Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Miškininkai stiprina apsaugą nuo gaisrų ir ragina su ugnimi elgtis atsakingai

Image - Miškininkai stiprina apsaugą nuo gaisrų ir ragina su ugnimi elgtis atsakingai

  Didžiojoje Lietuvos dalyje įsivyravus IV klasės miškų gaisringumui ir besitęsiant sausiems orams, VĮ Valstybinių miškų urėdija stiprina miško apsaugą nuo gaisrų. Įmonė kartu su kitomis institucijomis organizuoja reidus, skirtus gaisrų

Pirmadienis, 22 Balandis Komentarai (0)

Alkoblokas automobilyje - jau labai artima ateitis

Image - Alkoblokas automobilyje -  jau labai artima ateitis

LR Seimas neseniai priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, pagal kurias jau nuo kitų metų pradžios vairavę išgėrę, bet nuobaudos laiką sutrumpinti norintys vairuotojai privalės automobiliuose įsirengti antialkoholinius variklio

Pirmadienis, 8 Balandis Komentarai (0)

Įvykiai

Jauna vairuotoja nuo šiol galės švęsti antrą gimtadienį, jos „Opel“ visiškai sudegė

Image - Jauna vairuotoja nuo šiol galės švęsti antrą gimtadienį, jos „Opel“ visiškai sudegė

Jauna vairuotoja šeštadienio rytą netoli Šilutės vos išvengė baisios žūties. Tik laimingai susiklosčius aplinkybėms ji sugebėjo išlipti iš avariją patyrusio automobilio ir nuo šiol galės švęsti antrą gimtadienį. Tuo tarpu

Šeštadienis, 27 Balandis Komentarai (0)

Traksėdžiuose rasta Antrojo pasaulinio karo laikų bomba

Image - Traksėdžiuose rasta Antrojo pasaulinio karo laikų bomba

  Ketvirtadienį Traksėdžiuose, Respublikos gatvėje, žmogus tvarkydamasis ūkyje, pastebėjo iš žemės išlindusį daiktą. Smalsumo vedinas jį pakrapštė ir iš žemės išlindo Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo. Atvykę išminuotojai įvertino, kad tai

Penktadienis, 19 Balandis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Lenkė, bet nesėkmingai: išlipęs iš automobilio pripūtė 2,73 promilės

Image - Lenkė, bet nesėkmingai: išlipęs iš automobilio pripūtė 2,73 promilės

Šilutės rajone, kelyje Šilutė – Rusnė, ties Žalgirių kaimu, popietinis pasivažinėjimas baigėsi

Sekmadienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Policijos patikrinimas papiktino nepilnamečių „motociklininkų“ tėvus

Image - Policijos patikrinimas papiktino nepilnamečių  „motociklininkų“ tėvus

  Atšilus orams, gatvėse ir keliuose padaugėjo dviračių motorinių transporto priemonių. Kartu daugėja ir gyventojų nusiskundimų, kad motociklų ir mopedų skleidžiami garsai vakarais trikdo ramybę. Reaguojant į gyventojų nusiskundimus, Šilutės policijos

Penktadienis, 3 Gegužė Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Balčių šeimos prakeiksmas: per Kalėdas sprogus namui, apsigyveno tvarte, o per Velykas sudegė ir jis

Image - Balčių šeimos prakeiksmas: per Kalėdas sprogus namui, apsigyveno tvarte, o per Velykas sudegė ir jis

  Šilutės rajone gyvenančius žmones tarsi siaubo kine persekioja ugninės nelaimės. Baisiausia, kad naujasis gaisras, nutikęs per šias Velykas, nusinešė ir

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Šilutės rajone – šuns gelbėjimo operacija: vienas būste paliktas gyvūnas duso nuo dūmų

Image - Šilutės rajone – šuns gelbėjimo operacija: vienas būste paliktas gyvūnas duso nuo dūmų

Sekmadienio vakarą kilo gaisras Saugų kaime (Šilutės r.) esančiame nedideliame, iš kelių butų susidedančiame daugiabutyje. Šeimininkai, išvykdami iš būsto, paliko ne visiškai užgesusią krosnį, po namus ėmė plūsti

Sekmadienis, 21 Balandis Komentarai (0)

 

Balciu medziotoju_gVieni džiaugiasi ir dėkoja, kiti piktinasi, nes nebegali išvažiuoti iš namų ir pasiekti „didžiąją žemę“ - tokia situacija susidėliojo Vainuto seniūnijoje, kurios gyventojai išsakė įvairias nuomones dėl vietinių kelių.

 

Balčiai džiaugiasi, o Slėnio gatvė liūdi

“Kentėjome 30 metų. Atakavome seniūniją, didžiausius pundus laiškų visoms institucijoms prirašėme, bet jau ir viltį kada nors turėti normalią gatvę buvome praradę“, - tai Balčių kaimo Medžiotojų gatvės gyventojų pasakojimas.

Šios gatvės gyventojai į redakciją paskambino norėdami pasidžiaugti, kad pernai rudenį jų vargai jau baigėsi. Medžiotojų gatvėje buvo paklotas naujas asfaltas, tad vietiniai sakė norintys padėkoti ir seniūnui Vitalijui Mockui, ir rajono valdžiai.

Visai kitokio turinio informacija redakciją pasiekė iš kito tos pačios Vainuto seniūnijos pakraščio. Čia gyvenančius žmones lankanti vainutiškė rašė, kad jau daug metų Slėnio g. gyvenanti šeima vargsta bandydama išvažiuoti beveik neišvažiuojamu keliu. Slėnio gatvės pakelės grioviai esantys aukščiau už patį kelią, todėl vanduo negali nubėgti ir jis virsta purvynu. Iš tos nelaimingos vietovės mokyklas turi pasiekti 5 nepilnamečiai, suaugusieji kasdien gabena pieną į pieninę, medikų pagalbos bet kada gali prireikti ir 85-erių senolei. Pasak laiško redakcijai autorės, jai net ir visureigiu vos pavyksta išvažiuoti, ką jau kalbėti apie lengvuosius automobilius. Palijus kelias iškart virsta neišbrendama purvyne, nes vanduo neturi kur nubėgti.

Anot laiško autorės, seniūnija vienoje vietoje „dėl vaizdo papylė truputį žvyro, kad parodytų jog kažką daro“. O seniūnas nuolat kartoja vis tą patį: „Nėra lėšų“. Tuo tarpu laiško autorė įsitikinusi, jog situacija pagerėtų vien tik išvalius griovius šalia kelio.

Bus ir takas BikavėnuoseVainutas slenio_g_3

Vainuto seniūnas V. Mockus pasidžiaugia, kad gyvenimas pagerėjo Balčių gyventojams, tačiau sako liaupsių dėl to sau neprisiimantis. Jis primena, kad vietinių kelių priežiūrai skiriamas lėšas jau seniai skirsto iš seniūnaičių ir bendruomenių pirmininkų sudaryta komisija, ir tik jos nariai sprendžia, kuriuos kelius ir gatves artimiausiu metu labiausiai reikia tvarkyti.

Maždaug 800 metrų Medžiotojų gatvelės asfaltavimas, pasak seniūno, atsiėjo 174 650 eurų. Tai kone dvigubai didesnė suma, nei maždaug 100 tūkstančių eurų, kuriuos seniūnija iš viso gauna metams savo visų vietinės reikšmės kelių priežiūrai. Toji priežiūrai – tai sniego valymas, asfalto duobių taisymas, žvyravimas ir greideriavimas visose keturiose seniūnijos gyvenvietėse.

Seniūnas pasakoja, jog dar užpernai buvo numatyta įrengti ir pėsčiųjų taką per Bikavėnų gyvenvietę. Kol kas jo nėra, mat ir pinigų tam neužteko, ir kelio priklausomybė pasikeitė.

Tad kaip vainutiškiai ketina suktis, jei jau vienai gatvelei išnaudojo daugiau, nei iš viso turėjo tam reikalui? V. Mockus sako, jog padėti pažadėjo ir Lietuvos automobilių kelių direkcija, ir Savivaldybės valdžia. „Kaip nors atsiras tas takas“, - patikina seniūnas.

Nebevažinėja net miško savininkai

V. Mockus neabejoja, kad ir Slėnio gatvės gyventojams reikia padėti, ir sako, kad šis tas jau daryta: ir žvyro ten pilta, ir pralaida dėta. Bet tai nepadeda. Šiuo metu apskritai jokių darbų daryti neįmanoma, nes kol keliai neišdžius, bet kokia technika kelią tik dar labiau sugadins. Pasak seniūno, šiuo metu net ir miško savininkai ten nebevažinėja, nes supranta, kad kelią tik dar labiau sugadintų.

Ketvirtadienį dar kartą atokioje sodyboje gyvenančią šeimą aplankęs seniūnas sakė, jog garbaus amžiaus p. Elena tikino gerai suprantanti, kad į atokią pamiškę naujo kelio niekas neties, ir jokių pretenzijų neturinti. Griovių valymas, pasak seniūno, šįkart naudos irgi neduotų, tačiau jis pažadėjo, kad kai orai leis, tie grioviai bus valomi.
Pasak seniūno, Vainuto seniūnijoje gana daug kelių yra miškingose vietovėse, o tokie pradžiūsta daug vėliau, nei laukų keliukai. Tad ir technika į juos įvažiuoti gali daug vėliau.

„Suprantu visus prastais keliais važinėjančius žmones, ir jei būtų už ką, seniūnija visus kelius išasfaltuotų, bet tokių galimybių neturime“, - skėsteli rankomis seniūnas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt