Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

Image - Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

  Balandžio 27 dieną Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose dvyliktą kartą rengiama visuomeninė akcija „Darom“, vadinama atliekų sistemos tvarkymo sąžine. Jau šiais metais akcijoje kviečiama ne tik tradiciškai rinkti šiukšles, bet

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Neatsakingas šunų vedžiojimas: pareigūnai jau žada bausti

Image - Neatsakingas šunų vedžiojimas:  pareigūnai jau žada bausti

  Kam priklauso pylimas - jaunoms mamoms su vaikais, ramaus poilsio norintiems miestiečiams ar ... šunims? Tokį klausimą kelia šilutiškis Kazys, anot kurio, atėjus pavasariui miestiečių pamėgtą pasivaikščiojimo vietą okupavo šunys.

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Didįjį penktadienį šimtai šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

Image - Didįjį penktadienį šimtai  šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

  Didįjį penktadienį prieš šv. Velykas apie 300 šilutiškių dalyvavo Kristaus kančios kelio procesijoje. Apmąstydami Kristaus kančią prieš nukryžiavimą, kryžių miesto gatvėmis pasikeisdami nešė katalikiškosios Šilutės bendruomenės nariai: vaikai, jaunuoliai, vyresnio

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (1)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

INTERNETAS -_DRYZIENEReikia ar nereikia steigti nemokamus bevielio interneto taškus Šilutės miesto laisvalaikio erdvėse? Tokia diskusija kilo Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitete. Aštuntojo šaukimo tarybai tai buvo paskutinis komiteto posėdis, o Taryba baigs savo kadenciją kovo 28 dieną, kai įvyks ir pats paskutinis šio šaukimo Savivaldybės tarybos posėdis.

Socialinių reikalų komitete, kuriam vadovavo Laimutė Uselienė, tai buvo bene paskutinis šios Tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdis, kuriame politikai energingai diskutavo. Beje, keli šio komiteto nariai - Saulius Vytuvis, Jonas Jatautas, Antanas Kubaitis - į kito šaukimo Tarybą jau nebeišrinkti.

Laimėjo vieni pirmųjų

Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Simona Bokštaitė - Dryžienė pristatė komiteto nariams projektą „Nemokamo bevielio interneto tinklo plėtra Šilutės rajono savivaldybėje“. Ji paprašė pritarti jo įgyvendinimui. Jos teigimu, Savivaldybės administracija galės sėkmingai įgyvendinti „Wifi4EU“ programos projektą. „WiFi4EU“ iniciatyva skatina laisvą prieigą prie Wi-Fi ryšio piliečiams viešose erdvėse. Taip būtų įrengtas nemokamas bevielis interneto ryšys Šilutės parkuose ir skveruose. Jau dabar yra parinktos konkrečios vietos, kuriose galėtų būti įrengtas nemokamas bevielis interneto ryšys: H. Šojaus parko ir dvaro teritorijoje, Šeimos skvere, Šilokarčemos kvartale, Šilutės istoriniame parke (šalia miesto stadiono), Meno mokyklos aikštėje, Atgimimo alėjoje, Laisvės alėjos krepšinio aikštelėje.

Pasak S. Bokštaitės - Dryžienės, sausio 22 d. buvo pasirašyta projekto finansavimo sutartis. Maksimali projekto vertė 15 000 Eur, visą šią sumą sumoka ES paramos ir projekto teikėjas. Šilutės savivaldybei tektų įsipareigoti apmokėti tokias išlaidas, kurios nėra finansuojamos pagal projekto finansavimo sutartį - bevielio interneto teikimo mėnesinis mokestis. Projektu Savivaldybė įsipareigotų užtikrinti nemokamo bevielio interneto tiekimą 3 metus nuo jo įrengimo.

Politikai abejoja, bet jie už ES projektą

Sprendimo projekto autorę S. Bokštaitę - Dryžienę klausinėti pradėjo Algirdas Gečas. Jis klausė, kam tokia paslauga yra reikalinga, nes bene kiekvienuose namuose jau dabar yra interneto prieigos.

S.Bokštaitė - Dryžienė sakė, kad Wi-Fi ryšio paslaugos viešose erdvėse yra populiarios ir žmonių pageidaujamos. Jomis dažnai naudojasi mamos ir tėvai, einantys pasivaikščioti su vaikais į skverus su vaikų žaidimo aikštelėmis. Be to, jos manymu, Šilutėje vieši ir užsienio svečiai, kurių ne visi norėtų naudotis savo šalių interneto operatorių paslaugomis.

S. Vytuvis pastebėjo, kad Europos Sąjungos šalių intereneto operatorių paslaugų tarifai yra artimi Lietuvos operatorių tarifams. O pasak A. Gečo, gal tėvai taip pat galėtų pailsėti be interneto - daugiau pabendrautų su savo vaikais. J. Jatautas sakė, kad nemokamas internetas Olandijos viešosiose vietose pasirodė prieš 8 metus, ir ten tai buvo tikrai pažangi ir žmones nustebinusi paslauga. Tačiau, kaip ši paslauga bus priimta pas mus, jam kyla abejonių.

Politikus domino ir kiek kainuos tokia paslauga Savivaldybei. Pasak S.Bokštaitės - Dryžienės, Savivaldybės išlaidos priklausys nuo to, kiek nemokamo interneto taškų bus pasirinkta ir koks interneto ryšys bus pageidautas. Vieno taško abonementas gali kainuoti nuo 30 - 50 Eur per mėnesį.

Diskusijos klausęsis meras Vytautas Laurinaitis, nežinia – juokais ar rimtai, kvietė politikus tokiam ryšiui aukoti savo kanceliarines lėšas.

Socialinių reikalų komiteto politikai vienbalsiai pritarė šį sprendimo projektą svarstyti Tarybos posėdyje. Kaip teigė J. Jatautas jam apsispręsti padėjo tai, kad projektas atėjo su ES paramos lėšomis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt