Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Vicemero S. Šepučio atleidimas: valdantieji surengė „kojų balių“

Image - Vicemero S. Šepučio atleidimas:  valdantieji surengė „kojų balių“

Vicemero Sigitas Šepučio atstatydinimo klausimas ir vėl pakibo ore. Pirmadienį buvo sušauktas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu politikai turėjo apsispręsti dėl S. Šepučio atleidimo. Tačiau slaptas balsavimas

Trečiadienis, 9 Spalis Komentarai (1)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Image - Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Trečiadienį 20-ies metų jubiliejų šventė viena ypač gausi šilutiškių šeima – klubas „Sielos paguoda“. Tai daugiau nei pusšimtį žmonių šiuo metu vienijanti organizacija, prieš du dešimtmečius suburta Šilutės psichikos sveikatos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

kintu pagrindinePraėjusią savaitę žurnalas „Reitingai“ paskelbė geriausias šalies pradines, pagrindines mokyklas, gimnazijas, universitetus. Žurnalas konstatavo liūdną žinią, kad visų Lietuvos dešimtokų, įskaitant ir geriausias šalies gimnazijas, matematikos žinių įvertinimo bendras vidurkis tėra 4,74 balo iš dešimties ir kasmet tas lygis vis prastėja.

Nuo šalies vidurkio „neatsilieka“ ir Šilutės rajono pagrindinės mokyklos. Prasčiausiai reitinguose pasirodė Saugų J. Mikšo pagrindinė mokykla, kurios dešimtokų matematikos žinių lygis įvertintas 2 balais; geriausiai - Kintų pagrindinė, kurios dešimtokai matematiką išmano 5,33 balo.

Matematikos mokyme pramuštas dugnas


Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas apžvelgė pagrindinių mokyklų vertinimą. Trečią kartą pristatytas ir pagrindinių mokyklų vertinimas, kuris atliktas remiantis dešimtokų laikomais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) rezultatais.

Visų Lietuvos dešimtokų, įskaitant ir geriausias šalies gimnazijas, matematikos žinių įvertinimo bendras vidurkis tėra 4,74 balo iš dešimties. O pagrindinių mokyklų mokinių matematikos žinių įvertinimo vidurkis nesiekia net 4 balų.

„Mokyklos nusprendė pramušti dugną ir leistis žemyn. Ypatingai kalbant apie tiksliuosius mokslus. Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla. Atrodo graži mokykla, bet pažiūrime į matematikos vertinimus ir matai, kad nėra didesnio balo nei 4. Tai ketvertas yra karaliaus pažymys. Ne viename Lietuvos regione vaizdas toks, visuose. Matematikos neišmoko ne tik pagrindinės mokyklos, bet ir gimnazijos neišmoko matematikos, informatikos ir fizikos“, - sakė G. Sarafinas, paminėjęs konkrečias mokyklas.

Ankstesniais metais rezultatai taip pat nebuvo geri, tačiau palyginti su naujausiais rezultatais, anksčiau jie būdavo kiek geresni. Taigi matematikos mokyme pramuštas dugnas ir toliau smengama žemyn.

Smuko ir Šilutės mokyklos

Praėjusiame „Šilutės naujienų“ numeryje apžvelgėme, kaip vertinamos mūsų rajono gimnazijos. Šiandien apžvelgsime, kokiose vietose reitingų sąraše išsidėstė Šilutės rajono pagrindinės mokyklos. Jos reitinguotos pagal mokinių skaičių klasėse ir matematikos bei lietuvių kalbos dešimtokų pasiekimų įvertinimus.

Tarp mokyklų, kurių klasėse mokinių skaičius yra nuo 1 iki 9, 67-oje vietoje iš 150 yra Vilkyčių pagrindinė. Šios mokyklos dešimtokų lietuvių kalbos pasiekimai įvertinti 6,14, matematikos 4, o bendras vidurkis - 5,07 balo. Pernai šios mokykkos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 4,6 balo, lietuvių 6,2, o bendras vidurkis - 5,4.

Tos pačios kategorijos mokyklų 131-oje ąrašo vietoje yra Saugų J. Mikšo pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos pasiekimų įvertinimas 2 balai (!), lietuvių 5,67, o bendras vidurkis – 3,835. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 5 balais, lietuvių 6,22, o bendras vidurkis - 5,61.

Mokyklų, kurių klasėse mokinių skaičius nuo 10 iki 24, yra 88. 9-oje sąrašo vietoje - Kintų pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos žinių lygis įvertintas 5,33, lietuvių kalbos 6,73, o bendras vidurkis - 6,03. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 5,75 balais, lietuvių 6, o bendras vidurkis - 5,875.

Keliomis pozicijomis žemiau, 13-oje sąrašo vietoje yra Usėnų pagrindinė, kurios dešimtokų lietuvių kalbos žinios įvertintos 6,3 balais, matematikos 5,3, bendras vidurkis - 5,8. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 7 balais, lietuvių 6,56, o bendras vidurkis - 6,78.

Tos pačios kategorijos mokyklų 21-oje pozicijoje - Katyčių pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos pasiekimai įvertinti 4,65 balo, lietuvių, 6,29, o bendras vidurkis - 5,47. Pernai šios mokyklos lietuvių kalbos, kaip ir matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatų vidurkis buvo 6,47, taigi bendras vidurkis taipogi 6,47.

Tarp mokyklų, kur tikrintų mokinių skaičius nuo 10 iki 24, 66-oje lentelės vietoje, ir Pamario pagrindinė, kur dešimtokų matematikos žinios įvertintos 3,41 balo, lietuvių kalbos - 5,23, bendras vidurkis - 4,32. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 4,17 balo, lietuvių 4,83, o bendras vidurkis - 4,5.

Suskirstytos ir 25 Lietuvos mokyklos, kuriose tikrintų mokinių skaičius didesnis nei 25. Trečioje šio sąrašo vietoje yra M. Jankaus pagrindinė, kurios dešimtokų matematikos pasiekimai įvertinti 5,03 balo, lietuvių kalbos - 5,9, bendras vidurkis - 5,465. Pernai šios mokyklos dešimtokų matematikos žinių lygis buvo įvertintas 4,915 balo, lietuvių 5,51, o bendras vidurkis – 4,915.

Lyginant su kitomis mokyklomis, neblogus rezultatus parodė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras. 29 šios mokyklos dešimtokų lietuvių kalbos žinios buvo įvertintos 5,72 balo, o matematikos – 3,93, bendras vidurkis – 4,825. Šis rezultatas šilutiškiams lėmė 5 vietą tarp 35 Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo mokyklų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt