Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

Image - Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

  Balandžio 27 dieną Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose dvyliktą kartą rengiama visuomeninė akcija „Darom“, vadinama atliekų sistemos tvarkymo sąžine. Jau šiais metais akcijoje kviečiama ne tik tradiciškai rinkti šiukšles, bet

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Neatsakingas šunų vedžiojimas: pareigūnai jau žada bausti

Image - Neatsakingas šunų vedžiojimas:  pareigūnai jau žada bausti

  Kam priklauso pylimas - jaunoms mamoms su vaikais, ramaus poilsio norintiems miestiečiams ar ... šunims? Tokį klausimą kelia šilutiškis Kazys, anot kurio, atėjus pavasariui miestiečių pamėgtą pasivaikščiojimo vietą okupavo šunys.

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Didįjį penktadienį šimtai šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

Image - Didįjį penktadienį šimtai  šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

  Didįjį penktadienį prieš šv. Velykas apie 300 šilutiškių dalyvavo Kristaus kančios kelio procesijoje. Apmąstydami Kristaus kančią prieš nukryžiavimą, kryžių miesto gatvėmis pasikeisdami nešė katalikiškosios Šilutės bendruomenės nariai: vaikai, jaunuoliai, vyresnio

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (1)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

SPAUDOS KONF_2Aštuntosios kadencijos savivaldybės vadovai surengė bene paskutinę mėnesio veiklos spaudos konferenciją. Pirmoji paskelbta žinia buvo apie tai, kad Vyriausioji rinkimų komisija jau patvirtino Šilutės apygardos rinkimų rezultatus ir pagaliau visos partijos ir kiti rinkimų dalyviai gali su tuo susitaikyti ir planuoti savo veiklą.

Per kovo mėnesį, be rinkimų, Savivaldybės vadovai ir administracija turėjo naudingų pokalbių su LR Vyriausybės institucijomis. Vidaus vandenų direkcija neprieštarauja perimti vidaus vandenų vietinės reikšmės kelius, Vyriausybė noriai kalbasi dėl vasaros stovyklai „Vėtrungė” atgaivinti reikiamų lėšų, Šilutė sulaukė investuotojų iš Turkijos vizito, prasideda apžvalgos bokšto Rusnėje projektavimo darbai.

Pasibaigus spaudos konferencijai, meras Vytautas Laurinaitis prasitarė, kad balandžio 25 d. įvyks pirmasis devintosios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame politikai duos priesaikas ir galimai bus renkami Savivaldybės tarybos ir administracijos vadovai.

Laukia 4 valdžios stabilumo metai

Meras V. Laurinaitis, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir politiko kadenciją baigiantis mero pavaduotojas Algis Bekeris, vertindami rinkimų rezultatus pirmiausia pasidžiaugė, kad rinkėjai nusprendė palikti valdančiąją koaliciją su tokiomis pat politinėmis organizacijomis. Vadinasi, politikų nuomone, kadencijos metu Savivaldybės tarybos valdančioji koalicija dirbo gerai.

Mero pavaduotojas A. Bekeris, nors kitos kadencijos politikų veikloje ir nebedalyvaus, sakė, kad antrai kadencijai išrinkę tą patį merą ir praktiškai nepakeisdami valdančiosios koalicijos, Šilutės savivaldybės žmonės turės dar ketverius visiško valdžios stabilumo metus.
Klausinėjant apie naujos kadencijos savivaldybės vadovus, meras V. Laurinaitis vengė konkrečių atsakymų. Jis sakė, kad apie administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir mero pavaduotojo kandidatūras jis galės kalbėti užtikrintai tik tuomet, kai valdančiosios koalicijos visi nariai - tvarkiečiai, valstiečiai, socialdemokratai, bei VRK „Už žmonių valdžią” atstovai susirinks į vieną būrį ir susiderės.

Vandens kelius - Vidaus vandenų direkcijai

V. Laurinaitis džiaugėsi naujausiomis žiniomis apie vidaus vandenų vietinės reikšmės kelių priklausomybės galimą pakeitimą. Jis sakė, kad po rinkimų, kai paaiškėjo, kad Šilutės savivaldybėje tiek meras, tiek valdančioji koalicija liko bemaž tokia pat kaip buvusi, vyksta konkretesni pokalbiai LR Vyriausybėje bei Seimo valdžioje. Su LR Seimo kancleriu jau sutarta, jog būtina perimti iš Savivaldybės vidaus vandenų vietinės reikšmės kelius. Toks sprendimas ypač yra aktualus, kai ruošiamasi tvarkyti Pakalnės upės žiotis ir kitas upes, kurioms prižiūrėti Savivaldybė neturi nei specialistų, nei lėšų. Pagaliau pasiektas sutarimas, kad krašto upėmis ir naujuoju farvateriu Nida - Ventės ragas plaukia ne vien tik savivaldybės gyventojų laivai.

Šilute domisi turkų investuotojai

Įprastai po savivaldos rinkimų, kai keičiasi vadovai, dažnai keičiasi ir savivaldybės suplanuoti darbai. Pasak V. Laurinaičio, prieš savaitę įvyko pozityvus pokalbis su Vyriausybės atstovais dėl tolimesnių darbų, siekiant renovuoti Kintuose esančią poilsio stovyklą „Vėtrungė”. Sutarta ieškoti lėšų projektavimo ir statybos darbams, o mero nuomone, rekonstruota stovykla bus naudinga tuo, kad sukurs darbo vietas rajono žmonėms.

Visiems rajono vadovams palengvėjo, kai pagaliau buvo pradėtas tvarkyti kelias į Žemaičių Naumiestį. Pasak V. Pozingio, džiugina ir kelio rekonstrukcijos darbų vadovo elgesys. Jis buvo atvykęs į savivaldybę suderinti, kur sandėliuoti gruntą, kur naudingai panaudoti senąjį nuskustą asfaltbetonį ir kitus klausimus. Tokie darbo santykiai, pasak V. Pozingio, bus naudingi ir seniūnijoms, kurios turi daug tvarkytinų kelių ir tokios atliekos yra reikalingos.

Bene įdomiausia Savivaldybės vadovų paskelbta žinia buvo ta, kad juos aplankė Turkijos investuotojai, kurie čia ieško galimybių investuoti. Pasak mero, turkai siūlo investicijas, kurios atsipirktų gal per 15 metų. Jau apsvarstyta, kad Šilutės savivaldybėje galėtų būti tvarkomi keliai, kurių priežiūrai yra gaunamos valstybinės programos kasmetinės lėšos. Galėtų būti vykdomi ir mokyklų, viešųjų pastatų energetiniai projektai.

V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad antradienį į Savivaldybę atvyko Apžvalgos bokšto ant Kuršių marių pakrantės, šalia Atmatos žiočių projektuotojai. Susitikimo metu savivaldybės vadovai turėjo ką papasakoti ir ko paprašyti. Apžvalgos bokšto vieta turėtų būti pasiekiama ne tik keliu, bet ir priplaukiama laivais, juolab, kad jo statybai reikalingos medžiagos greičiausiai bus suplukdytos, o ne suvežtos. Meras įsitikinęs, kad apžvalgos bokštas Rusnėje patrauklumu pralenks net ir garsųjį Anykščių lajų taką.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt