Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

KINTU SVENTE_2Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą - „Šeimų uostas“, mat dauguma renginių ir atrakcijų šiemet buvo skirta jaunoms šeimoms su vaikais.

Viskas vaikams

Ryte, 11 valandą Kintų seniūnas Antanas Kližentis apdovanojo naujakurius, kitaip tariant, į Kintų seniūniją atsikėlusias ar tiesiog sugrįžusias gyventi šeimas. Seniūnas apdovanojo ir nuo 2018 metų pradžios gimusius kūdikius. Vėliau net 12 jaunų šeimų su savo atžalomis susibūrė vaikčioti po išskirtines miestelio vietas ir jose įsteigtus registracijos postus, - taip jie dalyvavo žaidime „Po Kintus su šeima“. Šeimos buvo pakviestos ir dalyvauti piešinių konkurse „Mano namai“, žiūrėjo spektaklį „Stebuklinga knyga. Piemenaitė ir kaminkrėtys“.

Renginiai organizuoti taip, kad visą dieną šventės vietoje vaikams buvo saugu: maisto, žaislų ir žaidimų kiek nori, o jų tėveliams alkoholio niekas nesiūlė ir jo nepardavinėjo. Šalia įvairius gardėsius siūliusių prekybininkų stovėjo tik didžiulė giros statinė iš kurios pilstė „Smetonišką girą“.


Antrą kartą „Marių šventėje“ buvo organizuotas ir Tarptautinis Kuršių marių plaukimo maratonas. Jame su Lietuvos plaukikais 2 km ir 10 km trasose varžėsi kelios dešimtys plaukikų, atvykusių iš Rusijos Kaliningrado srities ir Baltarusijos.

Seniūnas tiki Kintų perspektyva

Kintų bendruomenės nariai su pirmininke Sigita Kasparavičiene, Kintų Vydūno kultūros centro kolektyvas su direktore Rita Tarvydiene bei seniūnas Antanas Kližentis, organizuodami šių metų Marių šventę „Šeimos uostas“ pasistengė, kad į šventės sūkurį būtų įtraukta kuo daugiau jaunų šeimų. Šventės atrakcijos pradėjo veikti nuo pat ryto 11 valandos. KINTU SVENTE_5

A. Kližentis kalbėjo, kad kiekvienais metais jį džiugina tie žmonės, kurie papildo seniūnijos bendruomenę. Jis sakė, kad tiki Kintų krašto perspektyva ir yra pasiruošęs iškilmingai priimti kiekvieną naują ar sugrįžtantį čia gyventi žmogų.
Per praėjusius metus į Kintų seniūnijos gyvenvietes atsikėlė net 9 šeimos. Visos jos buvo pakviestos į „Šeimų uosto“ šventę, ir joms įteiktos dovanėlės.

Pasak bendruomenės pirmininkės S. Kasparavičienės, ypač džiugu, kad į Kintus sugrįžo trys šeimos iš Anglijos, Škotijos ir Airijos: Akvilė ir Mindaugas Andriukaičiai su vaikais Arnu ir Paulina, Vitalija ir Evaldas Vyšniauskai su dukromis Urte ir Evita bei Edita Radmacher su sūnumi Eriku.

Vilniečių šeima Robert Starkovski ir Rūta Gečauskaitė, kurie su Kintais tarsi jokių sąsajų ir neturėjo, atsikėlė gyventi Ventę. Čia jie statosi namus ir ketina organizuoti turizmo paslaugų verslą.

Yra ir dar penkios šeimos, kurios galima sakyti, sugrįžo gyventi į Kintus. Tai buvę kintiškiai, jau pabuvoję didmiesčiuose ir ten susiradę sutuoktinius sugrįžo į gimtinę. Taip grįžo Radasta Žukauskaitė ir Arnoldas Micuta, Laura Surplytė ir Vidmantas Juškys su sūnumis Tajumi bei Arijumi, Inga ir Tadas Žukauskai su vaikais Urte ir Danieliumi, Danutė ir Laimondas Tarozai su sūnumi Dovydu bei Regina ir Vitalijus Lisovskiai su dukra Izabele.

Per dvejus metus Kintų seniūnijos šeimose gimė ir 9 naujagimiai - Tajus Bžeskus, Kajus Pocius, Kajus Jėger, Andrėj Titorenko Radomir, Ūla Starkovska, Gabrielė Mizgirytė, Emilija Pleikytė, Meilė Marija Budginaitė ir Andželika Jonaitytė.
Visi mažiausieji kintiškiai buvo apdovanoti ir išleisti porą valandų pamiegoti, kad vėliau su tėveliais sugrįžtų į šventę, į šeimoms skirtas atrakcijas.

Varžybos sekėsi gerai - visi gyvi

Nuo vidudienio startavo bėgimas „Laukinis Trail Ventės Ragas - Kintai“. Bėgikai savo trasą pradėjo nuo Ventės rago ir varžybas baigė Kintuose - paplūdimyje prie Kuršių marių.

Kitos varžybos prasidėjo Neringos pusiasalyje, nuo Lydumo rago. Čia tarptautinio Kuršių marių plaukimo turnyro dalyviai startavo plaukdami vėliavomis pažymėta trasa į Kintų kaituotojų ir žvejų uostą. Kelios dešimtys plaukikų varžėsi 2 km ir 10 km trasose. Turnyro nugalėtoju tapo plaukikas iš Vilniaus Edgaras Štura. Jis per Kuršių marias – 10 km atplaukė per 2 val. ir 24 minutes. Jo brolis Artūras Štura atplaukė per 2 val ir 39 minutes, o kaunietis Pavel Protaščiuk – per 2 val. 58 minutes. Kitiems plaukikams tokią trasą įveikti prireikė daugiau nei trijų valandų.

KINTU SVENTE_4Plaukikų turnyro organizatorių Arlandą Juodešką su Kintais susiejo žmona Audra ir jos giminės. Jis, nors gyvena Vilniuje, tačiau yra Kauno plaukikų klubo pirmininkas. A. Juodeška sakė, kad Kintai turi išskirtinę trasą plaukimo maratonams. Jis tikisi, kad tokios varžybos bus organizuojamos kiekvienais metais. Paklaustas, kaip sekėsi varžybos, A. Juodeška atsakė labai trumpai: „Gerai, visi gyvi“.

A. Juodeška ir seniūnas A. Kližentis apdovanojo visus plaukimo turnyro nugalėtojus.

Apdovanoti stipriausi rankų lenkikai ir greičiausi bėgikai

Marių šventėje lankėsi ir Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis, apėjęs šventės vietą, tai pat pastebėjo, kad „Šeimų uosto“ šventėje daug jaunų šeimų su vaikais. Meras džiaugėsi, kad šventės organizatoriai pasirūpino, jog šventėje nebūtų alkoholio pasiūlos.

V. Laurinaitis kartu su A. Kliženčiu apdovanojo greičiausius bėgikus ir stipriausius rankų lenkikus. Rankų lenkimo varžybas organizavo Klaipėdos rankų lenkimo klubas „Rankelė“, kuriame yra ne vienas su Kintais susijęs sportininkas. Tarp moterų stipriausią ranką turėjo Deimantė Mišeikytė, tarp vyrų stipriausią dešinę turėjo Paulius Morkūnas, o lenkimo kaire ranka nugalėtoju tapo jo brolis Vaidas Morkūnas.

Iškart po apdovanojimų žiūrovus linksmino Laura Remeikienė ir jos grupė „Mažasis chameleonas“. Daininkės ir šokėjos dažnai keitė sukneles, kalbino susirinkusiuosius ir taip sukūrė puikų pasirodymą. Vėliau koncertavo Kintų dainų ir šokių kolektyvai bei vakaro koncerto pažiba „Good time boys“.