Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Neršiančias lydekas aplinkosaugininkai saugojo beveik tris mėnesius

Image - Neršiančias lydekas aplinkosaugininkai saugojo beveik tris mėnesius

  Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai akcijos „Lydeka 2019“ metu beveik tris mėnesius nuo brakonierių saugojo neršiančių lydekų ramybę. Jie nuo vasario 1d. iki balandžio 20 d. surengė

Pirmadienis, 13 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Politikos naujokai turi sumanymų, kaip gerins šilutiškių gyvenimą

Image - Politikos naujokai turi sumanymų,  kaip gerins šilutiškių gyvenimą

  Šilutės savivaldybės 9-ojo šaukimo taryboje darbą pradėjo 12 naujų, praėjusią kadenciją Tarybos nariais nebuvusių politikų. Tad ko tikėtis iš politikos naujokų gali rajono žmonės? Kodėl jie panoro tapti politikais, kas

Pirmadienis, 13 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Balkone uždarytas ir savo išmatas ėdęs šuo buvo įkalintas jau ne pirmą kartą

Image - Balkone uždarytas ir savo  išmatas ėdęs šuo buvo  įkalintas jau ne pirmą kartą

  Išsekęs šuo, gyvenantis savo išmatomis užterštame balkone Klaipėdoje, išgelbėtas gyvūno staugimo neapsikentusių kaimynų dėka. Šis šuns nepriežiūros atvejis pašiurpino ne tik daugiabučio kaimynus, bet ir kiekvieną, skaičiusį šią istoriją. Šiuo

Ketvirtadienis, 9 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rusnės estakadą planuojama atidaryti jau šią savaitę

Image - Rusnės estakadą planuojama atidaryti jau šią savaitę

  Rusnės estakada virš kasmet potvynio vandenų užliejamo kelio ruožo – baigta ir sunkiosios technikos išbandymus atlaikė. Priešingai nei premjeras Saulius Skvernelis, žadėjęs jos atidarymą rusniškiams prieš antrąjį rinkimų turą, į

Antradienis, 14 Gegužė Komentarai (5)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

 

102005658-3a3262af-83f5-495c-a7a6-b8709cd009bbDalį biuletenių Šilutės rajone namo parsinešusiai Saugų apylinkės rinkimų komisijos pirmininkei Laurai Šikšnienei trečiadienį buvo pareikšti įtarimai. Jos namuose atliktos kratos po to, kai paprašius perskaičiuoti savivaldos tarybų rinkimų rezultatus dalis biuletenių buvo rasti pačios komisijos pirmininkės namuose.

Tiesa, penktadienį su lrytas.lt susisiekusi pati L.Šikšnienė atskleidė situaciją iš savo pozicijos: dėl iki ryto užtrukusio balsų skaičiavimo biuletenius namo parsinešti jos paprašė pats Šilutės savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Eugenijus Judeikis.

Be to, anot L.Šikšnienės, dėl neskaidraus biuletenių skaičiavimo pirmininkę apkaltinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į tarybos narius Lijana Jagintavičienė siekė asmeninės naudos, nes iki patekimo į tarybą jai pritrūko vos šešių balsų.

Žiniasklaidoje anksčiau situaciją komentavęs, tačiau apie savo paties prašymą biuletenius sau kurį laiką pasilaikyti net neužsiminęs E. Judeikis lrytas.lt pripažino, kad prašė L.Šikšnienės per naktį pasaugoti biuletenius ir pristatyti juos tik 12 valandą dienos.

Nusprendė perskaičiuoti balsus

L.Šikšnienė po kelių dienų tylos nusprendė pateikti situaciją iš savo pusės. Moteris papasakojo apie rinkimų naktį, po kurios buvo apkaltinta balsų skaičiavimo neskaidrumu ir biuletenių parsinešimu į savo namus.

L.Šikšnienės teigimu, naktį, komisijai skaičiuojant balsus, pradėjus juos įvedinėti į kompiuterį buvo pastebėtos kelios reitingavimo klaidos, tad balsus nuspręsta perskaičiuoti iš naujo.

Perskaičiavimas užsitęsė iki 5 val. 30 min., tačiau apyli nkė taip ir nesulaukė pagalbos iš Šilutės savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininko Eugenijaus Judeikio. Tiesa, jis padėti Saugų apylinkės komisijai išsiuntė jau balsus baigusią skaičiuoti Ramučių apylinkės pirmininkę Kristiną Raudienę.

Paryčiais komisijos pirmininkė L.Šikšnienė iš E.Judeikio teigė sulaukusi skambučio, kurį girdėjo ir kiti komisijos nariai. Jis dėl užtrukusio skaičiavimo esą paprašė balsus pasilaikyti pas save ir pristatyti juos 12 valandą dienos.

Pats E.Judeikis vėliau žiniasklaidai komentuodamas apie šią situaciją neužsiminė apie tokį savo pageidavimą.

„Jis neminėjo to, nes jeigu paminėtų, turėtų išskristi iš pirmininko pareigų. Jis saugo savo vietą, o ant manęs pila tokį purvą“, – sakė L.Šikšnienė, pridurdama, kad jos pačios klaida buvo sutikti su tokiu pasiūlymu, o ne laukti, kol apygardos pirmininkas atvažiuos ir pats pasiims balsus.

Komisija, galiausiai suskaičiavusi biuletenius, sudėjo juos į vokus ir tuomet į dėžes. Vienose buvo balsai, kitose – po rinkimų likusios šiukšlės, plakatai, įvairūs juodraščiai ir t.t.

Visus šiuos popierius bei dokumentus į namus parsivežusi ir pailsėti nuėjusi L.Šikšnienė paliko savo automobilyje.

Vokas atsidūrė kitoje dėžėje

Kitą rytą, kaip pasakojo L.Šikšnienė, dar prieš 12 valandą jau stovėjo prie E.Juodeikio durų ir laukė, kol jis pasiims biuletenius.

Tačiau po kurio laiko grįžusi namo ji sulaukė skambučio, kad trūksta voko su savivaldos tarybų rinkimų biuleteniais.

Vokas, pasirodo, buvo atsidūręs kitoje dėžėje su po rinkimų likusiais įvairiausiais popieriais.

„Aš iš tikrųjų nežinau, kaip jis ten pateko, nes viskas buvo išnešta iš kambarėlio, kuriame mes buvome, ir sudėta į dėžes, o tos dėžės nuneštos į mano mašiną. Kaip tas vokas atsidūrė ne toje dėžėje, aš nežinau.

Visas dėžes parsivežiau ir esu kalta, kad jų neperžiūrėjau. Tačiau vokas vėliau buvo prakirptas paties E.Juodeikio ir visi biuleteniai buvo gražiai sudėti. jeigu kažkas būtų buvę keista, matytųsi“, – tikino L.Šikšnienė.

Moteris teigė apskritai nenorėjusi užimti apylinkės komisijos pirmininkės pareigų, o kad ją delegavo socialdarbiečiai sužinojusi tik po rinkimų iš žiniasklaidoje pateiktos informacijos.

L.Šikšnienė pripažino, kad šiose pareigoje jai trūko kompetencijos: ne kartą prašiusi pakeisti ją kitu žmogumi, o vieninteliai apmokymai, kurių sulaukė iš VRK ir E.Juodeikio, esą buvo filmukas vaizdo įrašų dalijimosi platformoje „Youtube“.

Liepė pasaugoti balsus

Šilutės savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininkas E.Judeikis lrytas.lt pripažino, kad iš tiesų prašė L.Šikšnienės per naktį pasaugoti balsus.

„Iš tikro taip, kadangi tai buvo pusė šešių ryto, aš jai pasakiau viską užantspauduoti ir pristatyti vėliau. Nesakiau, kad (turi parsivežti, – Red.) į namus, sakiau, kad turi pristatyti 12 valandą į būstinę.

Didžiausias kaltinimas buvo dėl to, kad ji atidavė maišus, bet juose buvo ne viskas. Kitų dalykų negaliu aiškinti, nes vyksta ikiteisminis tyrimas“, – kalbėjo Šilutės savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininkas.

Turėjo savo motyvų

Pačią L.Šikšnienę pirmoji apkaltino ir įtarimus dėl neskaidraus balsų skaičiavimo pateikė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į tarybos narius L.Jagintavičienė. Ji socialiniuose tinkluose dalijosi įrašu, kuriame kaltino L.Šikšnienę dėl to, kad ji esą skaičiavo balsus viena parsivežusi juos į namus, o K.Raudienę į pagalbą naktį išsikvietė pati.

L.Šikšnienė pasakojo, kad L.Jagintavičienė iki trečios valandos ryto buvo taryboje ir stebėjo balsų skaičiavimą, tačiau vėliau, kai balsai buvo perskaičiuojami iš naujo, paliko patalpas ir išvyko namo.

„Mes tuomet pamatėme savo klaidas ir viską pradėjome skaičiuoti iš naujo. Vienoje vietoje buvo du kartus suskaičiuoti namai ir ji tokiu būdu pateko į tarybą. Bet kai perskaičiavome, liko vienas namas ir keitėsi skaičiai. Ji iškrito iš tarybos“, – aiškino L.Šikšnienė.

L.Jagintavičienė kaltinimus neskaidrumu esą ir pateikė dėl to, kad po biuletenių perskaičiavimo vietos taryboje jai nebeliko. Vis dėlto trečią kartą perskaičiavus balsus apygardoje paaiškėjo, kad ji vis tiek nepateko į tarybą, nes pritrūko šešių balsų.

lrytas.lt inf.

Susiję straipsniai

Komentarai  

 
#9 Darius 2019-03-09 16:32
Stai siksniene ir patapo sikniene
 
 
#8 bendruomenininkas 2019-03-08 23:57
Maža moterytė Napaleono kompleksu šito taip nepaliks.Ramučių kaimiūkščio bendruomenės pirmininkę nuvertė užtampė bendruomenių žmones po teismus. Ir kam ? Nei vieno vykdyto projekto, kelios pompastiškos šventės nežinia už kokius pinigus, babulkių pasisėdėjimai ir Še tau, registrų centras pirmai Šilutės rajone inicijuoja bendruomenės likvidavimą.
 
 
#7 Debilams 2019-03-08 20:46
Kada žmogus [o gal jau nebe] mini Dievo vardą džiaugdamasis kito žmogaus nesekme, tai jau darosi baisu. Kur mes einame? Iš kur tas pyktis ir neapykanta vieni kitiems? Kur dingo pagarba? Tada belieka tik CHI CHI.
 
 
#6 CHI CHI 2019-03-08 18:40
Dievas yra,kad tokia ponia Jagintavicienė nepateko i tarybą
 
 
#5 tai va 2019-03-08 17:50
galės vėl šūdstraipsnius press kopy laikrštapaikyje Šilokarčiama rašinėti, perspausdinti
 
 
#4 Medalį už drąsą 2019-03-08 17:36
Nu debilų kraštas. Jeigu žmogus mato, kad balsų skaičiavimas atliktas nesažiningai ir pasako tai garsiai visiems. Paaiškėja, kad buvo akivaizdūs pažeidimai. Ir vietoj to kad pirmininkė pripažintų klaidas, dar sugeba apkalninti Lijaną: suprask nu kodėl tu negali patylėti. Medalį už drąsą Lijanai.
 
 
#3 Skaitytoja 2019-03-08 16:03
Gal geriau tegul ponia pirmininkė pasisako, kas jai tokią istoriją padėjo tas kelias dienas kurti? Sakyčiau, kad tas, kas kūrė-nelabai vykęs detektyvų mėgėjas, nes labai jau baltais siūlais susiūta visa istorija...
 
 
#2 Z 2019-03-08 16:01
Tai cia Lijana ir pakele skandala, tikedamasi patekti i taryba.
Bet deja, nepadejo net ir tai.
Labai negrazi ir nepadori tavo zurnalistika, miela Lijana. ????
 
 
#1 Rinkėjas 2019-03-08 15:08
Cha, cha kažkam neliko vietos prie lovio
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt