Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

DSC 0912Prieš savaitę, balandžio 25 dieną pradėjo veiklą devintojo šaukimo Šilutės savivaldybės taryba. Pirmojo Tarybos posėdžio metu priesaiką davė meras Vytautas Laurinaitis ir dar 24 Savivaldybės tarybos politikai.

Antroje posėdžio pusėje iš pareigų buvo atleisti Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. S. Šeputis buvo išrinktas Savivaldybės mero pavaduotoju.

Jau pirmojo rinkimų proceso metu Tarybos mažumos politikai - opozicija bei laisvieji politikai parodė, kad jų nuomonė apie renkamą valdžią yra kitokia - visi jie balsavo prieš S. Šepučio paskyrimą mero pavaduotoju. 

 


Visi prisiekė sąžiningai vykdyti pareigas

Visi devintojo šaukimo Savivaldybės tarybos politikai į pirmąjį posėdį susirinko H. Šojaus dvare Freskų salėje. Su jais kartu į posėdį suėjo visi Šilutės savivaldybės seniūnai, įstaigų vadovai ir svečiai.

Posėdį pradėjo Šilutės vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Eugenijus Judeikis. Jis supažindino savivaldybės politikus su priesaikos tekstu bei jos priėmimo procedūra.

Priesaiką davė visi 25 išrinkti Tarybos nariai: Tomas Budrikis, Audrius Endzinas, Algirdas Gečas, Zigmantas Jaunius, Edvardas Jurjonas, Vygantas Kamarauskas, Steponas Kazlauskas, Genovaitė Kimbrienė, Arūnas Kurlianskas, Žygimantas Kurlianskas, Sigitas Majus, Antanas Martinkus, Zigmantas Merliūnas, Edgaras Padimanskas, Daiva Plikšnienė, Virgilijus Pozingis, Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus, Vygantas Stoškus, Sigitas Šeputis, Sandra Tamašauskienė, Alina Urbonienė, Laimutė Uselienė, Daiva Žebelienė ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Visi jie asmeniškai prisiekė „Gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai vykdyti visas Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus“.

Priesaiką priėmęs Šilutės Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas E. Judeikis politikams įteikė Tarybos nario pažymėjimus ir specialius ženkliukus.

Skambant iškilmingoms varinių pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario Brass“ (vad. Gražvydas Raila) fanfaroms į Freskų salę įneštos mero regalijos. Jas antrai kadencijai išrinktam merui V. Laurinaičiui įteikė vyriausia Savivaldybės tarybos narė G. Kimbrienė.

Linkėjo susikalbėjimo ir susitarimoDSC 0891

Inauguruotas puošniomis regalijomis Šilutės savivaldybės meras V. Laurinaitis sakė, kad ši diena yra tikra šventė. Todėl nuo tos dienos jis linkėjo visiems politikams įgyvendinti savo įsipareigojimus ir pažadus krašto žmonėms. Kiekvienam Tarybos nariui jis linkėjo susikalbėjimo ir susitarimo, kad būsų galima kaip įmanoma geriau atlikti savo pareigas.

Savivaldybės politikus ir merą V. Laurinaitį atvyko pasveikinti ir partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Jis padėkojo savo partijos nariams už atliktą didelį darbą - iškovotą mero postą bei didžiausią dalį savivaldybės politikų mandatų.

R. Žemaitaitis pasakojo, kad jau 10 metų praėjo nuo to laiko, kai jis tapo politiku. Pasak jo, per tą laiką atlikta daug gerų darbų. Jis ragino politikus laikytis žodžio, nuoširdžiai dirbti vardan Šilutės krašto. Tuomet, pasak svečio, ir praėjus laikui, kiekvienas turės kuo pasidžiaugti - atliktais darbais Šilutei ir Pamario kraštui.

Šilutėje išrinkto LR Seimo nario Afredo Stasio Nausėdos vardu Savivaldybės merą bei Tarybos politikus pasveikino jo padėjėja Lijana Jagintavičienė.

Savivaldybės politikams tarti sveikinimo žodį atėjo ir visi 11 savivaldybės seniūnų. Jų vardu kalbėjo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Ji palinkėjo visiems politikams Tarybos nario pareigas eiti išdidžiai, be barnių ir spektaklių - taip kaip viskas vyko pirmojo posėdžio metu. D. Drobnienė linkėjo visiems dirbti kaip vienoje šeimoje, kad būtų padaryta kuo daugiau gerų darbų.

Panašius linkėjimus sakė ir visi kiti iš Savivaldybės biudžeto išlaikomų įstaigų vadovai ar jų atstovai.

Išrinktas mero pavaduotojas

Pasibaigus naujos kadencijos politikų priesaikų ir mero inauguracijos procedūroms, visi politikai perėjo dirbti į Savivaldybės posėdžių salę.

Balsų dauguma iš pareigų buvo atleisti Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis bei jo pavaduotojas V. Pozingis. Abu šie asmenys išrinkti į Savivaldybės tarybą ir toliau atstovauja atitinkamai Socialdemokratų bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijas.

Meras V. Laurinaitis politikams pateikė siūlymą rinkti mero pavaduotoją ir pateikė S. Šepučio kandidatūrą. Rinkimai turėjo vykti slaptu balsavimu, todėl buvo išrinkta balsų skaičiavimo komisija, į kurią kiekviena partija delegavo savo atstovus.

Balsavimai netruko ilgai. Politikai šiek tiek stebėjosi, kad rinkimų biuletenyje buvo įrašyti trys ženklinimai: Už, Prieš ir Nebalsavo. Tačiau didelių problemų tai nesukėlė. Eidamas balsuoti meras V. Laurinaitis žiniasklaidininkams užsiminė, kad šie rinkimai ir parodys kokią valdžią turime.
Po 15 minučių ir paaiškėjo, kad valdančiojoje koalicijoje, kaip ir buvo susitarę, yra 15 Savivaldybės politikų. Tiek balsavo už mero pavaduotoją S. Šeputį. 10 politikų balsavo prieš.

Tačiau dar iki šio rezultato paskelbimo kilo šiokia tokia erzelynė. Prieš rinkimus Tėvynės sajungos - Lietuvos krikščionių demokratų politikė Sandra Tamašauskienė perskaitė savo partijos narių pasirašytą pareiškimą, kad nesutinka balsuoti už pasiūlytą kandidatą. Ji teigė, kad S. Šeputis yra STT ikiteisminio tyrimo dalyvis, todėl gali būti pripažintas kaltu dėl padarytų pažeidimų, nes jis net du mėnesius buvo nušalintas nuo pareigų.

Liberalų sąjūdžio atstovas A. Endzinas domėjosi, ar S. Šeputis turi įpareigojimą neišvykti iš Lietuvos.

S. Šeputis teigė, kad jo atžvilgiu nėra atliekamas ikiteisminis tyrimas, o nurodymą neišvykti iš šalies jis turėjo tik tuo metu, kai jam buvo nurodyta nusišalinti iš pareigų.

Po tokių diskusijų įvyko balsavimas. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas T. Budrikis pranešė, kad už S. Šeputį balsavo 15 politikų, o prieš 10. Tačiau jis pažymėjo, kad du balsų skaičiavimo komisijos nariai nepasirašė protokolo. Jie prieštaravo todėl, kad buvo keli balsavimo biuleteniai, kuriuose kryželis pažymėtas šiek tiek išeinant iš apskritimo. Todėl jiems kilo abejonės ar tai yra teisėti balsai. Komisija nusprendė, kad tokios prielaidos yra nereikšmingos.

Patvirtinę balsavimą Savivaldybės tarybos nariai paskyrė S. Šeputį mero pavaduotoju. Vėliau visi tarybos nariai buvo paskirstyti į komitetus: Ekonomikos ir finansų, Teritorijų ir kaimo reikalų, Socialinių reikalų ir Kontrolės komitetą.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.