybos butus su daline apdaila nuo 750 Eur / kv. m. ir daugiau, tai gali paskatinti investuotojus veikti. Gali būti, kad visas daugiabutis bus pastatomas butų nuomai, nes ir dabar rinkoje atsiranda besidominčių investuotojų, kurie svarsto galimybę pastatyti daugiabutį pardavimui arba nuomai, ko Šilutėje nebuvo jau 25 metus. Potencialūs investuotojai stebi rinkos situaciją, analizuoja, tačiau kol kas konkrečių veiksmų nesiima dėl nemažos rizikos. Tiriant rinką gali būti, jog kažkas pabandys pastatyti pradžioje mažos kvadratūros kotedžus Šilutėje.

Butų nuomos rinka labai aktyvi, kur kas didesnė paklausa nei pasiūla, todėl atsiranda investuotojų, kurie nuperka butus juos paruošia nuomai ir išnuomoja. Taip jie prisideda prie butų trūkumo ir kainų didėjimo.

Namų rinka šių metų pradžioje stipriai sulėtėjo, Šilutėje įvyko kur kas mažiau sandorių nei 2018 metų tuo pačiu metu. Kaip ir kiekvienais metais sklypų rinkoje tikimasi atsigavimo pavasarį, jau prasideda pavieniai skambučiai dėl sklypų apžiūros.

Kavinės su banketinėmis salėmis, kaimo turizmo verslai Šilutėje ir rajone, dėl gyventojų skaičiaus mažėjimo, darbuotojų trūkumo, augančių atlyginimų bei dėl to, kad vis dažniau vestuvės ar gimtadieniai švenčiami užsienyje, patiria ne pačius geriausius laikus ir daugelis galvoja apie verslo pardavimą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt