Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja šilutiškiai?

Image - Nevalytos nuotekos tekėjo į marias. Kaip reaguoja  šilutiškiai?

  Antradienio pavakarę Lietuvą apskriejo sukrečianti žinia, jog Klaipėdos AB „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas. Paskelbti šiurpūs faktai: tarša normas viršijo iki 130 kartų, į marias galimai išleista

Sekmadienis, 12 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Zemdirbiu isvyka_3Prieš savaitę į Kėdainius išvyko gausi Šilutės krašto ūkininkų, Kaimo reikalų skyriaus ir Žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovų delegacija – čia vyko Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) įkūrimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui skirta šventė.

Nors ši vasara toli gražu ne pati palankiausia žemdirbiams, kelionėje apie problemas nekalbėta. O Šilutės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis pastebėjo, kad rajono žemdirbiai neatakuoja skyriaus specialistų savo skundais. Užtat jau gaunama užklausimų iš gretimo Šilalės rajono dėl galimybės mūsų krašte išsinuomoti pievas šienavimui, nes kaimynai nuo sausros nukentėjo labiau.

 

Susirinko švęsti

Į renginį, kurį Kėdainių arenoje organizavo Lietuvos ūkininkų sąjunga, sukviesti žemdirbiai iš visų šalies rajonų, 41 LŪS padalinio. Iš viso susirinko apie 1300 žmonių. Iš Šilutės išvažiavo 21 žmogaus delegacija, kurioje buvo ūkininkai iš Gardamo, Švėkšnos, Kintų, Žemaičių Naumiesčio, Usėnų ir kitų kampelių. Ūkininkų nuvežimu irgi rūpinosi LŪS.

Kartu su žemdirbiais vykęs Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis pasakojo, kad suvažiavusius žemdirbius sveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, įvairių organizacijų ir asociacijų, su kuriomis bendradarbiauja LŪS, atstovai. Apie problemas renginio metu nekalbėta.

„Šiandien nesprendėme jokių rimtų klausimų, nes tiesiog susirinkome į puikią šventę pažymėti organizacijos šimtmečio ir atkūrimo trisdešimtmečio. Tai svarbios datos mūsų veiklos istorijoje. Nueitas netrumpas kelias, padaryta tikrai nemažai. Džiaugiuosi, kad esame vertinami, žmonės žino, ką mes darome, ir supranta, jog žemdirbiai yra jėga, generuojanti nemažą nacionalinio biudžeto dalį. Man smagu, kad galėjome padėkoti vieni kitiems, savo partneriams, rėmėjams. Taip, šiandien esame euforijoje, bet tikrai nesustosime, eisime ryžtingai toliau“, – kalbėjo dabartinis LŪS pirmininkas J. Talmantas.

Specialiai LŪS įkūrimo 100-mečio ir atkūrimo 30-mečio proga buvo sukurti apdovanojimai: 10 ordinų įteikta iškiliausiems, LŪS atsidavusiems asmenims už svarų indėlį į šios organizacijos veiklą. Specialiomis padėkomis pagerbti LŪS nariai, pasižymėję stiprinant organizaciją, visi esami skyrių pirmininkai, tarp jų – ir Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, gavo po išskirtinį ženkliuką.

Žemdirbiams surengtas žinomų šalies atlikėjų koncertas.

Problemos niekur nedingo

Renginyje dalyvavęs asociacijos „Šilutės krašto ūkininkų sąjunga“ (taip dabar vadinasi perregistruotas LŪS Šilutės skyrius) pirmininkas Kęstutis Andrijauskas sakė, kad dalyvauti šventėse, žinoma, smagu, juolab, kad ir sukaktys – išties solidžios.

Tačiau ilgametis ūkininkas ir ūkininkų vadovas pastebi, kad šventėms pasibaigus tenka grįžti į realybę ir problemos niekur nedingsta. O toji realybė nedžiugina. Pirmiausia dėl to, kad ir gamta šiemet žemdirbiams vėl dribtelėjo nerimo – bene pusantro mėnesio trukusios sausros padaryti nuostoliai bus milžiniški. Tiesa, kur kas labiau nukentėjo Pietų ir Rytų Lietuvos regionai, tenykštis derlius žuvo beveik 100 proc. Mūsų krašte, pasak K. Andrijausko, didžiausia žala padaryta žiemkenčių pasėliams.

Ūkininkams sunku prognozuoti veiklą ir dėl šiandieninės Vyriausybės politikos žemės ūkio atžvilgiu. Politikai, K. Andrijausko pastebėjimu, eina lengviausiu keliu – problemas permeta ant visuomeninių organizacijų, tarp jų – ir LŪS atstovų pečių, nors privalėtų patys atidirbti už gaunamus solidžius atlyginimus.

Šilalė nukentėjo labiau

P. Budvytis sakė, kad Kaimo reikalų skyriuje kol kas ūkininkų, kurie ateitų skųstis šiemetinės sausros padarytais nuostoliais, beveik nebuvo. Be to, Šilutės rajonas ir nėra tas, kuris būtų nukentėjęs labiausiai.

Tiesa, jau sulaukta gretimo Šilalės rajono žemės ūkio skyriaus vadovų paklausimo, ar Šilutės rajone nėra pievas išnuomoti norinčių ūkininkų. Taigi, šilališkiai nukentėjo labiau, jų kraštuose ūkininkai jau pristigo šienaujamos žolės. O juk šilališkiai yra daugiausiai Lietuvoje galvijų auginantys žemdirbiai – jų ten laikoma apie 42 tūkstančiai. Šilutės rajonas šia prasme yra antroje vietoje, mūsų žemdirbiai augina apie 39 tūkstančius galvijų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt