Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

 

kintu pagrindinePraėjusią savaitę žurnalas „Reitingai“ paskelbė geriausias šalies pradines, pagrindines mokyklas, gimnazijas, universitetus. Žurnalas konstatavo liūdną žinią, kad visų Lietuvos dešimtokų, įskaitant ir geriausias šalies gimnazijas, matematikos žinių įvertinimo bendras vidurkis tėra 4,74 balo iš dešimties ir kasmet tas lygis vis prastėja.

Nuo šalies vidurkio „neatsilieka“ ir Šilutės rajono pagrindinės mokyklos. Prasčiausiai reitinguose pasirodė Saugų J. Mikšo pagrindinė mokykla, kurios dešimtokų matematikos žinių lygis įvertintas 2 balais; geriausiai - Kintų pagrindinė, kurios dešimtokai matematiką išmano 5,33 balo.

Matematikos mokyme pramuštas dugnas


Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas apžvelgė pagrindinių mokyklų vertinimą. Trečią kartą pristatytas ir pagrindinių mokyklų vertinimas, kuris atliktas remiantis dešimtokų laikomais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) rezultatais.

Visų Lietuvos dešimtokų, įskaitant ir geriausias šalies gimnazijas, matematikos žinių įvertinimo bendras vidurkis tėra 4,74 balo iš dešimties. O pagrindinių mokyklų mokinių matematikos žinių įvertinimo vidurkis nesiekia net 4 balų.

„Mokyklos nusprendė pramušti dugną ir leistis žemyn. Ypatingai kalbant apie tiksliuosius mokslus. Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla. Atrodo graži mokykla, bet pažiūrime į matematikos vertinimus ir matai, kad nėra didesnio balo nei 4. Tai ketvertas yra karaliaus pažymys. Ne viename Lietuvos regione vaizdas toks, visuose. Matematikos neišmoko ne tik pagrindinės mokyklos, bet ir gimnazijos neišmoko matematikos, informatikos ir fizikos“, - sakė G. Sarafinas, paminėjęs konkrečias mokyklas.

Ankstesniais metais rezultatai taip pat nebuvo geri, tačiau palyginti su naujausiais rezultatais, anksčiau jie būdavo kiek geresni. Taigi matematikos mokyme pramuštas dugnas ir toliau smengama žemyn.

Smuko ir Šilutės mokyklos

Praėjusiame „Šilutės naujienų“ numeryje apžvelgėme, kaip vertinamos mūsų rajono gimnazijos. Šiandien apžvelgsime, kokiose vietose reitingų sąraše išsidėstė Šilutės rajono pagrindinės mokyklos. Jos reitinguotos pagal mokinių skaičių klasėse ir matematikos bei lietuvių kalbos dešimtokų pasiekimų įvertinimus.

Tarp mokyklų, kurių klasėse mokinių skaičius yra nuo 1 iki 9, 67-oje vietoje iš 150 yra Vilkyčių pagrindinė. Šios mokyklos dešimtokų lietuvių kalbos pasiekimai įvertinti 6,14, matematikos 4, o bendras vidurkis - 5,07 balo. Pernai šios mokykkos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 4,6 balo, lietuvių 6,2, o bendras vidurkis - 5,4.

Tos pačios kategorijos mokyklų 131-oje ąrašo vietoje yra Saugų J. Mikšo pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos pasiekimų įvertinimas 2 balai (!), lietuvių 5,67, o bendras vidurkis – 3,835. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 5 balais, lietuvių 6,22, o bendras vidurkis - 5,61.

Mokyklų, kurių klasėse mokinių skaičius nuo 10 iki 24, yra 88. 9-oje sąrašo vietoje - Kintų pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos žinių lygis įvertintas 5,33, lietuvių kalbos 6,73, o bendras vidurkis - 6,03. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 5,75 balais, lietuvių 6, o bendras vidurkis - 5,875.

Keliomis pozicijomis žemiau, 13-oje sąrašo vietoje yra Usėnų pagrindinė, kurios dešimtokų lietuvių kalbos žinios įvertintos 6,3 balais, matematikos 5,3, bendras vidurkis - 5,8. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 7 balais, lietuvių 6,56, o bendras vidurkis - 6,78.

Tos pačios kategorijos mokyklų 21-oje pozicijoje - Katyčių pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos pasiekimai įvertinti 4,65 balo, lietuvių, 6,29, o bendras vidurkis - 5,47. Pernai šios mokyklos lietuvių kalbos, kaip ir matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatų vidurkis buvo 6,47, taigi bendras vidurkis taipogi 6,47.

Tarp mokyklų, kur tikrintų mokinių skaičius nuo 10 iki 24, 66-oje lentelės vietoje, ir Pamario pagrindinė, kur dešimtokų matematikos žinios įvertintos 3,41 balo, lietuvių kalbos - 5,23, bendras vidurkis - 4,32. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 4,17 balo, lietuvių 4,83, o bendras vidurkis - 4,5.

Suskirstytos ir 25 Lietuvos mokyklos, kuriose tikrintų mokinių skaičius didesnis nei 25. Trečioje šio sąrašo vietoje yra M. Jankaus pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos pasiekimai įvertinti 5,03 balo, lietuvių kalbos - 5,9, bendras vidurkis - 5,465. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 4,915 balo, lietuvių 5,51, o bendras vidurkis – 4,915.

Lyginant su kitomis mokyklomis, neblogus rezultatus parodė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras. 29 šios mokyklos dešimtokų lietuvių kalbos žinios buvo įvertintos 5,72 balo, o matematikos – 3,93, bendras vidurkis – 4,825. Šis rezultatas šilutiškiams lėmė 5 vietą tarp 35 Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo mokyklų.