Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

DSC04266Rajono valdžios su metų ataskaitomis paskutinieji sulaukė didžiausios – Šilutės seniūnijos gyventojai, kurių yra pusė viso rajono gyventojų skaičiaus. O sulaukę sužinojo viso rajono ir savo seniūnijos atskirai kriminogeninę situaciją, išgirdo, kad pagaliau baigiasi iki šiol ne vienerius metus tvinusių Pagrynių kaimo gyventojų vargai, kad va jau tuoj tuoj prasidės Šilutės kultūros centro renovacija, o K. Kalinausko gatvė pro Žibų pradinę mokyklą visgi bus, nors to labai nenori čia besimokančių pradinukų tėvai.

Dar jie išgirdo, jog esant reikalui gali rinkti paties Šilutės r. policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko telefoną, o rūšiuoti šiukšles privalo visi, nes tai numatyta įstatymuose.

PK viršininkas leido skambinti ir jam

Susirinkime dalyvavęs Policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sakė, kad iš visos Šilutės seniūnijos pernai sulaukta 670 pranešimų Bendruoju pagalbos telefonu 112. Šioje seniūnijoje vyrauja smurtiniai nusikaltimai ir vagystės, daug fiksuota greičio keliuose pažeidimų. „Dar neišmokome nei saugiai važiuoti, nei diržų užsisegti – vien dėl saugos diržų nesegėjimo fiksuota 500 pažeidimų. Dar daug alkoholio vartojimo ir girto pasirodymo viešose vietose atvejų“, - kalbėjo PK viršininkas.

A. Mikalauskas informavo, kad policija šiuo metu surašinėja vaizdo stebėjimo kameras, tad prašo, kad gyventojai irgi informuotų apie jau turimas kameras. Tokios priemonės imtasi tam, kad tiriant nusikaltimus ar eismo įvykius būtų galima pasinaudoti ir privačių kamerų įrašais. Policijos viršininkas pastebėjo, kad įmonės ir įstaigos šiuo klausimu bendradarbiauja su pareigūnais, mielai dalijasi turimais įrašais. Bet bendradarbiauti prašoma ir gyventojų, nes saugi aplinka ir operatyvus nusikaltimų išaiškinimas – visų mūsų bendras reikalas.

Pareigūnas dėkojo visiems pilietiškiems ir nusikalstamumui nepakantiems šilutiškiams, kurie nuolat informuoja policiją apie pastebėtus teisės pažeidimus ar įtartino vairavimo atvejus keliuose, ir priminė, kad pilietišku galima būti ir anonimiškai.

Pagryniškė Virginija Paulauskienė domėjosi kodėl Pagryniuose niekur nebemato bendruomenės pareigūnų telefonų, nors prieš kelis metus policijos vadovai garsiai deklaravo, jog tokie kontaktai bus vieši. A. Mikalauskas sakė, kad tie, kas neranda pageidaujamų telefonų Tauragės AVPK interneto puslapyje, gali skambinti net ir tiesiogiai jam.

Tvarkys melioracijos sistemą ir kanalus

Savivaldybės vadovai informavo, kad praėję metai Šilutės seniūnijai buvo geri. Seniūniją iš viso pasiekė 7 708 283 Eur kapitalo investicijų, už šias lėšas sutvarkyta nemažai objektų.

Gerą žinią išgirdo pagryniškiai, kurie jau ne vienerius metus skundžiasi tvinstančiais rūsiais. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis patikino, kad jau šiemet bus pradėti šio kaimo melioracijos sistemos remonto darbai. Kas tą sistemą sugadino – prabėgę keli ilgi dešimtmečiai ar tiesiog patys namus čia statęsi pagryniškiai – dabar belieka tik spėlioti. Bet tai nebeturi jokios prasmės – gelbstint žmones belieka tą sistemą remontuoti.

Šiemet bus tvarkoma ir Naujakurių kvartalo kanalų sistema, seniūnijos polderių sistema, itin prižėlęs Smėlyno gatvės kanalas, o tai, anot V. Pozingio, labai pajus krašto ūkininkai.

Seniūnijoje nemažėjo, o per metus dar ir padaugėjo socialinės rizikos grupės šeimų. Tačiau yra ir pozityvių pastebėjimų, pavyzdžiui, kad daugėja meno kolektyvų skaičius, ir dabar jų jau yra apie 40.

Bus ir gatvė, ir takas į Traksėdžius


Mero pavaduotojas Algis Bekeris irgi negailėjo gražių pažadų: kad jau pradedama sporto komplekso su baseinu Rusnės gatvėje statyba, ir 2021-aisiais Šilutė jau turės savo baseiną, kad jau baigiama projektuoti Šilutės stadiono futbolo aikštės rekonstrukcija, jau perkami ir Šilutės kultūros centro rekonstrukcijos darbai, tad netrukus šis centras ilgam – bent 2 metams - užvers duris.

Tilžės g. 25-ojo namo gyventojai domėjosi, kas galėtų padėti suformuoti žemės sklypą jų kieme, kuris yra kultūros paveldo teritorijoje, tačiau yra paverstas sąvartynu ir „užstatytas šunų būdomis“.

Yra besipiktinančių, kad nuolat užrakintas Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos stadionas ir į jį paprastiems mirtingiesiems neįmanoma patekti. Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pažadėjo, jog kalbėsis su šios mokyklos vadovais ir primins jiems, kad šis stadionas įrengtas ne tik mokiniams – jis priklauso visiems miestelėnams, tad turi būti atviras.

Žibų mokyklos pradinukų tėvai baiminasi, kad kai įgyvendinant projektą bus įrengta K. Kalinausko gatvė, kuri sujungs Hugo Šojaus ir Dariaus ir Girėno gatves, jų vaikams taps nebesaugu, padidės ir oro tarša mokyklos teritorijoje. S. Šeputis ramino, kad tai nebus labai judri gatvė, joje bus ribojamas greitis, nes ji eis per gyvenamąją zoną.

Be to, ji bus atitverta tvorele, bus įrengtas

ir šaligatvis. Visgi ji labai reikalinga, nes viliamasi, kad nukreips dalį automobilių srauto nuo centrinės Lietuvininkų gatvės, kurioje rytais susidaro ilgi kamščiai. Projektas tikrai nebus atšaukiamas, be to, šalia gatvės bus ne tik ši mokykla – visos miesto mokyklos bei vaikų darželiai stovi šalia gatvių.

Valdžiai dar kartą primintas ir ilgametis traksėdiškių skaudulys – takas į jų gyvenvietę. Meras V. Laurinaitis jau irgi nebe pirmą kartą pasakojo, kad jau baigta nutiesti šilumos trasa į Traksėdžius, tad jau pavasarį bus pradėtas ir tako remontas.

Rūšiuoti atliekas privalo visi

Naujakuriškis Stasys Blinkevičius iškėlė versiją, kad rajono taryba orientuoja krašto žmones nerūšiuoti atliekų. Jam atsakęs Tarybos narys Tomas Budrikis priminė, kad rūšiuoti atliekas privalo visi, ir tai yra numatyta įstatyme. O kai rūšiuojant yra sumažinamas mokestis už atliekas, tai jau irgi yra visų nuopelnas. Bet, anot mero V. Laurinaičio, dar ir kol sistema įsivažiuoja, turi praeiti bent pusmetis.

A. Bekeriui teko priminti jau spaudoje plačiai nušviestą klausimą dėl tolesnio Armalėnuose, masinėje kapavietėje palaidotų karo belaisvių palaikų likimo. Kitų metų valstybės biudžete jau yra numatytos lėšos, tad jau kitąmet žuvusiųjų palaikai bus perkelti į naujai suformuotą sklypą Macikų kapinėse. O Armalėnuose bus atstatyta šiuo metu uždaryta gatvė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt