Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija skelbia, kada bus vykdomi didžiausi vasaros reidai

Image - Policija skelbia, kada bus vykdomi didžiausi vasaros reidai

Siekdami gerinti eismo saugumą ir mažinti avaringumą šalies keliuose, organizuoti efektyvią teisės pažeidimų prevenciją, Lietuvos kelių policijos tarnyba ir apskričių vyriausieji policijos komisariatai šią vasarą visoje šalyje organizuoja ir vykdo

Ketvirtadienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Sukčiai prisistato ir FNTT tyrėjais

Image - Sukčiai prisistato ir FNTT tyrėjais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ragina gyventojus būti budrius ir jokiomis aplinkybėmis neatskleisti savo ar įmonės banko sąskaitos duomenų, kitos svarbios asmeninės informacijos

Antradienis, 16 Liepa Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutėje 39 metų vyras praturtėjo greitai, bet gėdingai: pagrobė 10 tūkst. eurų santaupų

Image - Šilutėje 39 metų vyras praturtėjo greitai, bet gėdingai: pagrobė 10 tūkst. eurų santaupų

  Šilutės savivaldybėje apvogta senolė, netekusi solidžios santaupų

Ketvirtadienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Sudegė kaimo turizmo sodyba Šyšos kaime

Image - Sudegė kaimo turizmo sodyba Šyšos kaime

  Šįryt anksti ryte – apie 4 valandą į šalia Šilutės esantį Šyšos kaimą skubėjo ugniagesiai – čia degė kaimo turizmo

Pirmadienis, 15 Liepa Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Kintuose į griovį nuslydo „Opel“, keliautojai traumų nepatyrė

Image - Kintuose į griovį nuslydo „Opel“, keliautojai traumų nepatyrė

Antradienį popiet Kintuose į avariją pateko du jaunuoliai, kurie, laimė atsipirko iš

Trečiadienis, 3 Liepa Komentarai (0)

Tyrimas: tik vienas iš dešimties Lietuvos vairuotojų niekada nesustoja padėti kitiems

Image - Tyrimas: tik vienas iš dešimties Lietuvos vairuotojų niekada nesustoja padėti kitiems

Nutikus nelaimei ar sugedus automobiliui kelyje vairuotojas itin greitai gali sulaukti kitų vairuotojų pagalbos. „Gjensidige“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad tokiais atvejais dauguma Lietuvos vairuotojų sureaguoja į nelaimę vienu ar

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Ugniagesių pajėgos Kuršių mariose: galimai pastebėtas nuskendusio kurėno kapitonas

Image - Ugniagesių pajėgos Kuršių mariose: galimai pastebėtas nuskendusio kurėno kapitonas

  Ketvirtadienį Kuršių mariose iš oro buvo pastebėtas objektas, kuris panašus į žmogaus kūną. Ugniagesiai šiuo metu vykdo paiešką, įtariama, kad tai nuskendusio kurėno

Ketvirtadienis, 4 Liepa Komentarai (0)

 

Balciu medziotoju_gVieni džiaugiasi ir dėkoja, kiti piktinasi, nes nebegali išvažiuoti iš namų ir pasiekti „didžiąją žemę“ - tokia situacija susidėliojo Vainuto seniūnijoje, kurios gyventojai išsakė įvairias nuomones dėl vietinių kelių.

 

Balčiai džiaugiasi, o Slėnio gatvė liūdi

“Kentėjome 30 metų. Atakavome seniūniją, didžiausius pundus laiškų visoms institucijoms prirašėme, bet jau ir viltį kada nors turėti normalią gatvę buvome praradę“, - tai Balčių kaimo Medžiotojų gatvės gyventojų pasakojimas.

Šios gatvės gyventojai į redakciją paskambino norėdami pasidžiaugti, kad pernai rudenį jų vargai jau baigėsi. Medžiotojų gatvėje buvo paklotas naujas asfaltas, tad vietiniai sakė norintys padėkoti ir seniūnui Vitalijui Mockui, ir rajono valdžiai.

Visai kitokio turinio informacija redakciją pasiekė iš kito tos pačios Vainuto seniūnijos pakraščio. Čia gyvenančius žmones lankanti vainutiškė rašė, kad jau daug metų Slėnio g. gyvenanti šeima vargsta bandydama išvažiuoti beveik neišvažiuojamu keliu. Slėnio gatvės pakelės grioviai esantys aukščiau už patį kelią, todėl vanduo negali nubėgti ir jis virsta purvynu. Iš tos nelaimingos vietovės mokyklas turi pasiekti 5 nepilnamečiai, suaugusieji kasdien gabena pieną į pieninę, medikų pagalbos bet kada gali prireikti ir 85-erių senolei. Pasak laiško redakcijai autorės, jai net ir visureigiu vos pavyksta išvažiuoti, ką jau kalbėti apie lengvuosius automobilius. Palijus kelias iškart virsta neišbrendama purvyne, nes vanduo neturi kur nubėgti.

Anot laiško autorės, seniūnija vienoje vietoje „dėl vaizdo papylė truputį žvyro, kad parodytų jog kažką daro“. O seniūnas nuolat kartoja vis tą patį: „Nėra lėšų“. Tuo tarpu laiško autorė įsitikinusi, jog situacija pagerėtų vien tik išvalius griovius šalia kelio.

Bus ir takas BikavėnuoseVainutas slenio_g_3

Vainuto seniūnas V. Mockus pasidžiaugia, kad gyvenimas pagerėjo Balčių gyventojams, tačiau sako liaupsių dėl to sau neprisiimantis. Jis primena, kad vietinių kelių priežiūrai skiriamas lėšas jau seniai skirsto iš seniūnaičių ir bendruomenių pirmininkų sudaryta komisija, ir tik jos nariai sprendžia, kuriuos kelius ir gatves artimiausiu metu labiausiai reikia tvarkyti.

Maždaug 800 metrų Medžiotojų gatvelės asfaltavimas, pasak seniūno, atsiėjo 174 650 eurų. Tai kone dvigubai didesnė suma, nei maždaug 100 tūkstančių eurų, kuriuos seniūnija iš viso gauna metams savo visų vietinės reikšmės kelių priežiūrai. Toji priežiūrai – tai sniego valymas, asfalto duobių taisymas, žvyravimas ir greideriavimas visose keturiose seniūnijos gyvenvietėse.

Seniūnas pasakoja, jog dar užpernai buvo numatyta įrengti ir pėsčiųjų taką per Bikavėnų gyvenvietę. Kol kas jo nėra, mat ir pinigų tam neužteko, ir kelio priklausomybė pasikeitė.

Tad kaip vainutiškiai ketina suktis, jei jau vienai gatvelei išnaudojo daugiau, nei iš viso turėjo tam reikalui? V. Mockus sako, jog padėti pažadėjo ir Lietuvos automobilių kelių direkcija, ir Savivaldybės valdžia. „Kaip nors atsiras tas takas“, - patikina seniūnas.

Nebevažinėja net miško savininkai

V. Mockus neabejoja, kad ir Slėnio gatvės gyventojams reikia padėti, ir sako, kad šis tas jau daryta: ir žvyro ten pilta, ir pralaida dėta. Bet tai nepadeda. Šiuo metu apskritai jokių darbų daryti neįmanoma, nes kol keliai neišdžius, bet kokia technika kelią tik dar labiau sugadins. Pasak seniūno, šiuo metu net ir miško savininkai ten nebevažinėja, nes supranta, kad kelią tik dar labiau sugadintų.

Ketvirtadienį dar kartą atokioje sodyboje gyvenančią šeimą aplankęs seniūnas sakė, jog garbaus amžiaus p. Elena tikino gerai suprantanti, kad į atokią pamiškę naujo kelio niekas neties, ir jokių pretenzijų neturinti. Griovių valymas, pasak seniūno, šįkart naudos irgi neduotų, tačiau jis pažadėjo, kad kai orai leis, tie grioviai bus valomi.
Pasak seniūno, Vainuto seniūnijoje gana daug kelių yra miškingose vietovėse, o tokie pradžiūsta daug vėliau, nei laukų keliukai. Tad ir technika į juos įvažiuoti gali daug vėliau.

„Suprantu visus prastais keliais važinėjančius žmones, ir jei būtų už ką, seniūnija visus kelius išasfaltuotų, bet tokių galimybių neturime“, - skėsteli rankomis seniūnas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt