Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

Image - Iššūkis kviečia susiformuoti gamtai draugiškus įpročius

  Lietuvoje jau ne vieneri metai siekiama netradiciškai ugdyti moksleivių ekologinį sąmoningumą. Šią vasarą pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ bendras projektas „Žalioji olimpiada“ kviečia mokyklų

Penktadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Image - Savivaldos politikai toliau dalinasi valdžią ir postus

Savivaldybės tarybos posėdyje birželio 12 d. politikai ir toliau dalijosi valdžią ir postus, kuriuose dirbs iki devintojo šaukimo Tarybos pabaigos. Tarybos mažumos politikams, kitaip tariant opozicijai, atiduota vadovauti Antikorupcijos komisijai,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Problema

„Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

Image - „Šilutės Rambynas“ siekia beatliekinės gamybos  ir nori tiksliai mokėti už savo nuotekas

ABF „Šilutės Rambynas“ kryptingai siekia per trejus metus pasiekti beatliekinės gamybos. Įmonės gamyboje naudojamo vandens nuotekos valomos bendrovėje sumontuotais valymo įrenginiais. Nuotekos išvalomos net kelis kart švariau, nei nustatyta bazinė

Sekmadienis, 23 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Image - Šilutiškiai gelbstisi nuo karščių: padeda ir medikai, ir pakeisti grafikai

Pastarosiomis savaitėmis visą Lietuvos teritoriją alinantys rekordiniai karščiai regis atsitraukti nežada. Kaip karštis paveikė mūsų krašto gyventojų kasdienybę? Ar daug buvo sunegalavusių? Kaip sekėsi troškiose klasėse sėdintiems moksleiviams įsisavinti naujus

Pirmadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Image - Kukorų geležinkelio stotyje „Pravirko aušra...“

Žmogus gyvas tol, kol gyvas atsiminimas apie jį, kol pasakojama, kol prisimenama. Minint Gedulo ir vilties dieną Kukorų geležinkelio stotyje – simbolinėje vietoje – saugiškiai kūrė meninę instaliaciją „Pravirko aušra...“,

Trečiadienis, 19 Birželis Komentarai (0)

 

1 puslapisPaskutinį pavasario savaitgalį visi keliai vedė į Šilutę - mūsų visų mylimas miestas šventė savo 508-ąjį gimtadienį. Gražia proga Pamario krašto sostinę aplankė kituose miestuose ar valstybėse gyvenantys kraštiečiai, svečių delegacijos iš Latvijos, Rusijos, Ukrainos.

Ryškiausiu šventės akcentu tapo jau tradicinė šilutiškių eisena pagrindine miesto gatve. Išradingai apsirengę, skanduodami savo organizacijų šūkius, Lietuvininkų gatve pražygiavo daugiau kaip 2500 žmonių - įvairių rajono įmonių, bendruomenių, mokyklų atstovų. Vieni ėjo, kiti važiavo motociklais ar net amfibija, o buvo ir tokių, kurie gulėjo lovose...

Svarbiausia, kad visus eisenos dalyvius vienijo gera nuotaika, kuri šeštadienio popietę pasklido ir po visą Senojo turgaus aikštę.

 Dėkojo gyvenantiems ir kuriantiems Šilutėje


Šilutės miesto šventei skirti renginiai prasidėjo penktadienį, gegužės 24-ąją. Vakare evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko ekumeninės pamaldos „Už miestą ir miestiečius“. O dar vėliau, šalia tos pačios bažnyčios, miestelėnai rinkosi į koncertą. Lietuvių kompozitorių kūrinius atliko Vilniaus šv. Kristoforo kamerinis orkestras su solistais Dainiumi Puišiu ir Asta Pilibavičiūte.

Tą vakarą kartu su šilutiškiais buvo garbių svečių iš Latvijos Saldus savivaldybės, Ukrainos Tarutino miesto, Rusijos Slavsko savivaldybės. Šilutę pagerbė Pagėgių bei Šilalės savivaldybių merai.

Ant scenos sveikinimo žodį tarė meras Vytautas Laurinaitis, LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.DSC 0879

Savo kalbą V. Laurinaitis pradėjo renginio vedėjo Marijaus Budraičio eilėmis „Sugrįšiu į Šilutę“. Anot jo, tą vakarą mes suėjome pasigrožėti, pasidžiaugti Šilute. „Šilutės miestas keičia veidą, jis tampa dinamiškas, ambicingas, prasmingai kuriantis ir įdomiai švenčiantis. Aš džiaugiuosi jumis, šilutiškiai, tai jūsų nuopelnas, kad Šilutė keičiasi. Be abejo, turime problemų, turime bėdų, bet ne šiandien vieta apie jas kalbėti. Šiandien mes turime džiaugtis, švęsti, šiandien mūsų miesto gimtadienis“ - sakė V. Laurinaitis. Meras taip pat dėkojo visiems gyvenantiems ir dirbantiems Šilutėje.

Tuo tarpu seniūnas R. Steponkus Šilutės gimtadienio proga kvietė pasidžiaugti gražiu, žaliu, nuostabiu mūsų miestu ir linkėjo būti ištikimais savo kraštui.
Penktadienio vakarą, koncertui pasibaigus, Šilutės padangę nutvieskė fejerverkai.

Kliūčių ruože – 35 komandos

Šeštadienio rytą Lietuvininkų gatvėje jau veikė amatininkų mugė, kurioje buvo galima nusipirkti įvairių rankdarbių, skanėstų, mielų smulkmenų.

Pusvalandis po vidurdienio centrine gatve pajudėjo šventinė eisena. Linksmai nusiteikę, spalvingai apsirengę, skanduodami savo šūkius pagrindine miesto gatve ėjo mokyklų, bendruomenių, įmonių atstovai.

Žiūrovų akis prikaustė „Šilutės baldų“ kolektyvas. Išradingieji baldininkai buvo apsirengę mėlynai, nešini geltonais skėčiais. O keletas jų kolegų eisenoje gulėjo... įmonės pagamintose lovose.

Pražygiavę Lietuvininkų gatve, šilutiškiai pasklido Senojo turgaus aikštėje, kur laukė daugybė pramogų. Šventės lankytojai galėjo susipažinti su dvaro bei viduramžių meistrais, pažaisti raganų futbolą, pasigaminti vėtrungėlę, nusifotografuoti „Šilokarčemos fotoateljė“.

Mažųjų dėmesį prikaustė po aikštę vaikštinėjantys transformeriai bei Kakės Makės batutų parkas. Šventės lankytojus džiugino ir gatvės cirko bei Šilutės kamerinio dramos teatro aktorių vaidinimai.

DSC 0875Šiemet miesto šventės metu pirmą kartą Šilutėje vyko 100 metro kliūčių ruožo Šeimų bei Draugų turnyrai, kuriuose dalyvavo net 35 komandos. Šeimų turnyro nugalėtoja tapo pusbrolių Mato ir Tomo bei pusseserės Gabijos komanda „Fantastiškas trejetas“ (rezultatas 1:58). Komanda laimėjo 300 eurų vertės „Makaliaus“ dovanų kuponą kelionei su šeima.

Draugų turnyrą nugalėjo „Krekeriai“ (rezultatas 1:39), laimėję 100 eurų vertės restorano „Kitchen Inn“ dovanų kuponą draugų vakarienei.

Specialų prizą už komandos įvaizdį laimėjo Draugų turnyre dalyvavusi komanda „Greiti ir įsiutę“.

Šeštadienį Šilutėje skambėjo daugybė koncertų, o žiūrovų akis džiugino šokių kolektyvų pasirodymai.

Šilutės gimtadienio proga, bibliotekininkai miestiečius pakvietė susitikti su romansų karaliene Liuba Nazarenko ir pasinerti į svaiginančių dainų sūkurį. Išgirsti L. Nazarenko koncerto „Romansas gyvo garso“ susirinko gausybė šilutiškių, kurie vos tilpo Šilutės bibliotekos salėje.

Tuo tarpu prie Šilutės kultūros ir pramogų centro vyko vaikų ir jaunimo kolektyvų koncertas.

Minia žmonių Senojo turgaus aikštę užtvindė vakare, kai koncertavo Valdas Lacko, grupės „Mango“ bei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventės rengėjai džiaugiasi, kad šventė pavyko, kaip ir buvo suplanuota, jokių netikėtumų neįvyko.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albumuose:

I dalis

II dalis

Liubos Nazrenko koncertas

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt