Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Gamta stebina: pražydo vyšnia

Image - Gamta stebina:  pražydo vyšnia

Šilutėje vieno Naujakurių kv., Putinų g. gyventojo Jono kieme, vasarai vos peršokus antron pusėn, gamta pradėjo rodyti savo

Antradienis, 6 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės darželiai ruošiasi: rugsėjo 1-osios laukia 1720 ikimokyklinukų

Image - Šilutės darželiai ruošiasi: rugsėjo 1-osios laukia  1720 ikimokyklinukų

Artėjantį rugsėjį Šilutės savivaldybės švietimo skyriaus kolektyvas pasitinka su gera nuotaika. Darželiai ir mokyklos su ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigomis jau pasirengusios priimti net 1720 vaikų nuo 1 iki 5

Šeštadienis, 17 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Image - Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Bendruomenei „Saugų artuma“ praėjęs savaitgalis buvo išties džiugus. Tądien Mažosios Lietuvos g. 9, buvusiose darželio II aukšto patalpose, įvyko bendruomenės namų atidarymo šventė. Bendruomenės pirmininkas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad nuo

Sekmadienis, 4 Rugpjūtis Komentarai (0)

DSC 0895Kad ir kiek kalbama apie vairuotojų abipusės pagarbos ir tolerancijos keliuose būtinybę, kasdienybė rodo, kad iki tos pagarbos lietuvaičiams dar oi kaip toli. Tai pastarosiomis dienomis ypač pastebi krašto ūkininkai, į Šilutėje, Ramučių gatvėje esančią „Šilutės girnų“ įmonę atvežantys šiųmetį grūdų derlių. Anot žemdirbių, prošal zvimbiantys lengvųjų automobilių vairuotojai demonstruoja tokį nepasitenkinimą, kad tenka lenkti gatvėje išsirikiavusių traktorių eilę, jog tiems laukiantiems ir graži diena pajuosta.

Šilutės policijos pareigūnai sako, kad „su ta tolerancija yra visaip“, ir patikina, kad ir patys ūkininkai ne viską padaro, kad netrukdytų kitiems eismo dalyviams.

Įmonė viena, o gatvė siaura


„Šilutės naujienoms“ skambinę ūkininkai guodėsi, kad labai pasigenda kitų ta pačia Ramučių gatve pravažiuojančių vairuotojų geranoriškumo. Anot pašnekovų, nors „Šilutės girnų“ darbuotojai ir labai stengiasi, kad grūdus atvežusiųjų eilės trumpėtų kuo greičiau, visai jų išvengti vis tiek nepavyksta.
Pasak asociacijos „Šilutės krašto ūkininkų sąjunga“ vadovo Kęstučio Andrijausko, jau būta dienų, kuomet sunkiasvorės technikos eilės nuo „Šilutės girnų“ nusidriekė iki pat Nemuno gatvės. Taip yra todėl, kad šalia „Šilutės girnų“ esanti aikštelė sutalpina geriausiu atveju 5 – 7 traktorius su priekabomis, o kur dėtis kitiems? Tie kiti ilgas valandas stovi tiesiog gatvės pakraštyje. Ir ne tik valandas – kai kurie ūkininkai šalikelėje įsitaiso jau iš vakaro ir čia praleidžia naktį.

Beje, Ramučių gatvė yra gana judri, automobiliai ja zuja nuo ryto iki vakaro. Nėra ji ir plati, prasilenkti joje, kai pakraštyje stovi traktoriai su priekabomis, yra išties nelengva.

Tą gerai supranta ir patys ūkininkai. „Mes suprantame, kad blokuojame tą gatvę, bet kur mums dėtis? Grūdų kitur juk nenuveši – tokia įmonė tik viena rajone. Be to, juk ne savo malonumui mes čia stoviniuojame. Tiesiog kitos išeities nėra - turime laukti, kol priims mūsų derlių“, - komentavo K. Andrijauskas.

Tačiau prošal lekiantys lengvųjų automobilių vairuotojai, pasak pašnekovo, demonstruoja tokį nepasitenkinimą, kad ir kantriausių ūkininkų kantrybė trūksta. Ypač – jauni žmonės, dažniausiai vos gavę vairuotojo pažymėjimą. Vyresnieji, anot K. Andrijausko, yra kur kas taktiškesni ir kantresni.

Beje, ši problema, pasak krašto ūkininkų vadovo, Šilutėje yra toli gražu nebe pirmi metai. Ir tai, kad šiomis dienomis ji kiek prislopo, nieko nereiškia: tai tik todėl, kad žiemkenčių javapjūtė baigėsi, tad ir traktorių eilės sutrumpėjo. O kai už poros savaičių įsilinguos vasarinių javų pjūtis, Ramučių gatvėje ir vėl bus ta pati situacija.

Nepraleidžiame nei moterų, nei policijos mašinų

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sako, kad policijos patruliai pastebi įvairių situacijų. Cituojant pareigūnų viršininką, „su ta tolerancija yra visaip: yra ir labai geranoriškų vairuotojų, yra ir kelių chuliganų“.

A. Mikalauskas taip pat patvirtina, kad nemandagiausi ir labiausiai takto stokojantys keliuose yra jauni vairuotojai. Tad, anot jo, peršasi nuomonė, kad vairavimo mokyklos visą dėmesį skiria Kelių eismo taisyklių ir techninių dalykų mokymui, tačiau visai neakcentuoja vairavimo kultūros būtinybės. O keliuose sparčiai daugėjant automobilių be šito jau nebeišsiversime.

Policijos pareigūnai irgi neretai pastebi, kad ilgai tenka laukti išvažiuojantiems iš šalutinių gatvių ar keliukų vairuotojams. Pasak A. Mikalausko, praleisti įsukančius į pagrindinį kelią sustoja gal tik koks penkiasdešimtas Šilutės vairuotojas.

Net iš policijos komisariato kiemo nežymėtais automobiliais ir be švyturėlių išvažiuojantys pareigūnai, pasak jų viršininko, turi palaukti mažiausiai kelias minutes, kol kas nors juos praleidžia.

Įdomus ir toks pačių Šilutės moterų pastebėjimas, kad jas, sustojusias prie pėsčiųjų perėjos dažniausiai praleidžia vairuotojai vyrai. Tuo tarpu vairuotojos moterys kur kas dažniau važiuoja nekreipdamos dėmesio į gatvę kirsti norinčias kitas moteris...

Ar viską padarė ūkininkai?

Bendru A. Mikalausko pastebėjimu, eismo kultūra didžiuosiuose šalies miestuose jau yra gerokai pralenkusi šilutiškių vairuotojų „kultūrą“.

Tiesa, šioks toks progresas šioje srityje pastaraisiais metais visgi pastebimas, anot A. Mikalausko, yra bent jau geriau nei buvo prieš kokį dešimtmetį. Tačiau iki tikrai aukštos kultūros keliuose mums, Šilutės krašto vairuotojams, visgi dar toloka.

Bet A. Mikalauskas siūlo ir patiems ūkininkams pagalvoti, ar stovėdami gatvėje jie tikrai nesukelia nepatogumų kitiems eismo dalyviams. Ar yra paliekama pakankamai vietos ties išvažiavimais iš kiemų ar kitų keliukų? Ar pakankamai dideli tarpai lieka tarp pačių traktorių, kad į juos galėtų lengvai įvažiuoti automobilis, kuris nori praleisti kitą, atvažiuojantį iš priekio? Pagaliau, ar čia visą parą stovinčių traktorių burzgimas netrukdo šioje gatvėje gyvenančiųjų ramybės? Tai vis klausimai, apie kuriuos, anot pašnekovo, turėtų pagalvoti kiekvienas grūdus atvežęs ir eilėje laukiantis ūkininkas.

Komentarai  

 
#1 Morta 2019-08-06 23:42
Siais technologiju laikais, gyva eile, archaiska. Tegu imone tvarkosi, jei neturi kur laukti, turi laukti kitaip, gal virtualioje eileje, bet ne ant kelio.
 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt