Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

1 puslapisPaskutinį pavasario savaitgalį visi keliai vedė į Šilutę - mūsų visų mylimas miestas šventė savo 508-ąjį gimtadienį. Gražia proga Pamario krašto sostinę aplankė kituose miestuose ar valstybėse gyvenantys kraštiečiai, svečių delegacijos iš Latvijos, Rusijos, Ukrainos.

Ryškiausiu šventės akcentu tapo jau tradicinė šilutiškių eisena pagrindine miesto gatve. Išradingai apsirengę, skanduodami savo organizacijų šūkius, Lietuvininkų gatve pražygiavo daugiau kaip 2500 žmonių - įvairių rajono įmonių, bendruomenių, mokyklų atstovų. Vieni ėjo, kiti važiavo motociklais ar net amfibija, o buvo ir tokių, kurie gulėjo lovose...

Svarbiausia, kad visus eisenos dalyvius vienijo gera nuotaika, kuri šeštadienio popietę pasklido ir po visą Senojo turgaus aikštę.

 Dėkojo gyvenantiems ir kuriantiems Šilutėje


Šilutės miesto šventei skirti renginiai prasidėjo penktadienį, gegužės 24-ąją. Vakare evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko ekumeninės pamaldos „Už miestą ir miestiečius“. O dar vėliau, šalia tos pačios bažnyčios, miestelėnai rinkosi į koncertą. Lietuvių kompozitorių kūrinius atliko Vilniaus šv. Kristoforo kamerinis orkestras su solistais Dainiumi Puišiu ir Asta Pilibavičiūte.

Tą vakarą kartu su šilutiškiais buvo garbių svečių iš Latvijos Saldus savivaldybės, Ukrainos Tarutino miesto, Rusijos Slavsko savivaldybės. Šilutę pagerbė Pagėgių bei Šilalės savivaldybių merai.

Ant scenos sveikinimo žodį tarė meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.DSC 0879

Savo kalbą V. Laurinaitis pradėjo renginio vedėjo Marijaus Budraičio eilėmis „Sugrįšiu į Šilutę“. Anot jo, tą vakarą mes suėjome pasigrožėti, pasidžiaugti Šilute. „Šilutės miestas keičia veidą, jis tampa dinamiškas, ambicingas, prasmingai kuriantis ir įdomiai švenčiantis. Aš džiaugiuosi jumis, šilutiškiai, tai jūsų nuopelnas, kad Šilutė keičiasi. Be abejo, turime problemų, turime bėdų, bet ne šiandien vieta apie jas kalbėti. Šiandien mes turime džiaugtis, švęsti, šiandien mūsų miesto gimtadienis“ - sakė V. Laurinaitis. Meras taip pat dėkojo visiems gyvenantiems ir dirbantiems Šilutėje.

Tuo tarpu seniūnas R. Steponkus Šilutės gimtadienio proga kvietė pasidžiaugti gražiu, žaliu, nuostabiu mūsų miestu ir linkėjo būti ištikimais savo kraštui.
Penktadienio vakarą, koncertui pasibaigus, Šilutės padangę nutvieskė fejerverkai.

Kliūčių ruože – 35 komandos

Šeštadienio rytą Lietuvininkų gatvėje jau veikė amatininkų mugė, kurioje buvo galima nusipirkti įvairių rankdarbių, skanėstų, mielų smulkmenų.

Pusvalandis po vidurdienio centrine gatve pajudėjo šventinė eisena. Linksmai nusiteikę, spalvingai apsirengę, skanduodami savo šūkius pagrindine miesto gatve ėjo mokyklų, bendruomenių, įmonių atstovai.

Žiūrovų akis prikaustė „Šilutės baldų“ kolektyvas. Išradingieji baldininkai buvo apsirengę mėlynai, nešini geltonais skėčiais. O keletas jų kolegų eisenoje gulėjo... įmonės pagamintose lovose.

Pražygiavę Lietuvininkų gatve, šilutiškiai pasklido Senojo turgaus aikštėje, kur laukė daugybė pramogų. Šventės lankytojai galėjo susipažinti su dvaro bei viduramžių meistrais, pažaisti raganų futbolą, pasigaminti vėtrungėlę, nusifotografuoti „Šilokarčemos fotoateljė“.

Mažųjų dėmesį prikaustė po aikštę vaikštinėjantys transformeriai bei Kakės Makės batutų parkas. Šventės lankytojus džiugino ir gatvės cirko bei Šilutės kamerinio dramos teatro aktorių vaidinimai.

DSC 0875Šiemet miesto šventės metu pirmą kartą Šilutėje vyko 100 metro kliūčių ruožo Šeimų bei Draugų turnyrai, kuriuose dalyvavo net 35 komandos. Šeimų turnyro nugalėtoja tapo pusbrolių Mato ir Tomo bei pusseserės Gabijos komanda „Fantastiškas trejetas“ (rezultatas 1:58). Komanda laimėjo 300 eurų vertės „Makaliaus“ dovanų kuponą kelionei su šeima.

Draugų turnyrą nugalėjo „Krekeriai“ (rezultatas 1:39), laimėję 100 eurų vertės restorano „Kitchen Inn“ dovanų kuponą draugų vakarienei.

Specialų prizą už komandos įvaizdį laimėjo Draugų turnyre dalyvavusi komanda „Greiti ir įsiutę“.

Šeštadienį Šilutėje skambėjo daugybė koncertų, o žiūrovų akis džiugino šokių kolektyvų pasirodymai.

Šilutės gimtadienio proga, bibliotekininkai miestiečius pakvietė susitikti su romansų karaliene Liuba Nazarenko ir pasinerti į svaiginančių dainų sūkurį. Išgirsti L. Nazarenko koncerto „Romansas gyvo garso“ susirinko gausybė šilutiškių, kurie vos tilpo Šilutės bibliotekos salėje.

Tuo tarpu prie Šilutės kultūros ir pramogų centro vyko vaikų ir jaunimo kolektyvų koncertas.

Minia žmonių Senojo turgaus aikštę užtvindė vakare, kai koncertavo Valdas Lacko, grupės „Mango“ bei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventės rengėjai džiaugiasi, kad šventė pavyko, kaip ir buvo suplanuota, jokių netikėtumų neįvyko.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albumuose:

I dalis

II dalis

Liubos Nazrenko koncertas

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt