Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (2)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (2)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

DARZELINUKAMS _2Artėjantį rugsėjį Šilutės savivaldybės švietimo skyriaus kolektyvas pasitinka su gera nuotaika. Darželiai ir mokyklos su ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigomis jau pasirengusios priimti net 1720 vaikų nuo 1 iki 5 metų. Savivaldybėje tokių įstaigų yra 21, iš jų Šilutės mieste - 6 lopšeliai - darželiai.

 

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, šiuo metu statybininkai dar darbuojasi tik „Raudonkepuraitės” vaikų darželyje, kur iki rugsėjo 1-osios turi būti įrengtos patalpos dar vienai - jau dvyliktajai darželio grupei. Su šios grupės įrengimu bus galima sakyti, kad visi Šilutės darželiai savo patalpose turės tiek grupių, kokiam skaičiui ir buvo prieš daug metų projektuoti tie pastatai. Taigi, norint šias paslaugas dar plėsti Savivaldybės tarybai teks rūpintis naujo darželio įrengimu.

Ikimokyklinukų skaičius nuolat keičiasi

Tėvai norintys savo vaikus leisti į darželius ar mokyklas su ikimokyklinėmis grupėmis pareiškimus turi teisę rašyti kada tik pageidauja. Pareiškime gali būti nurodomi net darželiai, į kuriuos tėvai pageidauja vesti savo atžalas. Visi pareiškimai priimami centralizuotai Švietimo skyriuje.

Gegužės 30 dieną jau vyko prašymų skaičiavimas ir vaikų paskirstymas į ikimokyklines įstaigas ir klases. Todėl dabar jau žinoma, kad rugsėjo 1 dienai reikia 1720 vietų.

Tačiau tuomet paaiškėjo, kad dar 72 vaikams visame rajone vietų ikimokyklinėse grupėse nepakanka. Iš šio skaičiaus Šilutės mieste trūksta 53 vietų, o iš jų 35 vaikams nuo 1 - 2 metų.

Savivaldybės ikimokyklinukų specialistai skambino kiekvienai mažiausius piliečius auginančiai šeimai ir išsiaiškino, kad darželio labiausiai reikia 15-os mažamečių vaikų grupei.

Pasak D. Butvydienės, Švietimos skyrius parengė sprendimo projektą, o Savivaldybės taryba nusprendė skirti lėšų, kad darželyje - lopšelyje „Raudonkepuraitė“ būtų įrengtos patalpos lopšelinukų grupei. Dabar visi tikisi, kad statybininkai nepaves ir darbai bus baigti laiku.

„Šilutės naujienos” apsilankė „Raudonkepuraitėje” ir įsitikino, kad darbai vyksta sklandžiai. Statybininkai jau baigia įrengti prausyklas ir tualetus, tinkuotojai glaisto sienas. Paklausti, ar suspės paruošti patalpas iki rugsėjo, statybininkai sakė, kad viskas bus paruošta laiku.

Dvi naujos grupės ir „Gintarėlyje”DARZELINUKAMS _4

D. Butvydienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad pasakyti kiek tiksliai vaikų rugsėjį peržengs darželių ir mokyklų su ikimokyklinėmis grupėmis slenksčius, ji negali. Nes pareiškimų skaičius kiekvieną dieną keičiasi. Yra ir tokių šeimų, kurios pareiškimus parašė anksčiau, bet dabar jau yra išsikėlusios gyventi kitur.

Todėl galima spėti, jog vaikų, kuriems neužteko vietų darželiuose, bus mažiau. Rugpjūčio 26 dieną bus perskaičiuoti visi pareiškimai ir tik tuomet bus tiksliai žinoma, kiek vaikų tikrai ateis į ikimokyklines įstaigas. Tuose darželiuose, kur bus atsiradę laisvų vietų, jos bus pasiūlytos toms šeimoms, kurioms dabar yra atsakyta.

Be naujos grupės „Raudonkepuraitėje” Šilutėje dar dvi naujos grupės bus atidarytos darželyje – lopšelyje „Gintarėlis”. Šias dvi grupes buvo planuota atidaryti dar praėjusių metų rudenį, tačiau dėl laiku negautų lėšų grupės vaikų priėmimui paruoštos tik šiemet.

Pirmenybė - socialinės rizikos šeimoms

Kalbėdama apie vaikus, kuriems darželiai yra iš tiesų būtini, D. Butvydienė paminėjo socialinės rizikos šeimas.

Tokiose šeimose visoje savivaldybėje iš viso auga 131 vaikas. Iš jų tik 68 vaikai gauna darželio paslaugas, yra lavinami, pamaitinti ir prižiūrimi taip, kaip tikrai dera vaikui. Iš paminėto skaičiaus 58 tokie vaikai gyvena Šilutės mieste, ir iš jų tik 36 gali lankyti darželius.

Pasak D. Butvydienės, socialinės rizikos šeimų vaikams Šilutės savivaldybės tarybos sprendimu darželio paslaugai gauti yra suteikiama pirmenybė. Tačiau apmaudu, kad net ir tokiomis išskirtinėmis sąlygomis nepavyksta visus vaikučius sukviesti į darželius. Praktika rodo, kad tam akivaizdžiai pritrūksta tėvų ar globėjų noro. Jie vengia vesti vaikus į darželius ne tik todėl, kad tuomet patiems tenka pasirūpinti juos nuvesti, laiku pasiimti ir tinkamai paruošti įstaigos lankymui. Jie dar ir nenori mokėti už savo vaikų priežiūrą net ir minimalaus mokesčio, todėl verčiau palieka vaikus namuose.