Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

mobili scenaPaskutiniajame Savivaldybės tarybos posėdyje priimti trys sprendimai, kuriuos įvykdžius Šilutės savivaldybė, Vainuto ir Gardamo bendruomenės taps Savivaldybės teritorijoje vykstančių švenčių scenos, garso ir apšvietimo paslaugų teikėja.

Mobilią sceną Šilutės savivaldybės administracija įsigijo dar praėjusį rudenį, ją naudoti įgaliojo Šilutės seniūniją. Tačiau tik dabar posėdyje buvo nustatyta tvarka kaip ši scena bus naudojama. Kitais dviem sprendimais Savivaldybės taryba nusprendė pritarti dalyvauti projektuose „Renginių įgarsinimo paslaugos sukūrimas Šilutės rajone” ir „Renginių apšvietimo paslaugos sukūrimas Šilutės rajone”.

Vainuto ir Gardamo bendruomenės - įgarsins ir apšvies

Pristatant minėtus projektus Savivaldybės tarybos komitetuose Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Peteraitytė - Nausėdienė sulaukė klausimo, ar verta veltis į paslaugas, kurios labiau tinka privačioms įmonėms.

Specialistė kartu su savivaldybės vadovais pasakojo, kad taip siekiama sutaupyti seniūnijų bei gyvenviečių bendruomenių pinigus. Įvairių švenčių ir renginių metu dažnai buvo samdomos scenos kartu su apšvietimo ir įgarsinimo įranga. Renginio laikui tokia nuoma kainuodavo per 1000 Eur. Kai Šilutės savivaldybė įsigijo savo mobilią sceną, įgarsinimo ir apšvietimo kainos liko bemaž tokios pat kaip visos šventės aptarnavimo kaina. Tuomet verslininkai kalbėjo, kad sceną jie dovanodavo kaip priedą prie visų kitų paslaugų kainos. Todėl ir buvo apsispręsta raginti bendruomenes imtis verslinės veiklos ir teikti paraiškas įgarsinimo ir apšvietimo įrangoms įsigyti.

Abu projektai bus teikiami asociacijai „Lamatos žemė” pagal Šilutės rajono vietos plėtros strategijos 2014 - 2020 m. „Aukštos pridėtinės vertės darbas sąmoningam ateities kaimui“ priemonės „Renginių paslaugų ir produktų pasiūlos didinimas, remiant partnerystę ir bendradarbiavimą“, kuri finansuojama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 m. programos priemonę „Leader“.

Politikams, kurie svarstė, kodėl yra du projektai, o ne vienas, buvo atsakyta, kad abu yra parengti didžiausioms leistinoms sumoms, o vienu projektu būtų galima prašyti tik 71 586,63 Eur.
Savivaldybė prisidės po 20 proc. lėšų.

Abiejų projektų bendros projektinės vertės tiek įgarsinimo, tiek apšvietimo įrangoms – po 71 586,63 Eur. Bendruomenės prisidėjimo dalis po 11 832,50 Eur. Taip pat reikalingos PVM kompensacijos po 12 424,13 Eur. PVM paramos lėšomis nekompensuojamas.
Bendruomenės lėšų neturi, o trūkstamai įnašo daliai padengti jos prašo, kad savivaldybė prisidėtų prie Vietos projektų bei būtų jų partneriu.

Įgyvendinant projektą įsigytą įgarsinimo įrangą naudos Vainuto bendruomenė, įrangai naudoti bus sukurta darbo vieta - 1 etatas. Planuojama teikti renginių įgarsinimo paslaugas visų strateginių rajonų švenčių metu ir visiems suinteresuotiems privatiems ir juridiniams asmenims pagal iš anksto numatytus įkainius.

Gardamo bendruomenė ketina įsigyti apšvietimo įrangą ir transporto priemonę jai vežioti. Ir čia planuojama teikti renginių apšvietimo paslaugas visų strateginių švenčių metu pagal įkainius. Paslaugai teikti bendruomenė tai pat įsteigs 1 etatą.

Posėdžio metu priimtas dar vienas sprendimas dėl mobilios scenos nuomos taisyklių. Jose minima, kad scena galės būti naudojama tik savivaldybės teritorijoje, o jos nuomos prašymus vizuos tik Savivaldybės administracijos direktorius.

Vienam renginiui scenos nuomos kaina - 100 Eur, jeigu ją reikės vežti į renginio vietą, teks mokėti dar po 1,5 Eur už vieną kilometrą kelio.