Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Vicemero S. Šepučio atleidimas: valdantieji surengė „kojų balių“

Image - Vicemero S. Šepučio atleidimas:  valdantieji surengė „kojų balių“

Vicemero Sigitas Šepučio atstatydinimo klausimas ir vėl pakibo ore. Pirmadienį buvo sušauktas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu politikai turėjo apsispręsti dėl S. Šepučio atleidimo. Tačiau slaptas balsavimas

Trečiadienis, 9 Spalis Komentarai (1)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Image - Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Trečiadienį 20-ies metų jubiliejų šventė viena ypač gausi šilutiškių šeima – klubas „Sielos paguoda“. Tai daugiau nei pusšimtį žmonių šiuo metu vienijanti organizacija, prieš du dešimtmečius suburta Šilutės psichikos sveikatos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

ReitingaiSlauga, programų sistemos, grožio terapija, teisė, veterinarinė medicina, kineziterapija - tai penkios populiariausios profesijos, kurias 2018 metais rinkosi Šilutės abiturientai.
Šiuos ir kitus rodiklius pateikia žurnalas „Reitingai“, pagal švietimo parametrus sudaręs visų 60-ies Lietuvos savivaldybių reitingą.

Šį kartą reitingas sudarytas remiantis ne tik akademiniais rodikliais, bet mokinių savijautos, pagalbos, stojimo į nemokamas studijas ir kitais svarbiais parametrais. Pagal šį švietimo reitingą Šilutės rajono savivaldybė yra 38-oje vietoje.

Šilutėje gerai jaučiasi 59,8 proc. mokinių

„Reitingai“ šįkart sudarydami Lietuvos savivaldybių švietimo reitingą nusprendė remtis visai ne akademiniais mokinių pasiekimais, o daugybe kitų pasveriamų rodiklių, tokių kaip pagalbos specialistųskaičius 1000-iui mokinių, vidutinis mokytojų amžius, jungtinėse klasėse besimokantys mokiniai, olimpiadų prizininkai ir kitais.Pasak šio reitingo sudarytojų, ypač svarbus čia mokinių savijautos rodiklis.

„Paprastai tiek silpnesnės mokyklos, tiek atsiliekančios savivaldybės įrodinėja, kad nors jose akademiniai mokinių pasiekimai silpnoki, mokiniai esą jaučiasi puikiai. Nacionalinio egzaminų centro atliekamuose patikrinimuose būna klausimų tiek apie mokinių savijautą, tiek apie patyčias ir į juos jaunuoliai atsakinėja noriai bei atvirai. Tačiau rezultatai akademiškai silpnų mokyklų ir savivaldybių saviguodos nepatvirtina: turime sočiai savivaldybių, kur vaikai ir gerai mokosi, ir gerai jaučiasi“, - kalba žurnalo redaktorius G. Sarafinas.

Pavyzdžiui, Šilutės savivaldybėje gerai jaučiasi 59,8 proc. mokinių. Geriausiai vaikai jaučiasi Joniškio r. savivaldybėje - 69 proc., o prasčiausiai - Trakų r. savivaldybėje - 48,1 proc.
Pasak G. Sarafino, kalbėti apie patyčias mokyklose apskritai sudėtinga, nes tik penkiose Lietuvos savivaldybėse iš 60-ies visos bendrojo lavinimo mokyklos įgyvendina bent po vieną smurto ir patyčių prevencijos programą. Kitos, deja, ne. Kur kas daugiau mokyklų ir savivaldybių giriasi, kad patyčių jose nėra, bet tokios kalbos, pasak redaktoriaus, nerimtos.

Pasak „Reitingų“ sudarytojų, visi reitinge nurodyti rodikliai turi įtakos jaunuolių ateičiai, nes turi įtakos abiturientų startinėms pozicijoms: kur jie stoja, kur įstoja ar gauna nemokamą studijų vietą. Pavyzdžiui, Šilutės rajono savivaldybė tarp tų, kur į nemokamas vietas patenka mažiau nei po 45 proc. abiturientų (41,2 proc.).
Negana to, pasak G. Sarafino, didelė dalis kai kurių savivaldybių jaunuolių, nors ir įstoja į aukštąsias mokyklas, vėliau studijas meta. Tai liudija, kad arba jie nemoka mokytis, arba nepaveža didesnio mokslo krūvio, arba įstojo į sau visai nepatinkančią ir netinkančią specialybę.

Į aukštąsias įstojo 54 proc. šilutiškių

Geriausiai Lietuvos savivaldybių reitinge pagal švietimo parametrus pasirodė Druskininkų savivaldybė, surinkusi 75,52 taško, prasčiausiai - Rietavo savivaldybė, surinkusi 38,47 taško.
Šilutės savivaldybė yra 38-oje vietoje, surinkusi 59,58 taško. 37-oje vietoje yra Biržų savivaldybė, surinkusi 60,15 taško, žemiau - Molėtų savivaldybė su 59,55 taško.
Patyrinėjome rodiklius, kurie Šilutės savivaldybei lėmė 38-ąją vietą reitingų sąraše. Mūsų rajone 1000-iui mokinių tenka 10,66 pagalbos specialisto. Aukščiausią rodiklį pasiekė Pasvalio savivaldybė, kur 1000-iui mokinių tenka 13,06 pagalbos specialisto, žemiausią - Skuodas su 5,32 rodikliu.
Vidutinis mokytojų amžius mūsų rajono mokyklose yra 51,77 m. Vyriausi mokytojai moko Birštono rajone - 53,69 m., jauniausi - Vilniaus r. - 45,52 m.

2018-2019 m. mūsų mokyklose 5,15 proc. mokinių mokėsi jungtinėse klasėse (tai dalis nuo bendro mokinių skaičiaus), kai vienoje klasėje mokosi antrokas, trečiokas ir ketvirtokas arba penktokas, šeštokas ir septintokas. Šis rodiklis, pasak reitingų sudarytojų ypač svarbus, nes Valstybės kontrolė kartoja, kad jungtinės klasės daro didžiulę žalą vaiko ateičiai. Daugiausiai vaikų - 15,33 proc. taip mokosi Kazlų Rūdos savivaldybėje.

56,7 proc. mūsų rajono moksleivių pasiekė pagrindinį ugdymo lygį. Šilutės rajone 10 000 mokinių tenka tik 2 olimpiadų prizininkai. Tiesa, šiuo skaičiumi galime ir pasidžiaugti, nes 13-oje savivaldybių olimpiadų prizininkų nėra išvis.
Minėjome, kad 59,8 proc. mūsų rajono moksleivių mokykloje jaučiasi gerai, dar 41,8 proc. dalyvauja neformalaus vaikų švietimo veiklose.

Vienam mokiniui mūsų rajone tenka 15,1 kv. m patalpų. Daugiausiai ploto - 22,9 kv. m tenka Biržų rajono mokiniams, mažiausiai - 9,9 kv. m - Vilniaus miesto mokiniams.
54 proc. Šilutės rajono abiturientų (mokyklą baigusių 2018 m.) įstojo į Lietuvos aukštąsias mokyklas, iš jų 41,2 proc. į valstybės finansuojamas vietas. Tiesa, 14,97 proc. savivaldybės jaunuolių studijas aukštosiose mokyklose metė per pirmuosius 2 metus.
Pernai abiturientai dažniausiai rinkosi studijuoti slaugą, antroje vietoje pagal populiarumą - programų sistemos. Beje, slauga populiariausia buvo ir 10-yje kitų Lietuvos savivaldybių.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt