Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

DSC05729Šilutės rajono savivaldybė jau penkerius metus aktyviai vykdo daugiabučių namų modernizavimo programą. 49 daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės jau turi naujai renovuotus, su rekonstruotomis šiluminėmis trasomis, sandariais langais ir durimis namus, arba jų namuose šie darbai jau baigiami.

Dar 13-os daugiabučių namų gyventojai jau yra pateikę paraiškas ir turi patvirtintus dokumentus, jog jų namai irgi artimiausiu metu bus modernizuojami.

Tačiau Šilutės rajone yra beveik 800 daugiabučių pastatų, kuriuos būtų galima modernizuoti su Valstybė parama, pusė jų – Šilutėje. Todėl pusšimtį jau renovuotų namų galima vadinti tik proceso pradžia.

 

Žmonės pastatų modernizavimo naudą jau suprato

Šilutėje veikia net trys organizacijos, kurios daugiabučių namų savininkams padeda parengti dokumentus ir atlieka visą įgyvendinamo projekto priežiūrą: UAB „Šilutės šilumos tinklai”, UAB „Šilutės būstas“ bei UAB „Indomus”.
Daugiabučių namų modernizavimas Šilutėje, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio, dar tik įsibėgėja, atnaujinti savo būstą nori vis daugiau žmonių. Šiuo metu statybininkų pastoliais Šilutėje yra apstatyti keli daugiabučiai Gluosnių ir Cintjoniškių gatvėse, statybininkai dirba Juknaičiuose, Kintuose. Bemaž visi pastatai jau sutvarkyti Laisvės alėjoje.

„Jau matome atliktų daugiabučių namų kokybę, galime įvertinti gyventojų pasirinkimus. Vieni namai rinkosi ilgaamžes, patvarias medžiagas – išorines sienas apklijavo plytelėmis, kiti, matyt taupydami, pasirinko neilgaamžes - aptinkavo šiltinamąja medžiaga”, - sako V. Pozingis.

Gyventojai, pasak V. Pozingio, jau suprato ir įvertino renovacijos naudą, pamatė, kad ir sąskaitas už šildymą atnaujintų namų gyventojai gauna perpus mažesnes, ir gyvena jie gražesniuose namuose. Gerokai išauga ir butų renovuotuose namuose kainos, tą jau pajuto ne tik būsto besidairantys miestelėnai, bet ir Savivaldybė, nuolat perkanti socialinius būstus. Kaip taisyklė, už butą modernizuotame name prašoma iki trečdalio sumos daugiau, nei už tokį pat būstą senos statybos neatnaujintame name.

Kiek Šilutėje dar yra modernizuotinų daugiabučių pastatų?

Kiek daugiabučių dar reikėtų atnaujinti Šilutėje? „Visus“, - nė nesusimąstęs atsako V. Pozingis. Juk paskutinieji daugiabučiai čia dygo prieš du - tris dešimtmečius, todėl galima teigti, kad visi Šilutės daugiabučiai namai gali būti atnaujinami. Svarbu, kad pradėjus modernizaciją būtų pasiektas rezultatas. Juk daugiabučių namų, kuriems atliekamas modernizavimas privaloma pastatų energetinio naudingumo klasė turi būti ne mažesnė, kaip C. Skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudų sumažinimas ne mažiau kaip 40 proc., palyginant su šiomis sąnaudomis iki atnaujinimo projekto įgyvendinimo. NAMU MODERNIZAVIMAS__1

Šilutės savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiojo specialisto Eugenijaus Bistricko duomenimis, Šilutės savivaldybėje yra 790 daugiabučių pastatų, kuriems galėtų būti pritaikoma valstybės parama modernizavimui. Pusė tokių pastatų yra Šilutės mieste. Todėl pusšimtis jau modernizuotų namų, tai tik gera Savivaldybės daugiabučių namų modernizavimo pradžia. Pasak E. Bistricko, modernizuojamų daugiabučių butų šeimininkai gauna 30 proc. valstybės paramą įrangai ir darbams, kurie skirti būsto energijos taupymui. Jeigu ryžtamasi ne tik atnaujinti būstą, bet ir įrengti energijos vartojimo skaitiklius bei patobulinti šilumos energijos vartojimo sumažinimą, Valstybės parama gali būti padidinama dar 10 proc.

Pastato modernizacijai gyventojai naudoja savo lėšas. Tačiau visi, kurie pageidauja, gali gauti lengvatinius kreditus 20 metų laikotarpiui.

Pastatų, kuriems buvo atlikta modernizacija, gyventojai jau įsitikino, kad mokesčio už šilumą ir gautos paskolos mėnesinė suma nėra didesnė už anksčiau mokėtą centralizuoto šildymo mokestį. Tačiau skirtumas tas, kad žmogus gyvena visiškai atnaujintame pastate.

Pastatų modernizacijai turi pritarti didesnė pusė namo gyventojų. Anksčiau buvo tokių gyventojų, kurie turi mažas pajamas ir gauna Savivaldybės paramą už būsto šildymą. Tarp tokių žmonių buvo nemažai pastatų modernizacijos priešininkų. Tačiau dabar valstybė nustatė tokią tvarką, kad asmenys, prieštaraujantys pastato modernizacijai, trejiems metams praranda centralizuotos šilumos ir šilto vandens tiekimo lengvatas.

Agitacijomis vargti nebereikia

2014 metais Šilutės savivaldybės taryba nusprendė, kad reikia suaktyvinti Savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių namų modernizavimą. Todėl „Šilutės šilumos tinkluose” buvo įsteigtas direktoriaus pavaduotojo etatas daugiabučių pastatų modernizacijos klausimams. Tokias pareigas eiti pradėjo Vygantas Kamarauskas. Jis po 5 metų veiklos jau skaičiuoja 40 daugiabučių namų, kurie jau modernizuoti ar tokie darbai jau baigiami. Penkiems pastatams jau rengiami dokumentai, kad darbai būtų pradėti kitais metais. „Šilutės naujienoms” V. Kamarauskas sakė, jog per pirmus du metus teko daug susitikinėti su daugiabučių gyventojais ir įtikinėti juos apie modernizacijos naudą. Labiausiai dėl to, kad 30 ar 40 proc. jos išlaidų kompensuoja valstybė ir yra sudaromos lengvatinės, 20 metų termino banko paslaugų sutartys. V. Kamarauskas juokaudamas sakė, kad tik dabar pastebėjo, jog Šilutėje yra nemažai turtingų vyresnio amžiaus žmonių. Jie tiesiog ima ir apmoka savo lėšomis už paskaičiuotas modernizacijos išlaidas, be jokių banko paslaugų.

Dabar, pasak V. Kamarausko, agitacijoms laiko gaišti nebereikia. Modernizuotų pastatų gyventojai yra patys geriausi agitatoriai, nes jų sąskaitos už suvartotą šilumą yra įtikinamai mažesnės nei kaimyninių, tokių pat, tik nemodernizuotų namų gyventojams įteikiamos sąskaitos.

Šilutės mieste yra suformuotos dvi teritorijos, kurios pretenduotų į daugiabučių namų kvartalinės modernizacijos projektus. Tačiau, nors Aplinkos ministerija ir labai garsiai kalbėjo apie tokias iniciatyvas, lėšų tam kol kas neskiria. Tiesa, Vyriausybė jau kuris laikas kalba ir apie privataus kapitalo pritraukimą panašioms kvartalinėms renovacijoms. Tačiau ir ši praktika, gana populiari užsienio valstybėse, kol kas lieka tik kalbomis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt