Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

Image - Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

  Liepa dar vos įpusėjo, o didelė dalis mūsų krašto sparnuočių mums jau parodė uodegas – išskrido žiemoti. Regis neįtikėtina, bet kai kurie jų tai padarė jau net daugiau nei prieš

Sekmadienis, 21 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Image - Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Švėkšnos bendruomenės narių nuomonės susikirto dėl vietos kapinėse daugiau nei prieš 100 metų palaidoto vietos šviesuolio, mecenato Domininko Endzelio kapo. Ilgametė pedagogė, kraštotyrininkė Ona Norkutė buvo priblokšta ir nepatikėjo savo

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Image - Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų

Penktadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

Image - Kintai savo vasaros šventėje tapo  šeimų uostu

Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą -

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

 

LIGONINE STEPONKUSŠilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitete pripažino, kad jam sunku prisiminti geresnius šios įstaigos veiklos metus, nei buvo 2018 - ieji. Savivaldybės viešoji įstaiga Šilutės ligoninė, po daugelio metų pertraukos, pagaliau metus baigė be nuostolių. Jos 2018 m finansinės veiklos rezultatas - 155 483 Eur pelnas.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas bei kiti komiteto nariai labai palankiai priėmė tokią įstaigos vadovo ataskaitą ir be jokių priekaištų sprendimo projektą perdavė svarstyti Savivaldybės tarybos posėdyje.

Kas nulėmė įstaigos veiklos sėkmę?

Savivaldybės politikams buvo įdomu sužinoti, kokios priežastys nulėmė, kad taip pasikeitė Šilutės ligoninės finansiniai reikalai. Juk praėjusiais metais, kai buvo pristatinėjama veiklos ataskaita už 2017 metus, finansinis veiklos rezultatas buvo deficitinis – 260 tūkst. Eur nuostolis.

Pasak D. Steponkaus, kad įstaigos finansiniai reikalai gerėtų, administracija atliko nemažai įstaigos veiklos pertvarkų. Jos atliktos per dvejus ir net trejus pastaruosius metus.

Kad ir kaip skaudu buvo savivaldybės žmonėms ir ligoninės kolektyvui, 2017 metų liepos mėnesį ligoninė atsisakė akušerijos, neonatologijos bei nėščiųjų priežiūros stacionaro paslaugų. Šios paslaugos ligoninei kasmet duodavo didžiulį – net kelių šimtų tūkstančių eurų nuostolį. Nuostolis gaudavosi tik dėl to, kad tokiam skyriui išlaikyti minimaliai reikėjo bent 300 gimdymų per metus. Deja, tik apie 250 šilutiškių ir kitų mūsų kraštiečių pasiryždavo gimdyti Šilutės ligoninėje. „Taigi skyrius tinkamai nefunkcionavo, galima sakyti, kad dėl gimdymų trūkumo prastėjo net gydytojų ir kito medicinos personalo kvalifikacija”, - sakė D. Steponkus.

Per pusantrų metų visi jau apsiprato, jog Šilutės ligoninėje Akušerijos skyriaus nebėra. Šeimos gydytojai ir ligoninės specialistai teikia nėščiosioms konsultacijas, jas prižiūri nėštumo metu, o gimdyti į Klaipėdos ar Tauragės ligonines dažniausiai jos nuvažiuoja pačios (pageidaujančios transporto yra nugabenamos greitosios pagalbos tarnybos automobiliu).

Per trejus metus, nuo 2016 m. Šilutės ligoninėje sumažinta apie 50 etatų, o dirbančiųjų įstaigoje sumažėjo 32 žmonėmis. D. Steponkus pasidžiaugė, kad gydytojų skaičius nesumažėjo, bet buvo optimizuotas slaugos personalo darbuotojų skaičius. Dabar įstaigoje dirba 354 žmonės.

Prieš metus buvo sujungti Chirurgijos ir Traumatologijos skyriai, čia sumažinta ir 10 lovų pacientams. Tačiau po tokių korekcijų bendras šio skyriaus palatose gulėjusių ir operuotų žmonių skaičius padidėjo iki 74,4 proc. Anksčiau operacinis aktyvumas siekdavo tik 67,8 proc.

Vyr. gydytojas pasidžiaugė ir tuo, kad jau nuo 2018 metų pradžios pagerėjo apmokėjimas už ligoninės atliktą darbą. Visi dar prisimena ankstesnę nesuprantamą politiką, kai už ligoninės atliktą darbą, už 1 Eur Teritorinė ligonių kasa apmokėdavo tik 0,6 Eur (mokėdavo žymiai mažiau). Dabar didesnė paslaugų dalis jau apmokama 100 proc.
Šilutės Savivaldybės tarybos posėdyje Šilutės ligoninės veiklos ataskaitai politikai pritarė be jokių priekaištų.

Šilutės ligoninė turi perspektyvą

Vyr. gydytojas D. Steponkus „Šilutės naujienoms” sakė, kad girdi nemažai pasakojimų apie tai, kad planuojama uždaryti ne vieną Lietuvos rajoninę ligoninę. Tačiau, pasak jo, Šilutės rajono ligoninei tokia perspektyva negresia.

Jau šiemet Sveikatos apsaugos ministerija ligoninei skyrė 200 tūkst. Eur naujam rentgeno aparatui įsigyti. Šilutės savivaldybė prisidės lėšomis, kad Šilutės ligoninė nusipirktų kompiuterinį tomografą, kuriam bus paskirta 150 tūkst. Eur. Toks Šilutės ligoninės ir Savivaldybės vadovų susitarimas įvyko, kai ligoninė atsisakė savivaldybės pastato, esančio kitoje gatvės pusėje.

Pasak D. Steponkaus, jau pateikti projektai Valstybės investicijų fondui dėl likusių, dar nerenovuotų Šilutės ligoninės pastatų remonto.

D. Steponkus tiki Šilutės ligoninės perspektyva ir džiaugiasi kolektyvą vis papildančiais naujais medikais ir jų darbu. Pasak jo, pastebima, kad vis daugiau pacientų pasirenka gydytis Šilutės ligoninėje.

Komentarai  

 
#1 As 2019-04-14 13:49
Na, dabar jau suprantama, kodėl Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius is artimųjų reikalauja sauskelnių ir vaistų...
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt