Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

Image - Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

  Balandžio 27 dieną Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose dvyliktą kartą rengiama visuomeninė akcija „Darom“, vadinama atliekų sistemos tvarkymo sąžine. Jau šiais metais akcijoje kviečiama ne tik tradiciškai rinkti šiukšles, bet

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Neatsakingas šunų vedžiojimas: pareigūnai jau žada bausti

Image - Neatsakingas šunų vedžiojimas:  pareigūnai jau žada bausti

  Kam priklauso pylimas - jaunoms mamoms su vaikais, ramaus poilsio norintiems miestiečiams ar ... šunims? Tokį klausimą kelia šilutiškis Kazys, anot kurio, atėjus pavasariui miestiečių pamėgtą pasivaikščiojimo vietą okupavo šunys.

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Didįjį penktadienį šimtai šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

Image - Didįjį penktadienį šimtai  šilutiškių ėjo Kryžiaus keliu

  Didįjį penktadienį prieš šv. Velykas apie 300 šilutiškių dalyvavo Kristaus kančios kelio procesijoje. Apmąstydami Kristaus kančią prieš nukryžiavimą, kryžių miesto gatvėmis pasikeisdami nešė katalikiškosios Šilutės bendruomenės nariai: vaikai, jaunuoliai, vyresnio

Ketvirtadienis, 25 Balandis Komentarai (1)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

VALDZIA _3Balandžio 25 dieną įvyks devintojo šaukimo Šilutės savivaldybės tarybos pirmasis posėdis, o mero Vytauto Laurinaičio rankose jau yra 15-os politikų pasirašyta Tarybos daugumos koalicijos sutartis. Toks oficialus susitarimas dėl kitų ketverių metų bendros veiklos oficialiai įvyko pirmadienį, balandžio 8 dieną.

Į valdančiąją koaliciją susibūrė partijos Tvarka ir teisingumas 6 savivaldybės tarybos politikai, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos - 4, Lietuvos socialdemokratų - 3 ir 2 visuomenio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovai. Pasak V. Laurinaičio, visuomet yra viltis, kad prie valdančiosios koalicijos sutartimi susivienijusių politikų jungsis ir kiti racionaliai ir konstruktyviai mąstantys Tarybos politikai. 

Dabar už valdančiosios koalicijos sutarties užribio liko 5 Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų, 3 Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir 2 Socialdemokratų - darbo partijos savivaldybės tarybos nariai.

Valdžios grupėje bus permainų

Pasak mero, nors valdančioji koalicija sudaryta iš tų pačių politinių grupių, kaip buvo ir praėjusiais metais, vis dėlto pasikeitimai yra planuojami. Rinkimuose dvigubai didesnį žmonių pasitikėjimą iškovojo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikai, jiems atiteko 4 Savivaldybės politikų mandatai. Socialdemokratų partijos politikams šį kartą pasisekė mažiau, jie vietoje ankstesnėje Taryboje turėtų pajėgų dabar turi tik 3 mandatus.

Taigi „valstiečiai“ dabar jau pretenduoja į Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus postą. Juolab, kad tokioms pareigoms eiti jie jau turi pasirengusį, kartą ketvirtojo šaukimo taryboje tokias pareigas jau ėjusį politiką Virgilijų Pozingį. Aštuntojo šaukimo taryboje V. Pozingis visą kadenciją ėjo ir dabar dar eina Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Oficialus Savivaldybės taryboje teikimas rinkti V. Pozingį administracijos direktoriumi įvyks tik pirmojo Tarybos posėdžio metu. Tačiau, pasak V. Laurinaičio, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkė Genovaitė Kimbrienė V. Pozingio kandidatūrą jau pateikė.

Socialdemokratai sutinka, kad jiems būtų patikėta mero pavaduotojo vieta. Tokioms pareigoms eiti Savivaldybės tarybai bus pateikta Sigito Šepučio kandidatūra. Jis ligšiol visą kadenciją vadovavo Savivaldybės administracijai, bet dar niekada nebuvo jokiose Savivaldybės tarybos pareigose.
Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigoms eiti savo žmogų pateikė VRK „Už žmonių valdžią“.

Šio rinkimų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė “Šilutės naujienoms” sakė, kad parinkti kandidatą eiti dirbti ketveriems metams terminuotoms politinėms pareigoms nėra lengva. VRK “Už žmonių valdžią” valdyba pretendentą rinko iš trijų kandidatų. Daugiausia pritarimo sulaukė dabar Saugų seniūnės pareigas einanti Dalia Rudienė. Ji ir “Šilutės naujienoms” patvirtino, kad yra apsisprendusi būti renkama eiti Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Kandidatai sutinkaVALDZIA _2

Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas jau bemaž 5 metus einantis S. Šeputis sako visai neišgyvenantis dėl to, kad jam teks persėsti į politiko ir mero pavaduotojo krėslą.

„Šilutės naujienoms“ jis pasakojo, kad jis savivaldos sistemoje dirba jau nuo 1989 metų, kai buvo paskirtas Jonaičių apylinkės (dabar kaimiškoji Šilutės seniūnijos dalis) viršaičiu. Vėliau dirbo privatizacijos komisijos pirmininku, Šilutės savivaldybės įvairių skyrių vedėju.

Dabar S. Šeputis jau yra pensinio amžiaus ir tikisi, kad mero pavaduotojo pareigos bus šiek tiek lengvesnės, nei Savivaldybės administracijos direktoriaus. Jis sakė, kad po rinkimų, jeigu jam teks eiti mero pavaduotojo pareigas, jam gali būti paskirta kuruoti investicijas, naujus projektus, Savivaldybės lėšų naudojimą. Be abejo, jis dalyvaus visų kitų Savivaldybės reikalų aptarimuose kartu su meru bei Administracijos direktoriumi.

Šiuo metu dar Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis V. Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad pasiūlytų aukštesnių pareigų nesibaimina. Kaip ten bebūtų, savivaldos sistemoje jis darbuotis pradėjo prieš 16 metų, ir jau tuomet visai kadencijai buvo paskirtas dirbti šį darbą. Vėliau jis buvo renkamas mero, mero pavaduotojo bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigoms eiti. V. Pozingis mano, kad yra tikrai pasiruošęs eiti Administracijos direktoriaus pareigas dar kartą.

Pasak V. Pozingio, jam iki pensinio amžiaus dar yra likę 10 metų, jis jaučiasi puikiai ir galva yra šviesi įvairiems sumanymams. Apie tai, ką naujo nuveikti yra numatęs rajono savivaldybėje, V. Pozingis pasižadėjo paatvirauti šiek tiek vėliau.

Renkasi laisvų politikų kelią

Socialdemokratų - darbo partijos Savivaldybės tarybos nariai Arūnas Pupšys ir Ričardas Stonkus pasakojo dar nesvarstę jokio pasiūlymo jungtis į koalicijas. Pasak A. Pupšio, greičiausiai abu jie Taryboje liks laisvais politikais - neįsipareigoję nei valdančiosios, nei opozicijos koalicijoms. Praėjusios kadencijos opozicijos veikla jų nesužavėjo, opozicionieriai dažnai skelbė pareiškimus, kurie buvo tiesiog menkaverčiai ir tik dėl savireklamos. Socialdemokratams - darbiečiams toks politikavimas ir draugija netinka. O kiek artimai bendradarbiauti su valdančiaja koalicija, teks apsispręsti tik tuomet, kai bus ištyrinėta jų veiklos programa ir konkretūs darbai.

Du politikai Šilutės savivaldybėje negali kurti Tarybos frakcijos. Todėl A. Pupšys ir R. Stonkus apsisprendė palaukti, gal laikui bėgant atsiras politikų, kurie jungsis prie jų. Tuomet ir atsiras socialdemokratų - darbiečių frakcija.

Pasak A. Pupšio, nei jis, nei R. Stonkus nesiruošia likti Tarybos veiklos užribyje. Jie ketina pateikti merui raštą, kad laukia pasiūlymų dalyvauti Tarybos komitetų, stebėtojų tarybų, komisijų ir darbo grupių veikloje.

Liberalsąjūdiečiai liks konstruktyvūs ir nuoseklūs

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Algirdas Gečas pasakojo, kad negavo jokio pasiūlymo dalyvauti valdančiosios koalicijos partijų grupėje. Skyriaus politikai jau yra apsisprendę, kad 3 jų politikai liks Tarybos mažumoje – opozicijoje. Liberalsąjūdiečiams ieškoti sąjungos su dabar besiformuojančia valdančiąja koalicija trukdo ten likusių vadovų reputacija. STT pradėtas tyrimas dar nebaigtas ir įtarimai nepanaikinti. Todėl liberalsąjūdiečiai laikysis konstruktyvios, nuoseklios politikos ir netaps kitų opozicionierių - konservatorių padaliniu.

Konservatoriai, kurių Šilutės savivaldybės taryboje yra 5, iškart po rinkimų pareiškė, kad jie liks mažumoje - opozicijoje. Skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė „Šilutės naujienoms” sakė, kad jungtis prie valdančiosios koalicijos pasiūlymo negavo. O jeigu būtų ir gavę, konservatoriai būtų nesutikę, nes nenori turėti sąjungos su asmenimis, kurių veiklą dar tiria STT.

Opozicijoje konservatoriai planuoja veikti aktyviai. Jie ketina rengti Savivaldybės valdžios labiausiai apleistų sričių – kultūros ir socialinės apsaugos reikalų sprendimo projektus ir teikti juos Savivaldybės tarybai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt