Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

Image - Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

  Balandžio 27 dieną Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose dvyliktą kartą rengiama visuomeninė akcija „Darom“, vadinama atliekų sistemos tvarkymo sąžine. Jau šiais metais akcijoje kviečiama ne tik tradiciškai rinkti šiukšles, bet

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Neatsakingas šunų vedžiojimas: pareigūnai jau žada bausti

Image - Neatsakingas šunų vedžiojimas:  pareigūnai jau žada bausti

  Kam priklauso pylimas - jaunoms mamoms su vaikais, ramaus poilsio norintiems miestiečiams ar ... šunims? Tokį klausimą kelia šilutiškis Kazys, anot kurio, atėjus pavasariui miestiečių pamėgtą pasivaikščiojimo vietą okupavo šunys.

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Didįjį penktadienį šimtai šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

Image - Didįjį penktadienį šimtai  šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

  Didįjį penktadienį prieš šv. Velykas apie 300 šilutiškių dalyvavo Kristaus kančios kelio procesijoje. Apmąstydami Kristaus kančią prieš nukryžiavimą, kryžių miesto gatvėmis pasikeisdami nešė katalikiškosios Šilutės bendruomenės nariai: vaikai, jaunuoliai, vyresnio

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (1)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

LIGONINE STEPONKUSŠilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitete pripažino, kad jam sunku prisiminti geresnius šios įstaigos veiklos metus, nei buvo 2018 - ieji. Savivaldybės viešoji įstaiga Šilutės ligoninė, po daugelio metų pertraukos, pagaliau metus baigė be nuostolių. Jos 2018 m finansinės veiklos rezultatas - 155 483 Eur pelnas.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas bei kiti komiteto nariai labai palankiai priėmė tokią įstaigos vadovo ataskaitą ir be jokių priekaištų sprendimo projektą perdavė svarstyti Savivaldybės tarybos posėdyje.

Kas nulėmė įstaigos veiklos sėkmę?

Savivaldybės politikams buvo įdomu sužinoti, kokios priežastys nulėmė, kad taip pasikeitė Šilutės ligoninės finansiniai reikalai. Juk praėjusiais metais, kai buvo pristatinėjama veiklos ataskaita už 2017 metus, finansinis veiklos rezultatas buvo deficitinis – 260 tūkst. Eur nuostolis.

Pasak D. Steponkaus, kad įstaigos finansiniai reikalai gerėtų, administracija atliko nemažai įstaigos veiklos pertvarkų. Jos atliktos per dvejus ir net trejus pastaruosius metus.

Kad ir kaip skaudu buvo savivaldybės žmonėms ir ligoninės kolektyvui, 2017 metų liepos mėnesį ligoninė atsisakė akušerijos, neonatologijos bei nėščiųjų priežiūros stacionaro paslaugų. Šios paslaugos ligoninei kasmet duodavo didžiulį – net kelių šimtų tūkstančių eurų nuostolį. Nuostolis gaudavosi tik dėl to, kad tokiam skyriui išlaikyti minimaliai reikėjo bent 300 gimdymų per metus. Deja, tik apie 250 šilutiškių ir kitų mūsų kraštiečių pasiryždavo gimdyti Šilutės ligoninėje. „Taigi skyrius tinkamai nefunkcionavo, galima sakyti, kad dėl gimdymų trūkumo prastėjo net gydytojų ir kito medicinos personalo kvalifikacija”, - sakė D. Steponkus.

Per pusantrų metų visi jau apsiprato, jog Šilutės ligoninėje Akušerijos skyriaus nebėra. Šeimos gydytojai ir ligoninės specialistai teikia nėščiosioms konsultacijas, jas prižiūri nėštumo metu, o gimdyti į Klaipėdos ar Tauragės ligonines dažniausiai jos nuvažiuoja pačios (pageidaujančios transporto yra nugabenamos greitosios pagalbos tarnybos automobiliu).

Per trejus metus, nuo 2016 m. Šilutės ligoninėje sumažinta apie 50 etatų, o dirbančiųjų įstaigoje sumažėjo 32 žmonėmis. D. Steponkus pasidžiaugė, kad gydytojų skaičius nesumažėjo, bet buvo optimizuotas slaugos personalo darbuotojų skaičius. Dabar įstaigoje dirba 354 žmonės.

Prieš metus buvo sujungti Chirurgijos ir Traumatologijos skyriai, čia sumažinta ir 10 lovų pacientams. Tačiau po tokių korekcijų bendras šio skyriaus palatose gulėjusių ir operuotų žmonių skaičius padidėjo iki 74,4 proc. Anksčiau operacinis aktyvumas siekdavo tik 67,8 proc.

Vyr. gydytojas pasidžiaugė ir tuo, kad jau nuo 2018 metų pradžios pagerėjo apmokėjimas už ligoninės atliktą darbą. Visi dar prisimena ankstesnę nesuprantamą politiką, kai už ligoninės atliktą darbą, už 1 Eur Teritorinė ligonių kasa apmokėdavo tik 0,6 Eur (mokėdavo žymiai mažiau). Dabar didesnė paslaugų dalis jau apmokama 100 proc.
Šilutės Savivaldybės tarybos posėdyje Šilutės ligoninės veiklos ataskaitai politikai pritarė be jokių priekaištų.

Šilutės ligoninė turi perspektyvą

Vyr. gydytojas D. Steponkus „Šilutės naujienoms” sakė, kad girdi nemažai pasakojimų apie tai, kad planuojama uždaryti ne vieną Lietuvos rajoninę ligoninę. Tačiau, pasak jo, Šilutės rajono ligoninei tokia perspektyva negresia.

Jau šiemet Sveikatos apsaugos ministerija ligoninei skyrė 200 tūkst. Eur naujam rentgeno aparatui įsigyti. Šilutės savivaldybė prisidės lėšomis, kad Šilutės ligoninė nusipirktų kompiuterinį tomografą, kuriam bus paskirta 150 tūkst. Eur. Toks Šilutės ligoninės ir Savivaldybės vadovų susitarimas įvyko, kai ligoninė atsisakė savivaldybės pastato, esančio kitoje gatvės pusėje.

Pasak D. Steponkaus, jau pateikti projektai Valstybės investicijų fondui dėl likusių, dar nerenovuotų Šilutės ligoninės pastatų remonto.

D. Steponkus tiki Šilutės ligoninės perspektyva ir džiaugiasi kolektyvą vis papildančiais naujais medikais ir jų darbu. Pasak jo, pastebima, kad vis daugiau pacientų pasirenka gydytis Šilutės ligoninėje.

Komentarai  

 
#1 As 2019-04-14 13:49
Na, dabar jau suprantama, kodėl Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius is artimųjų reikalauja sauskelnių ir vaistų...
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt