Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Atsargiai Naujakuriuose: pamesite ratus

Image - Atsargiai Naujakuriuose:  pamesite ratus

Vaizdelis Naujakurių gatvėje: kelyje išlupti asfalto lopai, paliktos didžiulės lietaus prilytos duobės. Važiuojant šiuo keliu, jokių įspėjamųjų ženklų, kad laukia „staigmena“, kurios neišvengęs gali suniokoti automobilį ar bent jau prarasti

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

„Rotary“ klubo iniciatyva Šilutėje augs sveikesni vaikai

Image - „Rotary“ klubo iniciatyva  Šilutėje augs sveikesni vaikai

Lapkričio 4 d. Šilutės „Rotary“ klubo iniciatyva (prezidentas Viktoras Šileikis) susitiko visų Šilutės miesto vaikų darželių, Švietimo skyriaus atstovai, Šilutės rotariečiai ir svečiai iš Plungės „Rotary“ klubo. Susitikimo tikslas –

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

DSC 1621Šeštadienį vienoje seniausių miesto istorinių vietų – Senojoje turgaus aikštėje vyko Šilutę Lietuvoje garsinantis renginys, jau 11-asis Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas. Čempionate dėl žuvienės virimo meistro titulo varžėsi 55 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Portugalijos bei Turkijos dviejose kategorijose – žuvienės ir žuvies sriubos. Dar margesnė buvo tūkstantinė ragautojų minia, kurie čia plaukė nuo ryto iki vakaro. 

 

DSC 1564Absoliutaus žuvienės virimo čempiono titulą iškovojo ir pagrindinį prizą išsivežė komanda iš Lazdijų „Dzūkų jūros piratai“.

Suvažiavo daugybė virėjų ir garbių svečių
Gražus šeštadienio rytas traukte traukė visus šilutiškius bei svečius į Senąją turgaus aikštę, prie gražuolės Šyšos upės vingio, kur jau iš vakaro buvo įkurtos Tarptautinio žuvienės virimo čempionato dalyvių stovyklavietės. Netrukus čia kunkuliavo puodai su žuvimi ir užvirė kova tarp komandų senbuvių ir naujokių. Pasak čempionato sumanytojo ir įkūrėjo, kišenėje žodžio neieškančio Marijaus Budraičio, komandų čempionate kasmet daugėja ir daugės.

Lygiai 12 valandą čempionato vyriausiasis šefas M. Budraitis ant scenos laipino Šilutės savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį, Lietuvos vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, Seimo narius Remigijų Žemaitaitį, Alfredą Stasį Nausėdą bei Dainių Kepenį, europarlamentarę, nuolatinę šio renginio globėją Viliją Blinkevičiūtę kitų savivaldybių atstovus, svečius iš užsienio. Kartu kvietė ir žuvienės virėjų komandas, o jas pristatydamas visas sodino į valtį - istorinį kurėną - atminimo fotografijai.

Pasak mero V. Laurinaičio, šios varžybos ne veltui vyksta mūsų mieste, nes ir visas pamario gyvenimas susijęs su žuvimi, ir dėkojo visoms atvykusioms į čempionatą komandoms. Pasidžiaugęs šiuo renginiu, Vyriausybės kancleris A. Stončaitis įteikė premjero Sauliaus Skvernelio padėką čempionato rengėjams M. Budraičiui ir rajono savivaldybės administracijai. Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Mažeika V. Laurinaičiui dovanojo obelaitės sodinuką.DSC 1187
Sveikinimo žodžius vienas po kito tarė Seimo nariai, o europarlamentarė V. Blinkevičiūtė net išreiškė viltį, kad Lietuvos krepšininkai tądien nugalės prancūzus...

M. Budraitis ketvirtuoju čempionato ambasadoriumi paskelbė Algį Bekerį, buvusį Šilutės savivaldybės mero pavaduotoją, kuris visada prisideda prie čempionato rengimo.

Po oficialiosios dalies, visos komandos vėl stojo prie kunkuliuojančių katilų, ir pasirengė rimtai kovai dėl pagrindinio prizo - mero įsteigto čempiono žiedo.

Lijo tikras dovanų lietus

Organizatorių skaičiavimu, renginio metu buvo išvirta apie 4 tonos žuvienės.

Čempionato nugalėtojus rinko ankstesnių metų žuvienės varžybų čempionų ir renginio globėjų komisija. Priminsime, kad praėjusiais metais pagrindinis prizas iškeliavo į Mažeikius.

Suvedus viso kelių valandų darbo rezultatus renginio vedėjas vėl visus kvietė arčiau scenos. Nugalėtojų apdovanojimų ceremonija prasidėjo kokų (virėjų) šokiu, kuriam vadovavo Reminta Stoškuvienė. Buvo išrinktas ir apdovanotas geriausiai šokantis kokas.

Dovanų buvo ir daugiau. „Medicinos banko“ prizą žavioms damoms įteikė šilutiškis Aidas Ragelis. UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas milžinišką ungurį skyrė komandai „Švartuokis Klaipėdoje“. Buvusi žuvienės virimo čempionė Ilona Remeikienė įsteigė du prizus, kuriuos įteikė komandai „Nuo Klaipėdos rajono krantų“ ir svečiams iš Turkijos – Alanijos Rotary klubui. Seimo narys A. S. Nausėda du savo prizus įteikė komandoms „Germanika“ ir „Mados ikona“, atplaukusioms į šventę senoviniais kurėnais Šyšos upe. Rusniškio, buvusio Žuvienės virimo čempiono Algio Svitkino prizai atiteko „Vieningai Plungei“, originaliausiai ir išradingiausiai Pagėgių „Jūrų piratų“ komandai, o renginio vedėjui M. Budraičiui teko pasiplaukiojimas laivu 12-ai asmenų. Savo prizus steigė ir kai kurie politikai.

Pagrindinių prizų įteikimo ceremonija pradėta nuo politinių partijų. Trečią vietą iškovojo Sandros Tamašauskienės vadovaujami konservatoriai - komanda „Žiburys“, antrąją - socialdemokratų darbo partija su šefu Ričardu Stonkumi, o pirmavo „Liberalams kimba“ su šefu Raimundu Ambrozaičiu priešakyje. Liberalų šefas tik „po viskam“ prisipažino, kad paskutinę minutę prakiuro jo katilas, tad beliko manyti, kad čempionatas jiems baigėsi nė neprasidėjęs. Tačiau įvertinę aplinkinių patarimus liberalai tą nelemtą skylę užkalė... uosio balana, kuri greičiausiai ir davė tą puikų skonį, kurį įvertino komisija.

Tradicinės krašto žuvienės virimo nugalėtojais paskelbti „Senosios Gėgės žvejai“ ir jų šefė Gražina Stončaitienė, antri buvo „Šilutės profesinio mokymo centro“ komanda, o I-ąją vietą iškovojo nebe pirmą kartą čempionate dalyvavusi „Lampetra“ ir jos šefas Andrejus Repinas. Jiems savo prizą įteikė Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

DSC 1391Žiedą išsivežė dzūkai

Pirmą kartą dvi komandos žuvies sriubos virimo kategorijoje surinko vienodai balsų ir tik komisijos pirmininkės balsas lėmė, kad „Šilutės baldams“ skirta trečia vieta. Antroji vieta atiteko latviams, o pirmąją iškovojo čempionate debiutavusi Pamario liuteronų komanda, pasivadinusi paslaptingu „Juodos avies“ vardu. Komandos šefui, kunigui Jonui Liorančui apdovanojimą įteikė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Šios komandos nariai pasakojo, jog kai kunigas Mindaugas Žilinskis pasiūlė dalyvauti šiame čempionate, daugeliui kolegų atrodė, kad tai tik laiko gaišimas. Tačiau jam pavyko prikalbinti Pamario liuteronus, parapijų pirmininkus, įrodyti, kad žuvienės virimas tai pirmiausia bendrystė, bendravimas su žmonėmis. „Daugelis ėjo prie mūsų vedami smalsumo, ar čia tikrai kunigai, ar ne kokie persirengėliai? O mūsų žuvienės net pritrūko! Kunigas Valdas Miliauskas ją taip atsakingai dalino, kad net indų pritrūkom! Pylėm į kavos puodelius, išdalinom per 26 minutes! Ačiū vyr. virėjui J. Liorančui už dangišką skonį, o labiausiai ačiū valgytojams, kurių buvo tiek daug“, - įspūdžiais dalijosi nugalėtojų komandos nariai.

Absoliutaus žuvienės virimo šventės čempiono vardą iškovojo (39 taškai) Ramūnas Zdanevičius ir jo komanda „Dzūkų jūros piratai“ iš Lazdijų.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt