Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Image - Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 5 d., apie 17.00 val. gavo pranešimą, kad prie kaimo turizmo sodybos Stoniškių sen., Rukų k. girdisi šūviai. Spėta, kad čia galimai brakonieriaujama.  Atvykus po

Antradienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Net ir plečiami vaikų darželiai visų mažųjų nesutalpino

Image - Net ir plečiami vaikų darželiai  visų mažųjų nesutalpino

Pamatyti kaip atlikti remontai ir išgirsti įstaigų vadovų nuomonę apie atliktus darbus bei jų pageidavimus, ką dar būtų svarbu atlikti iki rugsėjo, - toks buvo miesto vaikų darželius apžiūrėjusių Savivaldybės

Sekmadienis, 8 Rugsėjis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Daugiabučių namų modernizavimas Šilutėje tik įsibėgėja

Image - Daugiabučių namų  modernizavimas Šilutėje tik įsibėgėja

Šilutės rajono savivaldybė jau penkerius metus aktyviai vykdo daugiabučių namų modernizavimo programą. 49 daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės jau turi naujai renovuotus, su rekonstruotomis šiluminėmis trasomis, sandariais langais ir durimis namus,

Pirmadienis, 9 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

braks prie_halesNurudavę lapai ir nubyrėję žiedai - tai baisiausias visų uogų ir vaisių augintojų košmaras. Šį pavasarį mūsuose buvo stiprios - net 6 laipsnių šalnos, bet tai neturės didelės įtakos šių metų uogų ar vaisių derliui, - taip teigia mūsų krašto augintojai. Aišku, jei gamta neiškrės dar kokio pokšto...

 Nuo pražūties apsaugojo vanduo


Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet visi šilutiškiai tikisi, jog jau vasaros pradžioje galės mėgautis pirmosiomis lietuviškomis kvepiančiomis braškėmis. Bet ar gausus bus šių metų braškių derlius? Ar nepakenkė joms šalnos? Tai klausimai kuriuos uždavėme Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaime jau daug metų šias uogas auginančiam Romui Undžiui.

R. Undžys atsakė, jog ar šalnos pakenks braškių kerams, priklauso labai nuo daug faktorių. Be kita ko, įtakos tam turi ir braškių veislės. Štai šiemet ankstyvosios veislės nušalo labiau, vėlyvosios mažiau, nors vieną naktį Degučiuose spaudė net 6 laipsnių šalna.

„Gamta daro didelę įtaką visam žemės ūkiui, uogų auginimas – ne išimtis. Kiekvienas, kuris užsiima vaisių ir uogų auginimu žino, jog gamta kiekvienais metais pateikia savo staigmenas, todėl augintojai dažniausiai yra tam pasirengę“, - sako ilgametis braškių augintojas.

Naktimis, kuomet galima tikėtis šalnų, R. Undžio braškyne ant kerų purškiamas vanduo, juo padengiami braškių žiedai. „Šąlant vanduo sušąla į ledą ir taip apsaugo žiedus ir lapus“, - savo patyrimu dalijasi degutiškis.

Šiemet, pasak R. Undžio, jis tikisi sulaukti tokio pat derliaus, kaip ir pernai, nes šalnos nepadarė tokios didelės žalos jo ūkiui, kaip skelbia kiti uogų augintojai.

„Nuo pat ankstyvo pavasario braškyne darbų netrūksta. Saugodami uogynus nuo šalnų laistėm juos, kai šalnų pavojus praėjo, prasidėjo sausra, todėl ir vėl net pusantro mėnesio teko braškes laistyti“, - atvirauja Romas.

Be to, šeima pastaraisiais metais padidino braškėmis užsodintus plotus.

„Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi“, - gerai žinomą patarlę pacituoja ir žinomas braškių augintojas. Juk kas bus ryt ar poryt, kokį pokštą dar iškrės gamta, anot jo, atsakyti niekas negali. Tačiau R. Undžys optimizmo nepraranda: „Viskas bus gerai, reikia tik mažiau verkti“, - sako jis.

Kviečia prisiskinti patiemsbraskynas1 copy

Pašnekovas prognozuoja, kad braškių kaina šiemet neturėtų skirtis nuo pernykštės. Be to, šių gardžių uogų augintojų šeima prisitaiko ir prie pirkėjų norų bei galimybių.

Degutiškis atsakyti, ar jis ir šiemet su šeima prekiaus Šilutės ar Klaipėdos turgavietėje dar negali. Bet visus šilutiškius jis ir vėl, kaip kasmet, mielai kvies atvykti į Degučius ir patiems prisiskinti kvepiančių uogų. Teirautis galima jau nuo birželio vidurio.

„Nes braškė tokia uoga kurios laikyti ilgai negalima. Viena dieną nuskynus, kitą ją jau reikia realizuoti. Todėl daug geriau kai žmonės patys atvyksta prisiskinti, kartu pamato ir kaip, ir kur jos auga“, - priminė R. Undžys.

Šilutiškiai atvežtinių uogų nesibaido

Šilutiškiai jau nebe pirmą savaitę šių vasara kvepiančių uogų gali įsigyti ir Šilutės halėje bei turgavietėje. Čia prekiaujama atvežtomis iš Lenkijos ir Graikijos braškėmis. Dar prieš savaitę ir dvi už kilogramą buvo prašoma nuo 3.50 iki 4.00 eurų. Pastarosiomis dienomis kainos jau krito, kilogramą uogų jau galima įsigyti ir už 3 eurus. Žinoma, galima pirkti ir pusę kilogramo.

Pardavėjos pasakoja, jog dažnas pirkėjas pasiteirauja iš kur atvežtos uogos, ar jos kvepia. Norintiems saldesnių braškių jos rekomenduoja rinktis atvežtas iš Graikijos, o lenkiškos esančios rūgštesnės. Pirkėjams merginos mielai siūlo paragauti ir įsitikinti jų žodžiais. Didelio perkančiųjų antplūdžio, pasak jų, dar nėra, bet po nedaug pasmaguriauti nusiperka dažnas šilutiškis.

Pašnekinus pirkėją Vidą, ar ji nesibaimina pirkti atvežtines braškes, ar nelaukia, kol jos prisirps Lietuvos laukuose, moteris atsakė, jog dabar nėra kito pasirinkimo. „Mūsuose užaugintų braškių dar nėra prekyboje, o paskanauti vis tik jų norisi“, - sakė moteris.

Nedidelį kiekį braškių ir patys šilutiškiai geba užsiauginti šiltnamiuose plastikiniuose loveliuose. Pirmosiomis uogomis savo anūkus jau vaišinanti p. Jūratė pripažįsta, kad tokiu būdu daug uogų neužauginsi. „Bet po žiemos pirmosios pačių užaugintos uogos yra pačios gardžiausios,“- džiaugėsi šilutiškė.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt