Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

Image - Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

  Balandžio 27 dieną Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose dvyliktą kartą rengiama visuomeninė akcija „Darom“, vadinama atliekų sistemos tvarkymo sąžine. Jau šiais metais akcijoje kviečiama ne tik tradiciškai rinkti šiukšles, bet

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Neatsakingas šunų vedžiojimas: pareigūnai jau žada bausti

Image - Neatsakingas šunų vedžiojimas:  pareigūnai jau žada bausti

  Kam priklauso pylimas - jaunoms mamoms su vaikais, ramaus poilsio norintiems miestiečiams ar ... šunims? Tokį klausimą kelia šilutiškis Kazys, anot kurio, atėjus pavasariui miestiečių pamėgtą pasivaikščiojimo vietą okupavo šunys.

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Didįjį penktadienį šimtai šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

Image - Didįjį penktadienį šimtai  šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

  Didįjį penktadienį prieš šv. Velykas apie 300 šilutiškių dalyvavo Kristaus kančios kelio procesijoje. Apmąstydami Kristaus kančią prieš nukryžiavimą, kryžių miesto gatvėmis pasikeisdami nešė katalikiškosios Šilutės bendruomenės nariai: vaikai, jaunuoliai, vyresnio

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

PSPC KAZLAUSKAS__1Paskutiniajame 8-osios kadencijos Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintos ir viešųjų įstaigų - Šilutės, Švėkšnos ir Vainuto pirminės sveikatos priežiūros centrų (PSPC) metinės finansinės ataskaitos ir pritarta įstaigų veiklai. Juknaičiuose veikiančios PSPC finansinė ataskaita nebuvo svarstoma dėl vyr. gydytojos ligos, toks svarstymas atidėtas kitam Tarybos posėdžiui. Tai reiškia, kad ataskaita gal bus patvirtinta tik gegužės mėnesį, atsinaujinusioje Savivaldybės taryboje.

Posėdyje akivaizdžiai buvo galima stebėti, kad kadenciją baigiantys politikai nebuvo patenkinti rajone esančių PSPC veikla. Šilutės PSPC metus baigė su minimaliu pelnu, o du centrai - Švėkšnos ir Vainuto metus baigė su bemaž dešimties tūkstančių eurų nuostoliu.

Šilutės PSPC susimažino pelną

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas pristatė Savivaldybės administracijos sprendimus dėl PSPC ataskaitų ir pateikė savo komentarus.

Šilutės PSPC pagrindinės veiklos pajamos – 1 707 875 Eur, darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui iš tos sumos buvo sumokėta 1 347 308 Eur. Pasak S. Kazlausko, Šilutės PSPC praėjusius metus baigė su minimaliu pelnu - 19 000 Eur. Prie ankstesniųjų šios įstaigos vadovų Šilutės PSPC metus baigdavo su 60 000 Eur ir dar didesniu pelnu. Tačiau įstaigoje nuolat virė nesantaika dėl mažų atlyginimų.

S. Kazlauskas mano, kad vienerius metus vadovaujanti Šilutės PSPC direktorė Lina Stanišauskienė sugebėjo pelną subalansuoti nustatydama teisingesnius (didesnius) darbuotojų atlyginimus.

L. Stanišauskienės darbą gyrė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis sakė, kad direktorė plečia įstaigos veiklos ribas, gerai sutaria su kolektyvu. Jau daugiau nei metai iš Šilutės PSPC nėra jokių neigiamų atgarsių.

Savivaldybės PSPC laukia permainos?

Kalbėdamas apie kitus du PSPC - Švėkšnos ir Vainuto, S. Kazlauskas politikams iškėlė jau ne kartą svarstymuose minėtą klausimą: ar nevertėtų mažesniems savivaldybės PSPC - Švėkšnos, Vainuto ir Juknaičių - panaikinti savarankiškumą, prijungiant juos atgal prie Šilutės PSPC?
Politiko nuomone, taip susitaupytų administravimo išlaidos ir pagerėtų finansinės veiklos rezultatai.

Švėkšnos PSPC pagrindinės veiklos pajamos – 221 957 Eur, iš to skaičiaus darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui tenka 178 261 Eur. Susimokėjus visas kitas išlaidas Švėkšnos PSPC per 2018 metus turėjo grynąjį lėšų deficitą, kitaip tariant 7 394 Eur nustolį.

Vainuto PSPC pagrindinės veiklos pajamos – 106 661 Eur, iš to skaičiaus darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui skirta 93 371 Eur. Taigi įvertinus visas kitas išlaidas, Vainuto PSPC per 2018 metus turėjo 8 316 Eur nuostolių.
Tikėtina, kad panaši - nuostolinga situacija bus ir Juknaičiuose.

Pasak S. Kazlausko, PSPC nuostolingos veiklos tendencijas jis pastebi jau kelerius metus. Kiekvienais metais Savivaldybės tarybos politikai yra priversti balsuoti už nuostolingą PSPC veiklą, o nuostoliai vis didėja. Todėl, jo numone, tikrai verta ką nors daryti, kad situacija keistųsi. Vienas iš sprendimų galėtų būti apjungti visus Savivaldybės PSPC į vieną įstaigą.

Tik tokį sprendimą svarstyti turės jau kitos kadencijos Savivaldybės taryba.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt