Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

Image - Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

  Balandžio 27 dieną Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose dvyliktą kartą rengiama visuomeninė akcija „Darom“, vadinama atliekų sistemos tvarkymo sąžine. Jau šiais metais akcijoje kviečiama ne tik tradiciškai rinkti šiukšles, bet

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Neatsakingas šunų vedžiojimas: pareigūnai jau žada bausti

Image - Neatsakingas šunų vedžiojimas:  pareigūnai jau žada bausti

  Kam priklauso pylimas - jaunoms mamoms su vaikais, ramaus poilsio norintiems miestiečiams ar ... šunims? Tokį klausimą kelia šilutiškis Kazys, anot kurio, atėjus pavasariui miestiečių pamėgtą pasivaikščiojimo vietą okupavo šunys.

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Didįjį penktadienį šimtai šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

Image - Didįjį penktadienį šimtai  šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

  Didįjį penktadienį prieš šv. Velykas apie 300 šilutiškių dalyvavo Kristaus kančios kelio procesijoje. Apmąstydami Kristaus kančią prieš nukryžiavimą, kryžių miesto gatvėmis pasikeisdami nešė katalikiškosios Šilutės bendruomenės nariai: vaikai, jaunuoliai, vyresnio

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (1)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

VANDENYS MARKVALDASPaskutiniajame aštuntosios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintos „Šilutės šilumos tinklų”, „Šilutės autobusų parko” ir „Šilutės vandenų” 2018 metų veiklos ataskaitos. Įmonių vadovams: šilumos tiekėjų vadui Vaidotui Mačiuliui ir autobusų parko viršininkui Artūrui Stonkui neprireikė jokių paaiškinimų ir jų ataskaitos buvo patvirtintos be jokių komentarų. Tačiau „Šilutės vandenų” direktoriui Alfredui Markvaldui teko gerokai paplušėti. Jis buvo pakviestas aiškintis dėl Valstybinės kontrolės patikrinimo ir jos sprendimo pusmilijonį eurų ES paramos sugrąžinti į Valstybės biudžetą.

Tokią sumaištį Savivaldybės tarybos posėdyje sukėlė Socialinių reikalų komiteto narys Arūnas Pupšys.

Ar grąžins Valstybei ES paramos lėšų dalį

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkui Steponui Kazlauskui pateikus spręsti UAB „Šilutės vandenys“ praėjusių metų veiklos ataskaitą, klausimus įmonės direktoriui pateikė Socialinių reikalų komiteto narys A. Pupšys. 

Pasak A. Pupšio, Socialinių reikalų komitetui nebuvo pateikti svarstyti sprendimų projektai dėl savivaldybės įmonių veiklos ataskaitų. Todėl jis šiuos klausimus tyrinėjo individualiai ir nustebo radęs informacijos apie tai, kad Valstybės kontrolė tyrė UAB „Šilutės vandenys” ES paramos lėšomis įgyvendintus projektus. „Šilutės vandenims“ paskirta bauda ar tiesiog nurodymas sugrąžinti į Valstybės biudžetą net 456 tūkst. Eur. A. Pupšio nuomone, tai nėra menki pinigai, ir jis klausė A. Markvaldo, kodėl taip atsitiko?

Vandentiekininkų vadovas A. Markvaldas patvirtino faktą, jog yra toks nurodymas. Tačiau, pasak direktoriaus, ginčas dar nebaigtas, juolab, kad taip nubaustų yra bemaž pusė Lietuvos savivaldybėse dirbančių vandentvarkos įmonių, įgyvendinusių ES paramos projektus.

Pasak A. Markvaldo, Šilutei nurodyta sugrąžinti suma yra dar pakeliama pagal įmonės veiklos apimtis ir įgyvendinamiems projektams gautą paramą. Tačiau kaip turi elgtis tokios įmonės, kurioms Valstybės kontrolė nurodė sugražinti sumas, didesnes nei visos vienerių metų veiklos pajamos?..

Valstybės kontrolė Šilutės savivaldybėje nustatė, kad ES paramos lėšomis 2007 - 2017 m. įgyvendintuose projektuose nėra išpildytos visos sutartyse nurodytos sąlygos. Taip pat kontrolieriai nustatė, kad prie ES paramos lėšomis nutiestų nuotekų vamzdynų Macikuose, Švėkšnoje ir Pagryniuose neprisijungė suplanuotas gyvenamųjų sodybų skaičius.

Pasak A. Markvaldo, jo vadovaujama bendrovė neturi tokių galių, kad skubiai priverstų sodiečius naudotis įrengtomis nuotekų sistemomis. Jo nuomone, tokiam procesui reikia nemažai laiko. Todėl Savivaldybių vandens tiekimo įmonės ruošiasi teisminiam bylinėjimuisi.

Ar bendrovė skiria lėšų reklamai ir paramai?

Savivaldybės politiką A. Pupšį domino ir kitas anksčiau jau svarstytas klausimas. Jis klausė ar UAB „Šilutės vandenys“ skiria bendrovės lėšų reklamai, ir ar gauna iš reklamos kokios nors naudos, ar tai yra tik parama?

Pasak A. Markvaldo, bendrovė 2018 metais skyrė lėšų reklamai. „Šilutės” krepšinio komandos nariai ant savo marškinėlių turi bendrovės „Šilutės vandenys“ pavadinimo užrašą, varžybų aikštelėje yra bendrovės plakatas ir vėliavos. A. Markvaldo nuomone, yra svarbu, kad bendrovės pavadinimas būtų ant pagrindinės savivaldybės sportininkų komandos, kuri kovoja su varžovais visoje Lietuvoje.

Į šią diskusiją, galimai norėdamas užbaigti pokalbį įsitraukė ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis tarsi juokaudamas sakė, kad neabejoja, jog rajono žmonės pasižiūrėję krepšinio varžybas, kuriose šilutiškiai krepšininkai bus su marškinėliais, papuoštais „Šilutės vandenų“ reklama, greičiau apsispręs jungtis prie jos valdomų nuotekų sistemų. O dėl bendrovei nurodytos grąžinti ES paramos sumos, meras V. Laurinaitis, sakė, kad tai tikrai nėra didelė suma, lyginant su per dešimtmetį gauta daugiau nei dešimties milijonų eurų parama. Taigi, taip šmaikščiai buvo pabaigtos diskusijos dėl pritarimo „Šilutės vandenų“ bendrovės metinės veiklos ataskaitai: politikai vienbalsiai jai pritarė.

Sieks teisingesnių paramos taisyklių

Po posėdžio A. Pupšys „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad kitos kadencijos Savivaldybės taryboje jis kels diskusiją dėl savivaldybės bendrovių, kurios teikia paslaugas rajono gyventojams, reklamos ar paramos tikslingumo. Jam nekyla jokių abejonių dėl reklamos, kuri duoda konkrečią naudą bendrovei ir taip mažina paslaugų kainas. Tačiau apie reikalingumą reklamos, kuri neduoda realios naudos, bet labiau primena paramą, turėtų spręsti ne bendrovės direktorius, meras ar administracijos direktorius, bet visa Savivaldybės taryba. Tik taip bus nustatyta teisinga tvarka dėl sportui, kultūrai ar pramogoms skirtų savivaldybės įmonių paramos.

Komentarai  

 
#1 Senis 2019-04-08 07:56
Vel A. Pupsio reklama. Ar jis susimokejo
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt