Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

Image - Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

  Šilutės policija tiria incidentą, kuomet vyro automobilyje BMW buvo aptiktas neteisėtai laikomas revolveris su

Šeštadienis, 9 Lapkritis Komentarai (0)

Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

Image - Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

  Trečiadienio rytą, važiuodami į darbą iš Ketvergių, žmonės stebėjosi netoli Lėbartų kapinių pamiškėje pamatę daug policijos automobilių. Iš vieno jų lipo kinologas su tarnybiniu šunimi. Buvo aišku, kad atsitiko kažkas

Trečiadienis, 6 Lapkritis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

Image - Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

  Sekmadienį skaudi avarija įvyko Šilutės Ramučių sankryžoje, netoli degalinės. Iš šalutinio kelio išvažiavęs 79 metų vairuotojas taranavo dideliu greičiu atlėkusį „Ford

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Image - Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, per ilgąjį Vėlinių savaitgalį, spalio 31– lapkričio 3 d., policija užregistravo 284 eismo įvykius, įvykusius mūsų šalies keliuose. Žmonės nukentėjo 33 eismo įvykių metu,

Antradienis, 5 Lapkritis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

182748308-fac39a2f-c12e-45e2-8331-a7a0b338dad5Kas ką labiau nuskriaudė per pataisos namuose kilusias muštynes – prižiūrėtojai kalinius ar kaliniai pareigūnus? To teismo prašo išsiaiškinti nuteistasis, už pareigūnų veiksmus reikalaujantis kompensacijos.

„Jei mane puola, aš juk nestovėsiu ir nelauksiu, reikia gintis“, – laisvės atėmimo bausmę atliekantis 28 metų šilutiškis Ramūnas Krivičius greitakalbe pasakojo apie muštynes, prieš dvejus metus kilusias Kybartų pataisos namuose.

Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) teisėja Violeta Balčytienė jo klausėsi tuščioje teismo salėje. Į teismo posėdį neatvyko nei R.Krivičiaus advokatas, nei Kalėjimų departamento atstovai. Į teismą nebuvo pristatytas ir pats nuteistasis. Šiuo metu Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantis R.Krivičius su teisėja bendravo vaizdo ryšiu.

Pasijuto nuskriaustas

Už plėšimus ir mažametės išžaginimą teistas vyras bando įrodyti, jog Kybartų pataisos namuose muštynes tramdę pareigūnai prieš jį panaudojo jėgą ir taip viršijo savo įgaliojimus.

Nuteistasis reikalauja atlyginti padarytą žalą ir iš valstybės priteisti 10 tūkstančių eurų.

Nors muštynės Kybartų pataisos namuose įvyko 2017 metų liepos 22-ąją, R.Krivičiaus ieškinys teismą pasiekė tik dabar. Nuteistasis teigė ilgai laukęs atsakymo iš Seimo kontrolierių. Kybartų pataisos namų pareigūnų veiksmus R.Krivičius buvo apskundęs Kalėjimų departamentui, Vilkaviškio policijai ir Marijampolės prokuratūrai, galiausiai kreipėsi į Seimo kontrolierių įstaigą. Kalėjimų departamentas ir R.Krivičiui, ir jo ieškinį nagrinėjančiam teismui nurodė, jog pareigūnai savo įgaliojimų neviršijo.

Apkaltino kvaišalų vagyste

„Jie mane buvo prispaudę prie žemės ir atėmę galimybę priešintis. Kam tuomet dar reikėjo daužyti?“ – aiškino R.Krivičius, teismui pateikęs ir Kybartų pataisos namų stadione kilusio konflikto vaizdo įrašą.

Vyras pasakojo, jog užpraeitų metų liepos mėnesį konfliktas tarp skirtingose kamerose gyvenančių nuteistųjų kilo dėl vadinamosios „chimkės“ – narkotinėmis medžiagomis apipurkštos pypkės. Vienos kameros gyventojai esą nugvelbė kitiems kaliniams priklausančią pypkę.

„Iš pradžių kilo žodinis konfliktas, mes apie pusę valandos aiškinomės kamerose, o po to viskas persikėlė į stadioną. Jei pareigūnai būtų laiku sureagavę, jokių veiksmų nebūtų buvę“, – teismui pasakojo R.Krivičius.

Spyrė, bet nepataikė?

Kalinys tikino bandęs būti taikdariu ir išskirti konfliktuojančius vyrus.

Teismo salėje peržiūrėtame vaido įraše matyti, kaip ant žolės parkritusį R.Krivičių spardo keli vyrai, tačiau nuteistasis tvirtino nuo jų nenukentėjęs.

„Aš užkliuvau už kupsto ir pagriuvau ant suoliuko, atsikėliau ir puoliau gintis“, – pasakojo vyras, bet apie jokius sužalojimus net neužsiminė.

„Vienas nuteistųjų man spyrė, bet nei jis man pataikė, nei aš jam, mes abu bandėme išvengti smūgių“, – pasakojo R.Krivičius. Jis tvirtino smurtą patyręs tik tuomet, kai skirti nuteistųjų atėjo pareigūnai.

„Aš jau buvau atsitraukęs į šoną, tačiau jie mane pargriovė ant žemės, užlaužė rankas ir tris kartus trenkė per kaklą“, – tikino po šio įvykio į kitą įkalinimo įstaigą perkeltas nuteistasis.

R.Krivičiaus nuomone, pareigūnai jėgą nustojo naudoti tik dėl to, kad ginti jo šoko kiti nuteistieji. Jo teigimu, vyrai pakilo nuo suoliuko ir pradėjo rėkti: „Ką jūs darote?“

Veržėsi pas medikus

Po konflikto grįžęs į kamerą R.Krivičius budėtojo prašė nuvesti jį į medicinos punktą, tačiau šį prašymą pareigūnas įvykdė tik tuomet, kai nuteistasis ėmė daužyti metalines kameros duris.

„Kaip gali žmogui neskaudėti, gal aš koks akmuo?“ – sulaukęs teisėjos klausimo, ar pagalba buvo būtina, piktinosi R.Krivičius.

Vyras tvirtino, jog rankas užlaužę pareigūnai jam išnarino nykštį, o vilkdami žole nubrozdino kelius.

Kalėjimų departamento atsakyme teigiama, jog malšindami konfliktą pareigūnai apie dešimt sekundžių laikė R.Krivičių prispaudę prie žemės.

Dėl šio įvykio pradėti ikiteisminį tyrimą ne kartą prašęs R.Krivičius tvirtino, kad per jį galėjo nukentėti ir pareigūnai: „Vienas nuteistųjų keliu nuspyrė pareigūną, jis nulėkė į tvorą, bet atsistojęs tiktai sugriebė tam vyrui už sprando.“

Ar tenkinti jo prašymą, teismas spręs kitą savaitę.

lrytas.lt inf.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt