Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Vicemero S. Šepučio atleidimas: valdantieji surengė „kojų balių“

Image - Vicemero S. Šepučio atleidimas:  valdantieji surengė „kojų balių“

Vicemero Sigitas Šepučio atstatydinimo klausimas ir vėl pakibo ore. Pirmadienį buvo sušauktas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu politikai turėjo apsispręsti dėl S. Šepučio atleidimo. Tačiau slaptas balsavimas

Trečiadienis, 9 Spalis Komentarai (1)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Image - Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Trečiadienį 20-ies metų jubiliejų šventė viena ypač gausi šilutiškių šeima – klubas „Sielos paguoda“. Tai daugiau nei pusšimtį žmonių šiuo metu vienijanti organizacija, prieš du dešimtmečius suburta Šilutės psichikos sveikatos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

couple-260899 960_720Pirmasis 2019 metų pusmetis demografine prasme Šilutės rajone buvo liūdnas ir „minusinis“, mat gimė 98 kūdikiais mažiau, nei anapilin išlydėjome velionių.

Vaisingiausi mūsų kraštui buvo balandžio ir birželio mėnesiai, kuomet sulaukėme daugiausia naujagimių, ir gegužė, kai susikūrė daugiausia šeimų. O liūdniausiu galima pavadinti sausį, kuomet iširo daugiausia – 25 santuokos, ir atsisveikinome su 55 krašto gyventojais, tarp kurių buvo ir 10 metų vaikas.
Skyrėsi ir ką tik susituokę, ir pusę amžiaus nugyvenę

Šiemet nuo metų pradžios iki liepos 1-osios Šilutės Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota 120 santuokų. Pati „derlingiausia“ šia prasme buvo gegužė, kuomet aukso žiedus sumainė 43 poros, o skurdžiausias – sausis, kai susituokė tik 8 poros. Per pusmetį sudarytos 38 bažnytinės santuokos, 13 porų amžiną meilę prisiekė ne Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose, o pačių pasirinktose vietose.

Toliau žengti atskirai gyvenimo keliu per pusmetį nutarė 84 poros – tiek įregistruota ištuokų. Sausio mėnuo šia prasme jau pirmavo – tuomet išsiskyrė daugiausia – 25 poros, o vasarį ir gegužę įregistruota po 10 ištuokų. Abiejų sutuoktinių sutarimu santuoką nutraukė 75 poros, kitos išskirtos dėl vieno iš sutuoktinių kaltės.

Šio pusmečio statistika rodo, kad vienodai nepatvarios yra ir neseniai susituokusių, ir net po pusę amžiaus kartu nugyvenusių žmonių santuokos. Iš šiemet išsituokusiųjų ne daugiau kaip 5 metus kartu buvo pragyvenusios 19 porų, lygiai tiek pat – 19 porų - kartu buvo išgyvenusios nuo 25 iki 50 metų.

Dažniausiai skyrėsi 31 – 50 metų vyrai – tokių būta 51, ir tokio pat amžiaus moterys – tokių buvo 49. Po skyrybų su tėvu liko gyventi 8, su motina – 54 vaikai.

Gimdė trys 18-metės

Per pusę metų rajone gimė 208 kūdikiai, iš jų 95 berniukai ir 113 mergaičių. Daugiausia naujagimių – po 44 - sulaukėme balandžio ir birželio mėnesiais, 41 gimė gegužę. Skurdūs šia prasme buvo sausis ir vasaris, kuomet sukrykštė atitinkamai 26 ir 23 naujagimiai. Užtat tiesiogine žodžio prasme dribtelėjo balandis ir gegužė, kuomet sulaukėme ir po vieną dvynukų porą.

Mieste įregistruota 110 kūdikių, seniūnijose 98. Vienišos motinos pagimdė 10 kūdikių, tėvystę pripažino 81 vyras. Jauniausios mamos buvo trys gimdžiusios 18-metės, vyriausia – birželį kūdikio susilaukusi 45-erių moteris.
Viena šeima kovo mėnesį susilaukė dešimtojo vaikelio, viena birželį – aštuntojo, o viena vasarį – septintojo.


Šiemet populiariausias berniukams duotas vardas buvo Nojus, mažai atsiliko Lukas ir Motiejus, populiarūs buvo ir Domas, Rokas, Armandas, Gabrielius, Gustas ir Neitas. Mergaitės dažniausiai vadintos Ugne ir Lėja, populiarumu šiems vardams beveik nenusileido Tėja ir Gabrielė, nemažai naujagimių turės ir Urtės, Gretos bei Sofijos vardus.
Retų berniukų vardų sąraše Eivinas, Martas, Toras, Kornelijus, Deimantas, Danas, Žakas, Dainoras, Benediktas, Gvidas, Tajus, Juozas, Neilas, Mantautas, Ąžuolas, Laisvis, Neidas ir Kamilis. Mergaitės retai pavadintos Olivija, Mante, Lukrecija, Deilana, Maja, Emerita, Dite, Luna, Elžbieta, Eiva, Abigaile, Žemyna, Matėja, Dorotėja, Aukse, Fausta, Milėja ir Samanta.

Mirė 10-metis ir 100-metis

Per pusmetį artimieji atsisveikino su 306 mūsų krašto gyventojais, mirė 171 vyras ir 135 moterys. Šilutės mieste gyveno 128 velioniai, seniūnijose 178. Netekome išties garbaus amžiaus sulaukusių žmonių, po vieną jų buvo sulaukę 100, 99, 97 ir 95 metų. Sausio mėnesį mirė ir 10-ies metų vaikas, tai buvo jauniausias velionis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt