Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

siukslynasKo griebtis daugiabutyje gyvenančiai senai močiutei, sumaniusiai iš namų išmesti senutėlę velionio vyro lovą? Ką daryti atokaus kaimo gyventojai, kuriai prireikė išgabenti nebeveikiantį šaldytuvą?.. Tokie ir panašūs klausimai kamuoja ne vieną vyresnio amžiaus žmogų, nesusigaudantį kur ieškoti pagalbos, norint atsikratyti senais, stambiagabaričiais daiktais.

Aiškėja, kad jie visi išeitį rastų greit, mat ne vienas pasiūlo, jog Savivaldybė turėtų teikti tokią paslaugą – tegu net ir mokamą – krašto gyventojams.

Vienok to daryti nežadama.

 

Informacijos ieško redakcijoje

Daug klausimų nuolat keliantis atliekų išvežimas kur buvęs, kur nebuvęs, vis pasisuka kitu šonu ir dribteli kraštiečiams naujų netikėtumų. Tai neaiškumai dėl mokesčio, tai garažų savininkai neturi galimybės greit ir tinkamai atsikratyti senu, asbesto turinčiu šiferiu, tai, pagaliau senolių problemos, ieškant kur dėti senus nebenaudojamus baldus ar buities techniką.

Štai garbaus amžiaus šilutiškė iš daugiabučio suka galvą, kaip jai išgabenti a.a. vyro lovą, kuri jai nebereikalinga, ir tik vietą užima. Vaikų senolė neturi, kaimynai – žinia – visi skuba savais reikalais, tad jos rūpestis įdomus tik vienai geros valios pažįstamai, kuri ir renka redakcijos telefoną. Moteris viliasi, kad bent žurnalistai padės rasti išeitį: gal turės kokį telefoną kokios tarnybos, kuri išgabens senolės rūpestį.

Panašiai tikisi ir iš Pašyšių paskambinusi moteris, kuri norėtų atsikratyti seno šaldytuvo. Ji irgi mano, kad redakcija – lyg koks informacijos biuras - padės rasti išeitį.

„Tikriausiai yra kokia nors tarnyba, kuri, kad ir už kokį padorų mokestį išveža senus daiktus? Gal pasakysite jos telefoną?“ - klausia abi moterys.

Tokių klausimų pavasarį sulaukiame kone kas savaitę, tad darome išvadą, jog problema tikrai yra.

Žinoma, patariame moterims ieškoti baldus išvežančių įmonių telefonų, bet senas žmogus – žinia – nei internetu naudojasi, nei kur jų ieškoti susigaudo.

Neatsakingumas grįžta bumerangu

Situaciją išklausęs Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus specialistas – gamtosaugininkas Mindaugas Būdvytis iš karto sako, jog Savivaldybė tokios senų daiktų išvežimo paslaugos neteikia ir neteiks. Pirmiausia todėl, kad ji sudaro sutartis dėl paslaugos su atliekų vežėju „Ecoservice“, kuris ir yra atsakingas už visų atliekų išgabenimą. Pagaliau ir tokios paslaugos poreikis yra ne nuolatinis.IMG 20190603_173521

Bet gal tai, kad žmonės ieško ir neranda paslaugos teikėjo ir yra priežastis, kad nuolat tai viename, tai kitame miesto kampelyje matome šalia konteinerių suguldytus senus fotelius, klozetus, ar, kaip užfiksuota nuotraukoje, vonias?..
M. Būdvytis neneigia, kad vis dar daugeliui mūsų žmonių stinga atsakingumo. Bet vertėtų nepamiršti, kad tas neatsakingumas, pasak specialisto, atsisuka ir bumerangu grįžta mums visiems. Mat atliekų vežėjams tenka atskirai važiuoti surinkti tokius stambius daiktus, o Savivaldybei tenka už tai papildomai jiems sumokėti. Žinia, tas papildomas mokestis ir neleidžia mažinti atliekų išvežimo kaštų mums visiems.

Dar kartą apie visas galimybes

„Ecoservice“ du kartus per metus – pavasarį ir rudenį – stambiagabarites atliekas iš gyventojų surenka nemokamai, o kada ir iš kur jos bus paimamos, iš anksto yra skelbiama vietos laikraščiuose. Tad belieka sekti spaudą, ir radus tokį grafiką, senus baldus ar buities techniką atnešti į arčiausiai esančią nurodytą vietą.

Tie, kas nori senienomis atsikratyti nedelsdami, turėtų surinkti „Ecoservice“ telefoną (8 441) 51430 ir susitarti dėl individualaus išvežimo. Tokia paslauga taip pat teikiama, tik jau mokama, o kiek reikės mokėti, pasakys patys vežėjai, nes kaina nėra fiksuota.

Nemokamai stambiagabaritės atliekos priimamos ir šalia Šilutės esančiame Rumšų sąvartyne, tačiau nusigabenti jas ten reikia patiems savininkams. Sąvartyno darbo laikas darbo dienomis 9 – 18 val., šeštadieniais 10 – 14 val. Daugiau informacijos telefonu 8 630 08994.

Ieškoti baldų pervežėjų M. Būdvytis nerekomenduoja, nes jau pastebėta, jog šią paslaugą teikiantys žmonės neretai tik pinigus už ją paima, o daiktus išmeta artimiausioje pakelėje ar miškelyje. Tad apie gamtą ir mūsų visų ateitį galvojančiam žmogui tokia išeitis nėra tinkama.

Tie, kam kyla dar kokių klausimų, gali skambinti ir Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus Atliekų tvarkymo specialistams, telefonu (8 441) 79295.

Komentarai  

 
#1 Skaitytojas 2019-06-14 12:18
Arčiau miesto būtų galima įrengti stambiagabariti nių atliekų aikštelę gyventojų atliekoms .Surinktų įvairią buitinę techniką baldus ir panašiai . Gal tik didesnėms įmonėms ten nereiktų vežti savo atliekų . Vėliau surinkus sukaupus atitinkamą kiekį galėtų išvežti ten į laukus į pagrindinę aikštelę. Tokiu būdu greičiausiai sumažėtų aplinkos teršimas . Dabar dauguma nemato nežino kur ten laukuose ta aikštelė yra . Informacija irgi dalinamasi skurdžiai apie tai .Praeikit Šilutėje ir paklausinėkit žmonių kur yra tokia aikštelė .Spėju didesnė dalis atsakys kad nežino .
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt