Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais?

Image - Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais?

Vis labiau įsibėgėjant grybavimo sezonui, gydytojai toksikologai primena, kad rinkti ir valgyti galima tik labai gerai pažįstamus grybus: baravykus, lepšius, ūmėdes, kazlėkus, raudonikius, voveraites ir pan. Išplėsti savo renkamų grybų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rusniškiai dalyvavo iškilmingoje vakarienėje prezidentūroje

Image - Rusniškiai dalyvavo iškilmingoje vakarienėje prezidentūroje

  Šeštadienį Rusnės atstovai - seniūnė Dalia Drobnienė ir bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas dalyvavo Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės iškilmingoje vakarienėje, rengtoje jo ekselencijos Indijos Respublikos Viceprezidento Venkaiah

Pirmadienis, 19 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Image - Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Bendruomenei „Saugų artuma“ praėjęs savaitgalis buvo išties džiugus. Tądien Mažosios Lietuvos g. 9, buvusiose darželio II aukšto patalpose, įvyko bendruomenės namų atidarymo šventė. Bendruomenės pirmininkas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad nuo

Sekmadienis, 4 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

vetrungiu keliasŽaidimas „Vėtrungių kelias“ ir šiemet kviečia tapti istorijos detektyvais ir atrasti lobius, pažinti Mažosios Lietuvos kultūros veikėjus, lankytinas vietas, pajusti mūsų krašto skonius - nuo Rambyno kalno iki Neringos kopų.

„Vėtrungių kelias“, tai kultūros kelias, kuris pristato ne tik vėtrunges, bet ir Mažosios Lietuvos etnografinio regiono papročius, tradicijas. Dalyvauti šių metų žaidime bus galima jau nuo birželio 26 – Vėtrungių dienos iki rugsėjo 27 - Turizmo dienos.

Gegužės 30-ąją Šilutės Hugo Šojaus muziejuje įvyko projekto „Vėtrungių kelias“ partnerių iš Šilutės, Pagėgių, Jurbarko, Klaipėdos ir Neringos susitikimas, kuriame pristatyta kultūros kelio 2013-2018 metų veikla, kalbėta apie perspektyvas, aptartos sertifikavimo galimybės.

Vėtrungės – krašto išskirtinumas

“Vėtrungės kelio“ partnerių susitikime dalyvavo Kultūros viceministrė Ingrida Veliutė, kuruojanti paveldą, Karolina Narkevič, Kultūros ministro patarėja, Kristina Bavėjan, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Renginio dalyvius sveikinęs savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė puikiai įgyvendinamu projektu, sujungusiu kaimynines Mažosios Lietuvos savivaldybes, svečiams iš Vilniaus įteikė knygą „Kuršių marių žvejų burvalčių vėtrungės. Istorija, paskirtis, papročiai“, palinkėjo prasmingai ir įdomiai praleisti dieną Šilutėje, Kintuose ir Drevernoje.

„Projektas įdomus tuo, kad vėtrungės yra išskirtinis šio krašto simbolis, krašto pasididžiavimas, vizitinė kortelė. Džiaugiuosi, kad Kultūros ministerija parodė dėmesį šiam projektui“, - sakė meras.

Kultūros viceministrė I. Veliutė sakė, kad jai mūsų kraštas gerai pažįstamas, nes dar būnant studente yra tekę dirbti sudarinėjant Mažosios Lietuvos enciklopediją. Jos pastebėjimu, čionykščiai žmonės savotiški, sunkiai prognozuojami.

Kalbėdama apie projektą, I. Veliutė pasidžiaugė, kad „Vėtrungių kelias“ yra tarptautiniame tinkle „Geocaching“, kuris jį pakelia į kitą lygį. Žaidimas populiarinamas nekuriant naujos platformos, o pasinaudojama tuo, kas jau sukurta. Ji taip pat pasidžiaugė, kad įsijungia ir verslininkai.

Dažniausiai keliauja vilniečiai ir kauniečiai

Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova pastebėjo, kad projekto partneriai susirinko ne į darbinį susirinkimą, bet jau pasidžiaugti, kad atnaujintas finansavimas iš Lietuvos kultūros tarybos. Ji pasidžiaugė, kad kasmet prisijungia vis daugiau partnerių. Pernai prisijungė Jurbarko Mažosios Lietuvos kultūros centras, tad dabar „Vėtrungių kelias“ apima beveik visą buvusios Mažosios Lietuvos teritoriją.

J. Pancerova priminė, kad „Vėtrungių kelias“ organizuojamas nuo 2013 metų. Projektu siekiama išryškinti šio etnografinio regiono išskirtinumą per kultūrinius išteklius - parodas, muziejų ekspozicijas, edukacines programas.

Per gyvavimo metus „Vėtrungių kelias“ tobulėjo: 2015 m. jam sukurta internetinė svetainė, 2017 m. kultūros kelias prisijungė prie tarptautinio „Geocaching“ tinklo. Projekto rengėjai turi ir daugiau ambicijų, viena jų, kad „Vėtrungių kelias“ taptų tarptautiniu projektu.

Pasak J. Pancerovos, dažniausiai šiuo kultūros keliu keliauja jaunos šeimos su vaikais, dažniausiai iš Vilniaus ir Kauno. Keliaudami ne tik ieško lobių, bet ir pramogauja, žaidžia, susipažįsta su mūsų kultūros paveldu.

Siūlo 3 temines keliones

Šiemet žaidimo dalyviams siūlomos trys teminės kelionės - Vėtrungių kelio „Selfie“, Vėtrungių kelio „Lobiai“ ir Vėtrungių kelio „Skonių kolekcija“. „Selfie“ žaidimą pasirinkę dalyviai susipažins su Pamario regiono muziejų, galerijų ar istorinių asmenybių memorialinėmis ekspozicijomis bei pasidarę asmenukę varžysis dėl prizo. „Lobių“ žaidimo dalyviai pagal pateiktas užuominas ieškos išnykusių vietovių, o „Skonių kolekcijos“ dalyviai lankysis svetainės žemėlapyje nurodytose Vakarų Lietuvos regiono kavinėse ir ragaus „Vėtrungių kelio“ skonio ekspertų siūlomų krašto kulinarinio paveldo patiekalų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt