Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

sernai-79839023Afrikinis kiaulių maras (AKM) peržengė ir Šilutės rajono ribas: Gardamo seniūnijos Pašiliškių miške rugpjūčio 16 d. sumedžiotam 3 metų šernui, atlikus tyrimus dėl šios ligos, gautas teigiamas rezultatas. 

Pašiliškės kaimas yra beveik pats Šilutės rajono centras. Tad nuo šiol dar labiau griežtinami visi biosaugos reikalavimai mūsų krašto medžiotojams ir kiaulių laikytojams.

Tai didelė bėda rajonui

Dar neseniai – tik rugpjūčio 9 d. pranešėme, kad AKM užsikrėtęs šernas sumedžiotas Pagėgių savivaldybės Pavilkių miške. O jau rugpjūčio 26-ąją ši liga tyrimais patvirtinta Pašiliškių miške sumedžiotam šernui.

Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Vytautas Jasaitis sako, kad rajone nuo 2018 m. liepos mėnesio visi sumedžioti šernai yra tiriami nuo AKM ir trichineliozės. Ir tik gavus neigiamus tyrimų atsakymus iš laboratorijos, mėsa naudoja maistui. Visų tyrimų rezultatai iki šiol buvo neigiami.

Tačiau gavęs paskutiniojo Pašiliškėse sumedžioto šerno mėginių tyrimo rezultatus, V. Jasaitis ištarė: „Tai didelė bėda visam mūsų rajonui“.

Trečiadienį į VMVT buvo sukviesti visi stambieji rajono kiaulių augintojai, visi jie įspėti apie sugriežtintus biosaugos reikalavimus. Šiandien organizuojamas susirinkimas medžiotojų klubų atstovams ir privatiems veterinarijos gydytojams.

Pasak VMVT viršininko, nuo šiol visas Šilutės rajonas patenka į II apribojimų zoną. „Dabar tie, kas laiko paršavedes ir parduoda paršelius tolesniam laikymui, privalo gauti Šilutės VMVT leidimą juos parduoti“, - įspėja V. Jasaitis.
Papildomi reikalavimai nustatyti Saugų medžiotojų būreliui, kurio nariai nuo šiol privalės kartą per savaitę organizuoti savo medžioklės plotų apžiūrą, juose ieškodami nugaišusių šernų.
Šernų medžioklė intensyvinama ir visame Šilutės rajone, siekiant mažinti jų populiaciją.

Parduodant paršelius privalomas VMVT leidimas

„Kiekvienas kiaulių laikytojas turi žinoti, jog pagrindinė priežastis, dėl kurios ir kiaulių ūkyje gali kilti protrūkis, yra aplaidumas laikantis biosaugos reikalavimų. Negalima šerti kiaulių šviežia žole ir maisto atliekomis, rizikuojama virusą parnešti į ūkį ir lankantis miškuose, renkant sraiges, uogas, grybus, medžiojant. Grėsmę kelia ir kitų gyvūnų laikymas kartu su kiaulėmis toje pačioje patalpoje. Didžiausią pavojų kelia vis dar pasitaikantys atvejai, kuomet kiaules gyventojai augina nelegaliai, tai yra, jų nedeklaravę. Dar blogiau, kad tokie ūkininkai nesilaiko biologinio saugumo reikalavimų“, - vardija V. Jasaitis.

Pasak jo, tikrinant kiaulių laikytojus vis dar randama įvairių pažeidimų: prie įėjimų į fermas nebūna dezinfekcinių kilimėlių, įėjimai dažnai nėra aptverti, nenaikinami graužikai, laikomos kiaulės neženklinamos ir įsigyjamos be privalomų dokumentų.

Ūkininkai, norintys apsaugoti savo ūkius, dabar turi dar griežčiau laikytis biologinio saugumo reikalavimų: keisti avalynę ir darbinius drabužius, švariai plauti rankas eidami į kiaulių laikymo patalpas, naudoti dezinfekcinius kilimėlius ir juos nuolat užpildyti virusą veikiančiomis dezinfekcinėmis medžiagomis, kiaules šerti tik termiškai apdorotais pašarais.

Gyventojai, pastebėję savo ūkiuose susirgimo požymių turinčias kiaules, nedelsiant turi apie tai pranešti Šilutės VMVT telefonais: (8 441) 62286, 62285, ar privačiam veterinarijos gydytojui, arba nemokamu visą parą veikiančiu telefonu 8 800 40 403.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt