Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

Image - Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

  Liepa dar vos įpusėjo, o didelė dalis mūsų krašto sparnuočių mums jau parodė uodegas – išskrido žiemoti. Regis neįtikėtina, bet kai kurie jų tai padarė jau net daugiau nei prieš

Sekmadienis, 21 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Image - Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Švėkšnos bendruomenės narių nuomonės susikirto dėl vietos kapinėse daugiau nei prieš 100 metų palaidoto vietos šviesuolio, mecenato Domininko Endzelio kapo. Ilgametė pedagogė, kraštotyrininkė Ona Norkutė buvo priblokšta ir nepatikėjo savo

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Image - Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų

Penktadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

Image - Kintai savo vasaros šventėje tapo  šeimų uostu

Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą -

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

 

mobili scenaPaskutiniajame Savivaldybės tarybos posėdyje priimti trys sprendimai, kuriuos įvykdžius Šilutės savivaldybė, Vainuto ir Gardamo bendruomenės taps Savivaldybės teritorijoje vykstančių švenčių scenos, garso ir apšvietimo paslaugų teikėja.

Mobilią sceną Šilutės savivaldybės administracija įsigijo dar praėjusį rudenį, ją naudoti įgaliojo Šilutės seniūniją. Tačiau tik dabar posėdyje buvo nustatyta tvarka kaip ši scena bus naudojama. Kitais dviem sprendimais Savivaldybės taryba nusprendė pritarti dalyvauti projektuose „Renginių įgarsinimo paslaugos sukūrimas Šilutės rajone” ir „Renginių apšvietimo paslaugos sukūrimas Šilutės rajone”.

Vainuto ir Gardamo bendruomenės - įgarsins ir apšvies

Pristatant minėtus projektus Savivaldybės tarybos komitetuose Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Peteraitytė - Nausėdienė sulaukė klausimo, ar verta veltis į paslaugas, kurios labiau tinka privačioms įmonėms.

Specialistė kartu su savivaldybės vadovais pasakojo, kad taip siekiama sutaupyti seniūnijų bei gyvenviečių bendruomenių pinigus. Įvairių švenčių ir renginių metu dažnai buvo samdomos scenos kartu su apšvietimo ir įgarsinimo įranga. Renginio laikui tokia nuoma kainuodavo per 1000 Eur. Kai Šilutės savivaldybė įsigijo savo mobilią sceną, įgarsinimo ir apšvietimo kainos liko bemaž tokios pat kaip visos šventės aptarnavimo kaina. Tuomet verslininkai kalbėjo, kad sceną jie dovanodavo kaip priedą prie visų kitų paslaugų kainos. Todėl ir buvo apsispręsta raginti bendruomenes imtis verslinės veiklos ir teikti paraiškas įgarsinimo ir apšvietimo įrangoms įsigyti.

Abu projektai bus teikiami asociacijai „Lamatos žemė” pagal Šilutės rajono vietos plėtros strategijos 2014 - 2020 m. „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ priemonės „Renginių paslaugų ir produktų pasiūlos didinimas, remiant partnerystę ir bendradarbiavimą“, kuri finansuojama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 m. programos priemonę „Leader“.

Politikams, kurie svarstė, kodėl yra du projektai, o ne vienas, buvo atsakyta, kad abu yra parengti didžiausioms leistinoms sumoms, o vienu projektu būtų galima prašyti tik 71 586,63 Eur.
Savivaldybė prisidės po 20 proc. lėšų.

Abiejų projektų bendros projektinės vertės tiek įgarsinimo, tiek apšvietimo įrangoms – po 71 586,63 Eur. Bendruomenės prisidėjimo dalis po 11 832,50 Eur. Taip pat reikalingos PVM kompensacijos po 12 424,13 Eur. PVM paramos lėšomis nekompensuojamas.
Bendruomenės lėšų neturi, o trūkstamai įnašo daliai padengti jos prašo, kad savivaldybė prisidėtų prie Vietos projektų bei būtų jų partneriu.

Įgyvendinant projektą įsigytą įgarsinimo įrangą naudos Vainuto bendruomenė, įrangai naudoti bus sukurta darbo vieta - 1 etatas. Planuojama teikti renginių įgarsinimo paslaugas visų strateginių rajonų švenčių metu ir visiems suinteresuotiems privatiems ir juridiniams asmenims pagal iš anksto numatytus įkainius.

Gardamo bendruomenė ketina įsigyti apšvietimo įrangą ir transporto priemonę jai vežioti. Ir čia planuojama teikti renginių apšvietimo paslaugas visų strateginių švenčių metu pagal įkainius. Paslaugai teikti bendruomenė tai pat įsteigs 1 etatą.

Posėdžio metu priimtas dar vienas sprendimas dėl mobilios scenos nuomos taisyklių. Jose minima, kad scena galės būti naudojama tik savivaldybės teritorijoje, o jos nuomos prašymus vizuos tik Savivaldybės administracijos direktorius.

Vienam renginiui scenos nuomos kaina - 100 Eur, jeigu ją reikės vežti į renginio vietą, teks mokėti dar po 1,5 Eur už vieną kilometrą kelio.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt