Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

 

DJI 0717“Šis potvynis buvo labai staigus ir ūmus, bent jau pas mus, Pakalnėje“, - sako kaimo turizmo sodybos „Pakalnės vingis“ šeimininkai Daiva ir Raimondas Plikšniai. 19 metų saloje gyvenanti šeima tokį staigų vandens pakilimą matė pirmą kartą gyvenime.

Daugau kaip 11 000 internautų peržiūrėjo video, kur Plikšniai dalijosi vaizdais iš apsemtos sodybos. Išsiliejusi Pakalnė apsėmė kiemą, pirtį, ūkinius pastatus, tris dienas iš sodybos nebuvo galima išvažiuoti. 


Visgi Plikšnių šeima stengiasi džiaugtis, o ne liūdėti, juk tokius vaizdus gyvenime pamatysi ne kiekvieną dieną. Pavyzdžiui pievoje jie dabar žvejoja, stebėjo plaukiančių kurmių lenktynes ir kitus gamtos reiškinius.

Tuo tarpu ekstremalių pramogų išsiilgę šilutiškiai ar svečiai iš kitų miestų vasario 23 d. galės leistis į žygį irklentėmis potvynio apsemtais miškais, keliais, sodybų kiemais, tokį siūlo Ekstremalų asociacija. H. Zudermano apysakos „Jonas ir Erdmė“ motyvais paremtas maršrutas nukels 150 metų atgal ir supažindins su meilės ir gyvenimo istorija potvynio zonoje.

Apsemta 25 ha

Pirmadienį Šilutės savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją Rusnės ir dar penkiose rajono seniūnijose. Vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė prieš penkias dienas buvo pakilęs iki 95 cm.

Prieš savaitę prasidėjęs ir staigiai kilęs potvynis po truputį slūgsta. „Šilutės naujienų“ duomenimis, trečiadienio vakarą Nemune ledų sangrūdų ties Uostadvariu nebuvo. Šeštadienį kelyje Šilutė - Rusnė, vandens gylis apsemtame kelio ruože buvo 30 cm. Vandeniui slūgstant, lengvuosius automobilius jau perkelia tralai. Prognozuojama, kad savaitgalį vanduo kris dar labiau ir automobiliai į Rusnę galės važiuoti patys.

Ketvirtadienio duomenimis, Šilutės rajone buvo apsemta 25 ha teritorija, kurioje 11 kaimų, 86 sodybos, 202 gyventojai. Apsemta 39,55 km rajoninės reikšmės kelių ir 2,5 km - vietinės.

Šiemet žmonės į Rusnę pėsčiomis patenka per nebaigtą statyti estakadą. tarp jų ir turistai, norintys pamatyti potvynį, pafotografuoti. Be guminių botų į Rusnę patekti sunku, nes nedidelis ruožas prieš estakadą yra apsemtas. Gylis nedidelis, galima perbristi. Šią kliūtį žmonės įveikia įvairiai, buvo atvejų, kai žmones nešė ir policijos pareigūnai.

Potvynio pliusai ir minusai

“Potvynis džiaugsmo neatneša, džiaugsmas, kai jis baigiasi“, - sako kone 20 metų Rusnėje gyvenantis R. Plikšnys. Šiemetinis potvynis, bent jau Pakalnėje, buvo labai staigus, tokią gamtos sticihiją vyras matė pirmą kartą.

Didžiausia problema, anot jo, yra nevalomos Pamario upės. „Kenčiame dėl nevalytų upių, ledai parėjo iš Atmatos, užkišo Pakalnę ir niekur negali pasislėpti. Jeigu užsikiša upė, vanduo kyla, kol išsiskirsto per visus pylimus. Priežastis aiški - reikia valyti upes. O visa kita nuo gamtos priklauso“, - kalba jis.

Potvynio sukeltų problemų būtų mažiau, jeigu Atmatoje būtų ledlaužis, kuris pasirūpintų, kad sangrūdos būtų išstumdytos arba padarytas praėjimas vandeniui nutekėti. Estakada nuo to neišgelbės, ji - tik būdas persikelti.

Prasidėjus potvyniui, Plikšnių šeima tris dienas negalėjo išvažiuoti iš sodybos, tačiau džiaugiasi, kad galėjo išbristi. Kaip ir kiekvieno vienkiemio gyventojai, Plikšniai apsirūpino maistu 3-4 dienoms, duoną išsikepa patys.

Pasak Raimondo, sudėtingiau vaikams, nes atostogų metu, kai nereikia į mokyklą eiti, jie negali išeiti iš namų, neturi kur iškrauti energijos. Šeimos šunų būdos taipogi apsemtos, jie laikinai apsigyveno šeimininkų namuose. Vyras apgailestauja, kad nespėjo išgelbėti vieno bičių avilio, jis nuskendo.

Salos gyventojai džiaugiasi, kad potvynis jau slūgsta. „Jei pradėtų šalti, kai vanduo aukščiausiame taške, kas yra buvę vieną kartą, tada nei ledu, nei bradu, būtų tikras Šaktarpis“, - sako R. Plikšnys.

Kad ir kiek vargo atneštų potvynis, jis pripažįsta, kad į jį smagu žiūrėti, nes ne kasdien tokį vaizdą pamatysi. „Suprantame, kad jei rypuosime palei langą, nieko gero nebus, stengiamės linksmintis, daryti atrakcijas iš to, kad pas mus kieme vanduo“, - pasakojo rusniškis.
Pavyzdžiui, potvynio metu, galima braidyti po pievą ir žvejoti, stebėti, kaip vandenyje plaukia kurmiai, pelės ir kiti graužikai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt