Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

Image - Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

  Upėmis virtusios Šilutės gatvės, vėtros išvartyti medžiai ir mistiški debesys, nukloję Švėkšnos miestelį, - tai vaizdai, kuriais tūkstančiai internautų savaitgalį dalinosi socialiniuose tinkluose.Patinka mums ar ne, tačiau atėjusi vasara demonstruoja

Trečiadienis, 12 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Vadovauti Savivaldybės administracijai sugrįžo V. Pozingis

Image - Vadovauti Savivaldybės  administracijai sugrįžo V. Pozingis

  Antrasis naujosios Savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo iškilmingomis sveikintojų kalbomis. Tačiau bene svarbiausiu tos dienos įvykiu tapo Savivaldybės administracijos direktoriaus rinkimai. Nors vienas opozicijos politikas bandė abejoti mero Vytauto Laurinaičio pasiūlyta

Penktadienis, 31 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senienų išvežimas – pačių gyventojų reikalas

Image - Senienų išvežimas –  pačių gyventojų reikalas

Ko griebtis daugiabutyje gyvenančiai senai močiutei, sumaniusiai iš namų išmesti senutėlę velionio vyro lovą? Ką daryti atokaus kaimo gyventojai, kuriai prireikė išgabenti nebeveikiantį šaldytuvą?.. Tokie ir panašūs klausimai kamuoja ne

Antradienis, 11 Birželis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių, 21 knyga ir V. Bergo premija

Image - Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių,  21 knyga ir V. Bergo premija

Birželio 5-ąją, minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę žmonės. Vieną garbingiausių apdovanojimų aplinkosaugos srityje – Viktoro Bergo premiją

Ketvirtadienis, 13 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

 

nauja koalicijaPasibaigus rinkimų maratonui, antrajai kadencijai tiesioginiuose mero rinkimuose išrinktas Vytautas Laurinaitis pristatė naujos kadencijos Savivaldybės tarybos valdančiąją koaliciją, kuri bus sudaryta iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, partijos Tvarka ir teisingumas, Socialdemokratų ir visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovų.

„Manome, kad koalicija galės tęsti pradėtus darbus, nes panašios sudėties buvo ir praėjusioje kadencijoje. Esame vienas kitą išbandę, žinome nuomones, pozicijas. Aš manau, kad naujos kadencijos koalicijos darbas bus sklandus“, - antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Laurinaitis.

Meras, kaip ir kiti koalicijos partijų lyderiai - Virgilijus Pozingis, Algis Bekeris bei Edvardas Jurjonas pabrėžė, kad vienas pagrindinių jų darbo tikslų bus tęsti pradėtus darbus, o Šilutės miestas netrukus turėtų virsti savotiška statybų aikštele, nes bus tvarkomos viešosios erdvės, pastatai, pradėtas statyti baseinas, rekonstruojamas kelias į Žemaičių Naumiestį ir daug kitų.

Dėkojo rinkėjams

Padėkojęs jį palaikiusiems rinkėjams, V. Laurinaitis pristatė naujosios koalicijos partnerius. Anot jo, kiekvienos partijos atstovas turės užimti vadovaujantį postą, tačiau koks tai bus derinys, kokius žmones mes matysime administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir vicemero postuose, dar sunku įvardinti. Meras sakė, kad gerbs kiekvienos partijos siūlomą kandidatą tam tikroms pareigybėms užimti. Beje, neatmetama galimybė, kad koalicija galės plėstis.

Valstiečių žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus lyderis V. Pozingis sakė, kad visų pirma reikia sulaukti patvirtintų rinkimų rezultatų, idant būtų išsklaidytos visos tarp rinkėjų sklandančios abejonės. Visgi, nors rezultatai dar nepatvirtinti ir nepaisant visų nesutarimų partijoje, jis džiaugėsi „valstiečių“ pasiektais rezultatais - partija gavo 4 mandatus Taryboje, vietoje anksčiau turėtų dviejų. „Mes parodėme, kad Šilutės skyrius yra stiprus su aiškiai sudėliota rinkimine programa, ir tvirtais kandidatais į Tarybos narius“, - sakė jis.

Į klausimą, ar jis gaus darbą Savivaldybės administracijoje ir ar į Tarybą ateis dirbti politikė Lijana Jagintavičienė, V. Pozingis atsakė, kad visų pirma reikia palaukti galutinių rinkimų rezultatų, o sprendimą priims partijos skyriaus valdyba. Kalbėdamas apie administracijos vadovų darbą jis sakė, kad tai atsakingos pareigybės, reikalaujančios atsakomybės, žinių, įsipareigojimų. Jo žodžiais sakant, „neateisi kaip saulutė pasisėdėti ir nieko nedaryti“.

Žurnalistai V. Pozingio paklausė, kodėl Valstiečių ir žaliųjų sąjungą atstovaujantis Seimo narys antrojo rinkimų turo metu buvo pasyvus, o tam tikrais klausimais išvis lindo į krūmus?

„Jeigu aš valdyčiau Seimo narį, galbūt būtų kitaip. Bet su Seimo nariu po rinkimų nebuvome susitikę. Jis neišsakė savo nuomonės viešai, reikėtų jo klausti, kodėl jis taip elgiasi“, - atsakė jis. V. Laurinaitis jį papildė, kad kreipėsi į Seimo narį dėl palaikymo antrojo rinkimų turo metu, tačiau jis atsisakė remti, pasakė, kad V. Laurinaičio kandidatūrą remia Šilutės skyrius, taip pat paramą išreiškė ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Seimo narys pasakė, kad nebėra jam ką čia remti, kadangi partijos parama aiški. Anot mero, gerbtina ir tokia pozicija.

Socialdemokratų lyderis Algis Bekeris taip pat dėkojo Šilutės žmonėms, kurie balsavo už tęstinumą, patikėjo jau atliktais darbais ir tais, kurie dar bus padaryti. Lygiai taip pat jis džiaugėsi, kad naujai sudaroma koalicija rinkimų kampanijos metu elgėsi korektiškai, nepylė purvo ant politinių oponentų, o kalbėjo apie konkrečius darbus.
Paklaustas, ar įmanoma, kad Socialdemokratų darbo partijos ir Socialdemokratų partijos atstovai būtų vienoje bendroje koalicijoje, A. Bekeris atsakė, kad šiai dienai tokio darinio neįsivaizduoja.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovas E. Jurjonas nedaugžodžiavo ir sakė palaikantis idėją tęsti pradėtus darbus.

Jis buvo paklaustas, kaip žiūri į tai, jog Šilutės mieste nuolat deginamos žvakelės – vienas visiems žinomas žmogus miestą yra tarsi pavertęs savo meninės fantazijos išraiškos forma. E. Jurjonas sakė, kad tas savo įsivaizduojamą misiją atliekantis žmogus jam netrukdo.

Šilutė virs statybų aikštele

Kalbėdamas apie tęsiamus darbus, meras sakė, kad dauguma jų įsibėgės pavasarį, atėjus palankiems orams. Tų darbų yra labai daug, daugiau kaip 42 paruošti projektai. Nauji koalicijos vadovai ieškos finansinių savivaldybės galimybių prisidėti prie šių darbų. Viskas, pasak V. Laurinaičio, turėtų būti įvykdyta. Jau šiais metais prasidės Šilutės kultūros ir pramogų centro renovacija, tiesiamas dviračių takas iš Šilutės į Traksėdžius, birželį prasidės baseino statyba, jau pradėtas tvarkyti kelias į Žemaičių Naumiestį.

Šilutės rajone gerės ir sveikatos paslaugų kokybė. Meras pritaria siūlymui, kad Šilutės ligoninei būtinas naujas, 128 pjūvių kompiuterinis tomografas (KT) ir su ligoninės vadovais tariasi dėl Savivaldybės įnašo.

„Jis yra būtinas, šiandien ligoninė be tokio tomografo negali egzistuoti. Pagrindiniai tyrimai atliekami šiuo aparatu“, - sakė meras. Tuo pačiu jis pasidžiaugė, kad Sveikatos apsaugos ministerija Šilutės ligoninei jau skyrė 200 000 Eur naujam rentgeno aparatui pirkti, taigi paslaugų kokybė tikrai gerės.

Komentarai  

 
#1 tai va 2019-03-24 11:21
gal dabar pirmą kartą po rinkimų, pradėti darbai tęsis be sustojimų. Nėra skolininko a.jako, nuleisti ant žemės konservatoriai, liberalai ir visokie prisiplakėliai perėjūnai. Manau, kas nori ir gali, tikrai prisidės prie Šilutės gražinimo. Tik nekaišiokit pagalių apsimetėliai "Šilutės gražintojai...."
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt