Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

sernai-79839023Afrikinis kiaulių maras (AKM) peržengė ir Šilutės rajono ribas: Gardamo seniūnijos Pašiliškių miške rugpjūčio 16 d. sumedžiotam 3 metų šernui, atlikus tyrimus dėl šios ligos, gautas teigiamas rezultatas. 

Pašiliškės kaimas yra beveik pats Šilutės rajono centras. Tad nuo šiol dar labiau griežtinami visi biosaugos reikalavimai mūsų krašto medžiotojams ir kiaulių laikytojams.

Tai didelė bėda rajonui

Dar neseniai – tik rugpjūčio 9 d. pranešėme, kad AKM užsikrėtęs šernas sumedžiotas Pagėgių savivaldybės Pavilkių miške. O jau rugpjūčio 26-ąją ši liga tyrimais patvirtinta Pašiliškių miške sumedžiotam šernui.

Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Vytautas Jasaitis sako, kad rajone nuo 2018 m. liepos mėnesio visi sumedžioti šernai yra tiriami nuo AKM ir trichineliozės. Ir tik gavus neigiamus tyrimų atsakymus iš laboratorijos, mėsa naudoja maistui. Visų tyrimų rezultatai iki šiol buvo neigiami.

Tačiau gavęs paskutiniojo Pašiliškėse sumedžioto šerno mėginių tyrimo rezultatus, V. Jasaitis ištarė: „Tai didelė bėda visam mūsų rajonui“.

Trečiadienį į VMVT buvo sukviesti visi stambieji rajono kiaulių augintojai, visi jie įspėti apie sugriežtintus biosaugos reikalavimus. Šiandien organizuojamas susirinkimas medžiotojų klubų atstovams ir privatiems veterinarijos gydytojams.

Pasak VMVT viršininko, nuo šiol visas Šilutės rajonas patenka į II apribojimų zoną. „Dabar tie, kas laiko paršavedes ir parduoda paršelius tolesniam laikymui, privalo gauti Šilutės VMVT leidimą juos parduoti“, - įspėja V. Jasaitis.
Papildomi reikalavimai nustatyti Saugų medžiotojų būreliui, kurio nariai nuo šiol privalės kartą per savaitę organizuoti savo medžioklės plotų apžiūrą, juose ieškodami nugaišusių šernų.
Šernų medžioklė intensyvinama ir visame Šilutės rajone, siekiant mažinti jų populiaciją.

Parduodant paršelius privalomas VMVT leidimas

„Kiekvienas kiaulių laikytojas turi žinoti, jog pagrindinė priežastis, dėl kurios ir kiaulių ūkyje gali kilti protrūkis, yra aplaidumas laikantis biosaugos reikalavimų. Negalima šerti kiaulių šviežia žole ir maisto atliekomis, rizikuojama virusą parnešti į ūkį ir lankantis miškuose, renkant sraiges, uogas, grybus, medžiojant. Grėsmę kelia ir kitų gyvūnų laikymas kartu su kiaulėmis toje pačioje patalpoje. Didžiausią pavojų kelia vis dar pasitaikantys atvejai, kuomet kiaules gyventojai augina nelegaliai, tai yra, jų nedeklaravę. Dar blogiau, kad tokie ūkininkai nesilaiko biologinio saugumo reikalavimų“, - vardija V. Jasaitis.

Pasak jo, tikrinant kiaulių laikytojus vis dar randama įvairių pažeidimų: prie įėjimų į fermas nebūna dezinfekcinių kilimėlių, įėjimai dažnai nėra aptverti, nenaikinami graužikai, laikomos kiaulės neženklinamos ir įsigyjamos be privalomų dokumentų.

Ūkininkai, norintys apsaugoti savo ūkius, dabar turi dar griežčiau laikytis biologinio saugumo reikalavimų: keisti avalynę ir darbinius drabužius, švariai plauti rankas eidami į kiaulių laikymo patalpas, naudoti dezinfekcinius kilimėlius ir juos nuolat užpildyti virusą veikiančiomis dezinfekcinėmis medžiagomis, kiaules šerti tik termiškai apdorotais pašarais.

Gyventojai, pastebėję savo ūkiuose susirgimo požymių turinčias kiaules, nedelsiant turi apie tai pranešti Šilutės VMVT telefonais: (8 441) 62286, 62285, ar privačiam veterinarijos gydytojui, arba nemokamu visą parą veikiančiu telefonu 8 800 40 403.