Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

MINGES LAIVININKAI

Šilutės savivaldybės vadovai sukvietė pokalbiui bemaž visus laivininkus, kurie Mingės kaime laivus švartuoja dešinėje upės krantėje. Po Mingės upės pakrančių pylimų rekonstrukcijos šiame kaime nerimsta laivų savininkų ir kaime gyvenančių ar sklypus valdančių žmonių ginčai. Savivaldybės vadovai nori, kad Mingėje ne tik įsivyrautų taika, bet ir kad gyvenvietės sodybų šeimininkai prie upės pakraščių laikytųsi tvarkos, kad visi turėtų tvarkingus, stilingus, vienodo dizaino pontonus. 

Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis sakė, kad Mingės kaimas šalia Minijos upės yra Lietuvos perlas, todėl savivaldybė ir reikalaus, kad jis toks ir liktų. Juolab, kad laivyba šia upe yra intensyvi, visi laivininkai ir svečiai pageidauja savo laivais praplaukti Pamario krašto „Veneciją“.

Žmonės pasigedo šiukšliadėžių

Į savivaldybę suvažiavę Mingės kaimo sodybų šeimininkai ir laivus čia laikantys žmonės priekaištavo, kad Kintų seniūnija nebešienauja pylimo, susirinko ir šiukliadėžes. Žmonės spėja, kad bus nutrauktas ir atliekų iš pakrančių išvežimas. Tad daugelis kaimo sodybų šeimininkų siūlė atiduoti jiems patiems tvarkyti pakrantes. Jie mano, kad galėtų tvarkyti ir prie jų sodybų esančias laivų stovėjimo vietas.

Žinoma, tokiems pasiūlymams nepritarė kiti laivų šeimininkai, kurie arba negyvena Mingės kaime arba jų sodybos nesiriboja su Minijos upės pakrante. Kaip sakė bene vyriausias laivininkas Afonsas Pekarskas, jo laivui plukdyti turistus išduotas pirmasis toks leidimas krašte. Jis pats negyvena Mingėje, tačiau laivą yra „priglaudęs ant pakrantės“ pas kaimo seniūnaitį Jurgį Gečą. Jau dabar tos sodybos pakrantė yra ankštoka, joje glaudžiasi keli laivai. Tad jeigu nebus aiškios laivų laikymo tvarkos Mingėje, kas žino kur reikės dėtis?..

Kintų seniūnas Antanas Kližentis sakė, kad šiukšliadėžės buvo skirtos smulkioms pasivaikščiojančių Minijos pylimais žmonių atliekoms sumesti. Tačiau čia atliekas palikinėti pradėjo ir laivų keleiviai, tad situacija tapo panaši į betvarkę. Pasak seniūno, aliekoms yra palikti dideli konteineriai ir reikia manyti, kad visi jais naudosis. O pylimo žole turi rūpintis asmuo, išsinuomavęs prieplaukas, tik jis tokio darbo nedaro, nes vyksta teisminės bylos.

Savivaldybė projektuos ir padės susitvarkyti

Visą valandą vyko diskusijos apie vienokią ar kitokią galimą pakrančių priežiūrą. Pasak savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio bei jo pavaduotojo Sigito Šepučio, yra aišku, kad Mingės kaimo sodybų šeimininkai ir laivininkai be Savivaldybės paramos nesusitars kaip tvarkytis.

Todėl susirinkime sutarta, kad Savivaldybė suprojektuos kaimo pakrantės pylimo ir prieplaukų tvarkymo planą. Suprojektuos taip, kad prie kiekvienos sodybos būtų vienodi prieplaukų pontonai, kuriuos įsigyti turės patys sodybų šeimininkai.

Be to, Savivaldybė dešinėje pakrantėje turi laisvos vietos, prie kurios galėtų būti įrengta prieplauka Mingės ir jos svečių laivams. Tik šioje vietoje teks gilinti upės pakraštį, kad laivai galėtų priplaukti.

Pasak susirinkime buvusio UAB „Kintai“ direktoriaus Rimgaudo Višinsko, kuris turi žemsiurbę, tai nesudėtingas darbas, kurį galima atlikti per kelias dienas.

Savivaldybės vadovai, galima sakyti, įsipareigojo padėti taip sutvarkyti Mingės kaimo pakrantes ir prieplaukas laivams stovėti. Po pusantrų metų pakrančių valdymą ir tvarkymą sutarta perduoti vietos bendruomenei, o gal net abiejų pakrančių asociacijoms. Tai būtų pats pigiausias ir paprasčiausias kelias link Mingės sodiečių ir laivininkų taikos ir sėkmingesnio verslo. Nė vienas iš susitikime dalyvių neprieštaravo tokiam planui. 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt