Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

ReitingaiSlauga, programų sistemos, grožio terapija, teisė, veterinarinė medicina, kineziterapija - tai penkios populiariausios profesijos, kurias 2018 metais rinkosi Šilutės abiturientai.
Šiuos ir kitus rodiklius pateikia žurnalas „Reitingai“, pagal švietimo parametrus sudaręs visų 60-ies Lietuvos savivaldybių reitingą.

Šį kartą reitingas sudarytas remiantis ne tik akademiniais rodikliais, bet mokinių savijautos, pagalbos, stojimo į nemokamas studijas ir kitais svarbiais parametrais. Pagal šį švietimo reitingą Šilutės rajono savivaldybė yra 38-oje vietoje.

Šilutėje gerai jaučiasi 59,8 proc. mokinių

„Reitingai“ šįkart sudarydami Lietuvos savivaldybių švietimo reitingą nusprendė remtis visai ne akademiniais mokinių pasiekimais, o daugybe kitų pasveriamų rodiklių, tokių kaip pagalbos specialistųskaičius 1000-iui mokinių, vidutinis mokytojų amžius, jungtinėse klasėse besimokantys mokiniai, olimpiadų prizininkai ir kitais.Pasak šio reitingo sudarytojų, ypač svarbus čia mokinių savijautos rodiklis.

„Paprastai tiek silpnesnės mokyklos, tiek atsiliekančios savivaldybės įrodinėja, kad nors jose akademiniai mokinių pasiekimai silpnoki, mokiniai esą jaučiasi puikiai. Nacionalinio egzaminų centro atliekamuose patikrinimuose būna klausimų tiek apie mokinių savijautą, tiek apie patyčias ir į juos jaunuoliai atsakinėja noriai bei atvirai. Tačiau rezultatai akademiškai silpnų mokyklų ir savivaldybių saviguodos nepatvirtina: turime sočiai savivaldybių, kur vaikai ir gerai mokosi, ir gerai jaučiasi“, - kalba žurnalo redaktorius G. Sarafinas.

Pavyzdžiui, Šilutės savivaldybėje gerai jaučiasi 59,8 proc. mokinių. Geriausiai vaikai jaučiasi Joniškio r. savivaldybėje - 69 proc., o prasčiausiai - Trakų r. savivaldybėje - 48,1 proc.
Pasak G. Sarafino, kalbėti apie patyčias mokyklose apskritai sudėtinga, nes tik penkiose Lietuvos savivaldybėse iš 60-ies visos bendrojo lavinimo mokyklos įgyvendina bent po vieną smurto ir patyčių prevencijos programą. Kitos, deja, ne. Kur kas daugiau mokyklų ir savivaldybių giriasi, kad patyčių jose nėra, bet tokios kalbos, pasak redaktoriaus, nerimtos.

Pasak „Reitingų“ sudarytojų, visi reitinge nurodyti rodikliai turi įtakos jaunuolių ateičiai, nes turi įtakos abiturientų startinėms pozicijoms: kur jie stoja, kur įstoja ar gauna nemokamą studijų vietą. Pavyzdžiui, Šilutės rajono savivaldybė tarp tų, kur į nemokamas vietas patenka mažiau nei po 45 proc. abiturientų (41,2 proc.).
Negana to, pasak G. Sarafino, didelė dalis kai kurių savivaldybių jaunuolių, nors ir įstoja į aukštąsias mokyklas, vėliau studijas meta. Tai liudija, kad arba jie nemoka mokytis, arba nepaveža didesnio mokslo krūvio, arba įstojo į sau visai nepatinkančią ir netinkančią specialybę.

Į aukštąsias įstojo 54 proc. šilutiškių

Geriausiai Lietuvos savivaldybių reitinge pagal švietimo parametrus pasirodė Druskininkų savivaldybė, surinkusi 75,52 taško, prasčiausiai - Rietavo savivaldybė, surinkusi 38,47 taško.
Šilutės savivaldybė yra 38-oje vietoje, surinkusi 59,58 taško. 37-oje vietoje yra Biržų savivaldybė, surinkusi 60,15 taško, žemiau - Molėtų savivaldybė su 59,55 taško.
Patyrinėjome rodiklius, kurie Šilutės savivaldybei lėmė 38-ąją vietą reitingų sąraše. Mūsų rajone 1000-iui mokinių tenka 10,66 pagalbos specialisto. Aukščiausią rodiklį pasiekė Pasvalio savivaldybė, kur 1000-iui mokinių tenka 13,06 pagalbos specialisto, žemiausią - Skuodas su 5,32 rodikliu.
Vidutinis mokytojų amžius mūsų rajono mokyklose yra 51,77 m. Vyriausi mokytojai moko Birštono rajone - 53,69 m., jauniausi - Vilniaus r. - 45,52 m.

2018-2019 m. mūsų mokyklose 5,15 proc. mokinių mokėsi jungtinėse klasėse (tai dalis nuo bendro mokinių skaičiaus), kai vienoje klasėje mokosi antrokas, trečiokas ir ketvirtokas arba penktokas, šeštokas ir septintokas. Šis rodiklis, pasak reitingų sudarytojų ypač svarbus, nes Valstybės kontrolė kartoja, kad jungtinės klasės daro didžiulę žalą vaiko ateičiai. Daugiausiai vaikų - 15,33 proc. taip mokosi Kazlų Rūdos savivaldybėje.

56,7 proc. mūsų rajono moksleivių pasiekė pagrindinį ugdymo lygį. Šilutės rajone 10 000 mokinių tenka tik 2 olimpiadų prizininkai. Tiesa, šiuo skaičiumi galime ir pasidžiaugti, nes 13-oje savivaldybių olimpiadų prizininkų nėra išvis.
Minėjome, kad 59,8 proc. mūsų rajono moksleivių mokykloje jaučiasi gerai, dar 41,8 proc. dalyvauja neformalaus vaikų švietimo veiklose.

Vienam mokiniui mūsų rajone tenka 15,1 kv. m patalpų. Daugiausiai ploto - 22,9 kv. m tenka Biržų rajono mokiniams, mažiausiai - 9,9 kv. m - Vilniaus miesto mokiniams.
54 proc. Šilutės rajono abiturientų (mokyklą baigusių 2018 m.) įstojo į Lietuvos aukštąsias mokyklas, iš jų 41,2 proc. į valstybės finansuojamas vietas. Tiesa, 14,97 proc. savivaldybės jaunuolių studijas aukštosiose mokyklose metė per pirmuosius 2 metus.
Pernai abiturientai dažniausiai rinkosi studijuoti slaugą, antroje vietoje pagal populiarumą - programų sistemos. Beje, slauga populiariausia buvo ir 10-yje kitų Lietuvos savivaldybių.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt