Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Image - Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 5 d., apie 17.00 val. gavo pranešimą, kad prie kaimo turizmo sodybos Stoniškių sen., Rukų k. girdisi šūviai. Spėta, kad čia galimai brakonieriaujama.  Atvykus po

Antradienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Net ir plečiami vaikų darželiai visų mažųjų nesutalpino

Image - Net ir plečiami vaikų darželiai  visų mažųjų nesutalpino

Pamatyti kaip atlikti remontai ir išgirsti įstaigų vadovų nuomonę apie atliktus darbus bei jų pageidavimus, ką dar būtų svarbu atlikti iki rugsėjo, - toks buvo miesto vaikų darželius apžiūrėjusių Savivaldybės

Sekmadienis, 8 Rugsėjis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Ieškotas vaikas rastas negyvas

Image - Ieškotas vaikas rastas negyvas

  Nuo antradienio vakaro dingusio berniuko paieškos sustabdytos šiandien, apie 14.30 val. Dešimtmečio vaiko kūnas rastas Gaidelių

Penktadienis, 13 Rugsėjis Komentarai (7)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

vilkyciu skulpturos_vaikaiPastarosiomis savaitėmis visą Lietuvos teritoriją alinantys rekordiniai karščiai regis atsitraukti nežada. Kaip karštis paveikė mūsų krašto gyventojų kasdienybę? Ar daug buvo sunegalavusių? Kaip sekėsi troškiose klasėse sėdintiems moksleiviams įsisavinti naujus mokymosi dalykus, o abiturientams laikyti egzaminus? Ar tinkamai rūpinasi savo darbuotojais krašto darbdaviai?

Tokius klausimus uždavėme įstaigų vadovams, medikams, švietimiečiams.

Karštis veikia tiek jauną, tiek seną

Darbai karstyje_5
Šilutės ligoninės Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus vedėja Eglė Šiurkutė informavo, kad praėjusią savaitę perkaitusių žmonių antplūdžio ligoninėje nebuvo. Į Priėmimą žmonės vyko vakare, po dienos darbų, skundėsi silpnumu ir aukštu kraujospūdžiu. Anot E. Šiurkutės, šilutiškiai nesisaugo, nes dauguma prastai pasijuto po visos dienos darbų lauke. Silpnumas - pagrindinė priežastis, dėl kurios praėjusią savaitę medikų kabinetų durys varstytos dažniausiai. Jaunimas dažniau skundėsi perštinčia oda, šaltkrėčiu, kuomet per ilgai buvo pagulėję saulėje.

Karštį sunku ištverti ir patiems ligoninės darbuotojams. Pasak vedėjos, Priėmimo skyriuje karšta, tačiau kituose ligoninės skyriuose dar karščiau.

„Karšta. Operacinėje darbo sąlygos geros, turime kondicionierių. Skyriaus palatose gulintiems pacientams taip pat karšta. Aišku, atsidarome langus, turime ventiliatorius, kurie mus ir gelbsti“, - komentavo Chirurgijos - traumatologijos skyriaus vedėjas Algis Starkus. Jis pridūrė, kad Lietuvoje karštų dienų daug nėra, todėl viliasi, kad tai ilgai netruks.

„Karštis veikia tiek seną, tiek jauną žmogų. Pastebime, kad gyventojai mažai vartoja skysčių, per mažai rūpinasi savo sveikata, net nežino kaip geriausia vėsintis“, - sakė Vidaus ligų gydytoja Dovilė Kazlauskienė. Ji taip pat antrino Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus vedėjai, jog dauguma pacientų skundėsi galvos svaigimu, bendru silpnumu.

Mokyklų vadovai sprendė patys

Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė sakė, jog per praėjusią savaitę kai termometrų stulpelis pakilo iki rekordinių aukštumų, iš 15 mokyklų Šilutės rajone net 9 -iose buvo sutrumpintos pamokos. O Vainuto gimnazijoje birželio 13-14 dienomis mokymosi procesas buvo visai nutrauktas.

Pasak D. Butvydienės, vadovaudamiesi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijomis, mokyklų vadovai ugdymo procesą perkėlė į kitas erdves, mokinai vyko į įvairias ekskursijas, klasėse langai buvo uždengti žaliuzėmis. Bent taip stengtasi sudaryti kiek įmanoma mokiniams ir mokytojams palankesnes sąlygas dirbti. Anot vedėjos, pranešimų, jog kažkam iš mokinių ar mokytojų būtų suprastėjusi sveikata dėl karščio negauta. Tačiau centralizuotai įsigyti kondicionierių ar kitokių vėdinimo sistemų mokykloms lėšų Savivaldybės biudžete nenumatyta.

Darbai karstyje_1Darželinukus gelbsti pavėsis

Vaikų darželio „Žibutė“ direktorė Raimonda Jaruškevičienė pasidžiaugė, jog didelėje jų darželio teritorijoje yra daug medžių ir jų laja labai padėjo išgyventi užklupusius karščius. Dienas vaikai leido lauke, kur žaidė didelėje darželio teritorijoje, laistėsi vandeniu, gėrė daug vandens. Sunkiau buvo auklėtojų padėjėjoms, kurios turi darbuotis darželio patalpose. „Visi darbuotojai įdėjo daug pastangų, kad vaikai neperkaistų, smagiai ir saugiai praleistų laiką darželyje“, - sakė R. Jaruškevičienė.

„Raudonkepuraitės“ darželio teritorijoje medžių irgi nemažai, tad ir čia mažieji būreliais susėdę pavėsyje. O patiems mažiausiems auklėtojos surengė ir malonias maudynes dideliame dubenyje, į kurį pripylė malonios temperatūros vandenėlio. Tame vandenyje plaukiojantys spalvoti burbulai mažuosius viliote vilioja, tad jie vienas per kitą spraudžiasi išbandyti tas maudynes, o kartu ir atvėsta. Kad per daug neatvėstų, auklėtoja Diana čia pat keliems nušluosto kojas ir pasodina ant rankšluostėlio.

Tėvai laukia mokslų pabaigos

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos šeštokės mama Vilma sako, jog mokytojai mokykloje daro viską kas įmanoma, kad tik apsaugotų vaikus nuo perkaitimo: klasės vėdinamos, jose užtraukiamos žaliuzės. Tiesa, žaliuzės yra ne visose klasėse. Per karščius šioje mokykloje buvo trumpinamos pamokos ir pertraukos, nes mokiniams tikrai buvo sunku išlaikyti dėmesį pamokų metu, įsisavinti dėstomas temas ar gerai parašyti atsiskaitomuosius darbus. Vilmos dukra pasakojo, jog kai kuriems vaikams pasidarė negera, jie jautė silpnumą, skaudėjo galvą, todėl kreipėsi į mokyklos sveikatos priežiūros specialistę. Vilma irgi viliasi, kad tokie karščiai ilgai nesitęs, o ir mokslo metų pabaiga nebe už kalnų.

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos penktokės mama Rasa neslėpė, jog vaikai nenori eiti į mokyklą per karčius, sunkiai susikaupia. Ir šioje mokykloje pamokos buvo sutrumpintos, vieną dieną vyko ir lauke. Pasak Rasos, vandens vaikai visada gali atsigerti mokyklos valgykloje, klasėse užtrauktos žaliuzės, o langai atviri.

Sunkiausia - statybininkams

Jeigu darželinukai, mokiniai ar po stogu dirbantys suaugusieji dar randa kur pasislėpti, tai statybininkams ir kelininkams šis laikotarpis ko gero pats baisiausias. Šių profesijų atstovai ne tik neturi galimybės ieškoti pavėsio, bet ir dirbti saulėje dar privalo vilkėdami specialią aprangą ir dėvėti šalmus.

Ilgametis statybininkų - UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas pasidžiaugė, jog užklupus didiesiems karščiams, objektų lauke likę nedaug. Daugiausia šios įmonės darbininkų šiuo metu dirba patalpose. Per pačius karščius darbų vadovai, pasitarę su darbininkais, darbus organizuoja nuo 6 val ryto, kol dar oras nelabai įkaitęs, ir dirba iki 15 val. Darbuotojai visada yra aprūpinti vandeniu, daromos pertraukėlės pagal poreikį. „Saugome savo darbuotojus, nes jų dabar trūksta“, - neslėpė verslininkas.

Šilutiškis Karolis dirbantis vienoje iš Klaipėdos uosto įmonių pasakojo, jog dėl šio darbo specifikos žmonės visą dieną priversti praleisti lauke. Karštomis dienomis čia daromos pertraukėlės - kas valandą po 15 min., kad darbuotojai galėtų atvėsti, atsigerti vandens. Anot Karolio, yra darbų kuriuos reikia dirbti ir kai karšta, ir kai šalta. „Bet buvo atvejų, kad ir kai kuriems vyrams pasidarė bloga, tai juos išleidome namo ar suteikėme pirmąją pagalbą“, - sakė Karolis.

Darbo inspekcija rekomenduoja

Karščio pavojai dažniausiai siejami su darbu lauke, tačiau nemažiau jis pavojingas ir dirbantiems uždarose patalpose. Siekiant apsaugoti darbuotojus, dirbančius biure nuo galimo perkaitimo, darbdavys turi suteikti specialias pertraukas, kurių metu būtų galima palikti darbo vietą ir pereiti į vėsesnes patalpas. Darbo vietoje darbuotojas turi gauti pakankamai skysčių.

Ypatingą dėmesį darbdaviai turėtų atkreipti į darbuotojus, dirbančius atvirame ore. Jie gali patirti saulės smūgį, ultravioletiniai spinduliai gali pažeisti odą ir akis, dirbant karštyje dėl organizmo patiriamo šiluminio streso padidėja traumų tikimybė.

Patariama stengtis organizuoti darbą taip, kad darbuotojams kuo mažiau tektų dirbti karštyje ir saulės atokaitoje, aprūpinti darbuotojus lengvais, šviesiais, natūralaus pluošto rūbais, gerai atspindinčiais saulės šilumą ir šviesą, stebėti, kad jie dėvėtų galvos apdangalą. Rekomenduojama suteikti papildomas pertraukėles, kurių metu būtu galima pailsėti ir atvėsti, aprūpinti vėsiu geriamuoju vandeniu.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt