Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Vicemero S. Šepučio atleidimas: valdantieji surengė „kojų balių“

Image - Vicemero S. Šepučio atleidimas:  valdantieji surengė „kojų balių“

Vicemero Sigitas Šepučio atstatydinimo klausimas ir vėl pakibo ore. Pirmadienį buvo sušauktas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu politikai turėjo apsispręsti dėl S. Šepučio atleidimo. Tačiau slaptas balsavimas

Trečiadienis, 9 Spalis Komentarai (1)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Image - Jubiliejų atšventė pusė šimto sielos bičiulių

Trečiadienį 20-ies metų jubiliejų šventė viena ypač gausi šilutiškių šeima – klubas „Sielos paguoda“. Tai daugiau nei pusšimtį žmonių šiuo metu vienijanti organizacija, prieš du dešimtmečius suburta Šilutės psichikos sveikatos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

66728591 2742156859146751_442176542504648704_oŠvietimo skyriuje jau suskaičiuoti pirminiai Šilutės rajono bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų egzaminų rezultatai. Šiemet, kaip ir pernai, moksleivių žinios įvertintos 14 šimtukų. Vieni egzaminai laikyti geriau, kiti – blogiau, o geriausiai – visi pasirinkusieji išlaikė - keturių dalykų egzaminus: informacinių technologijų, geografijos, istorijos ir rusų kalbos. Tačiau išlaikyta bendra visos šalies tendencija – blogi ir vis blogėja reikalai su matematika.

Bendras rajono brandos egzaminų išlaikymo procentas yra apie 93 proc.
Vis blogesni matematikos rezultatai

Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė suskaičiavo, kad ir šiemet populiariausias tarp abiturientų buvo anglų kalbos brandos egzaminas, kurį laikė iš viso 256 moksleiviai, 6 iš jų neišlaikė, o tai yra 2,3 proc. Šis egzaminas ir visoje šalyje yra populiariausias jau keli metai iš eilės.
Antroje vietoje – lietuvių kalbos valstybinis egzaminas, kurį laikė 239 moksleiviai, 26 (10,9 proc.) neišlaikė. Tai yra maždaug 2 proc. mažiau nei pernai.

Matematiką laikė 204 moksleiviai, 42 nepavyko, o tai yra gana aukštas procentas – net 20,6 proc. ir 5 proc. daugiau, negu neišlaikiusiųjų buvo pernai. Pasak R. Žemailienės, tokia pat tendencija vyrauja visoje Lietuvoje, matematika laikoma vis prasčiau. Matematikos egzaminas sunkiai įveikiamas ne tik abiturientams, bet ir žemesniųjų klasių moksleiviams, tai irgi matyti iš pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatų.

Sėkmingas visiems krašto abiturientams buvo istorijos egzaminas, kurį laikė 153, ir visi išlaikė. Tai net geresni nei pernykščiai rezultatai, kuomet 3 proc. laikiusiųjų buvo patyrę nesėkmes.
Tame pačiame lygyje kaip ir pernai lieka biologija, kurią šiemet rinkosi 97 moksleiviai, 1 neišlaikė, ir tai toks pat rezultatas, kaip ir pernai.

Sėkmingas buvo ir geografijos egzaminas – visi 39 jį pasirinkusieji išlaikė. 39 abiturientai rinkosi ir fiziką, bet vienam iš jų nepavyko.

100 proc. ir pernai, ir šiemet išlaikytas informacinių technologijų egzaminas, kurį šiemet laikė 20 moksleivių.

Vokiečių kalbos šiemet nepasirinko nė vienas abiturientas, ši kalba, pasak R. Žemailienės, mūsų kraštuose kažkodėl nepopuliari. Rusų kalbą rinkosi ir sėkmingai išlaikė 1 moksleivis.

Iš gimtosios kalbos – nė vieno šimtuko

Iš viso šiemet rajone turime 14 šimtukų, juos padovanojo 10 abiturientų iš trijų gimnazijų: 11 vydūniečių, du Šilutės pirmosios ir 1 Švėkšnos „Saulės“ moksleivis.

8 šimtukai yra iš anglų kabos egzamino, 4 – informacinių technologijų, po 1 iš fizikos ir geografijos egzaminų.

Septyni abiturientai gavo po 1 šimtuką, du – po 2 šimtukus, 1 – net tris šimtukus.

Kad ir kaip bebūtų keista, bet iš iš valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino šiemet šimtuko negavo nė vienas abiturientas. Pernai šį egzaminą vienas abiturientas buvo išlaikęs 100 balų įvertinimui.

Apeliacijas abiturientai galėjo teikti savo mokyklos vadovui per dvi darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos iki liepos 15 dienos imtinai. Jie privalėjo nurodyti argumentus, kodėl nesutinka su gautu įvertinimu.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt