Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Image - Žalgirių gyventojai nerimauja:  ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Prieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija,

Penktadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Image - Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Šilutės policijos komisariato kieme jau savaitę stovi du naujutelaičiai automobiliai „VW Caddy“ – dalis visos Lietuvos policijos automobilių parką papildžiusių naujų transporto priemonių. Dabar Šilutės policija turi 9 tarnybinius automobilius

Pirmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

sernai-79839023Afrikinis kiaulių maras (AKM) peržengė ir Šilutės rajono ribas: Gardamo seniūnijos Pašiliškių miške rugpjūčio 16 d. sumedžiotam 3 metų šernui, atlikus tyrimus dėl šios ligos, gautas teigiamas rezultatas. 

Pašiliškės kaimas yra beveik pats Šilutės rajono centras. Tad nuo šiol dar labiau griežtinami visi biosaugos reikalavimai mūsų krašto medžiotojams ir kiaulių laikytojams.

Tai didelė bėda rajonui

Dar neseniai – tik rugpjūčio 9 d. pranešėme, kad AKM užsikrėtęs šernas sumedžiotas Pagėgių savivaldybės Pavilkių miške. O jau rugpjūčio 26-ąją ši liga tyrimais patvirtinta Pašiliškių miške sumedžiotam šernui.

Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Vytautas Jasaitis sako, kad rajone nuo 2018 m. liepos mėnesio visi sumedžioti šernai yra tiriami nuo AKM ir trichineliozės. Ir tik gavus neigiamus tyrimų atsakymus iš laboratorijos, mėsa naudoja maistui. Visų tyrimų rezultatai iki šiol buvo neigiami.

Tačiau gavęs paskutiniojo Pašiliškėse sumedžioto šerno mėginių tyrimo rezultatus, V. Jasaitis ištarė: „Tai didelė bėda visam mūsų rajonui“.

Trečiadienį į VMVT buvo sukviesti visi stambieji rajono kiaulių augintojai, visi jie įspėti apie sugriežtintus biosaugos reikalavimus. Šiandien organizuojamas susirinkimas medžiotojų klubų atstovams ir privatiems veterinarijos gydytojams.

Pasak VMVT viršininko, nuo šiol visas Šilutės rajonas patenka į II apribojimų zoną. „Dabar tie, kas laiko paršavedes ir parduoda paršelius tolesniam laikymui, privalo gauti Šilutės VMVT leidimą juos parduoti“, - įspėja V. Jasaitis.
Papildomi reikalavimai nustatyti Saugų medžiotojų būreliui, kurio nariai nuo šiol privalės kartą per savaitę organizuoti savo medžioklės plotų apžiūrą, juose ieškodami nugaišusių šernų.
Šernų medžioklė intensyvinama ir visame Šilutės rajone, siekiant mažinti jų populiaciją.

Parduodant paršelius privalomas VMVT leidimas

„Kiekvienas kiaulių laikytojas turi žinoti, jog pagrindinė priežastis, dėl kurios ir kiaulių ūkyje gali kilti protrūkis, yra aplaidumas laikantis biosaugos reikalavimų. Negalima šerti kiaulių šviežia žole ir maisto atliekomis, rizikuojama virusą parnešti į ūkį ir lankantis miškuose, renkant sraiges, uogas, grybus, medžiojant. Grėsmę kelia ir kitų gyvūnų laikymas kartu su kiaulėmis toje pačioje patalpoje. Didžiausią pavojų kelia vis dar pasitaikantys atvejai, kuomet kiaules gyventojai augina nelegaliai, tai yra, jų nedeklaravę. Dar blogiau, kad tokie ūkininkai nesilaiko biologinio saugumo reikalavimų“, - vardija V. Jasaitis.

Pasak jo, tikrinant kiaulių laikytojus vis dar randama įvairių pažeidimų: prie įėjimų į fermas nebūna dezinfekcinių kilimėlių, įėjimai dažnai nėra aptverti, nenaikinami graužikai, laikomos kiaulės neženklinamos ir įsigyjamos be privalomų dokumentų.

Ūkininkai, norintys apsaugoti savo ūkius, dabar turi dar griežčiau laikytis biologinio saugumo reikalavimų: keisti avalynę ir darbinius drabužius, švariai plauti rankas eidami į kiaulių laikymo patalpas, naudoti dezinfekcinius kilimėlius ir juos nuolat užpildyti virusą veikiančiomis dezinfekcinėmis medžiagomis, kiaules šerti tik termiškai apdorotais pašarais.

Gyventojai, pastebėję savo ūkiuose susirgimo požymių turinčias kiaules, nedelsiant turi apie tai pranešti Šilutės VMVT telefonais: (8 441) 62286, 62285, ar privačiam veterinarijos gydytojui, arba nemokamu visą parą veikiančiu telefonu 8 800 40 403.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt