Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

Image - Nemokama vieta valčiai nuleisti ir Žalgirių kaime

  Įgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų nukentėjusiųjų

Image - Į sukčių pinkles įkliuvusi verslininkė ieško kitų  nukentėjusiųjų

Iš Vokietijos užmestos sukčių pinklės stipriai įpainiojo šilutiškę verslininkę. Į įmonės pašto dėžutę antrą kartą gavusi anglų kalba paruoštus dokumentus, moteris pagalvojo, kad tai ES duomenų patvirtinimo forma, juos pasirašė

Pirmadienis, 30 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

Image - COVID-19 Šilutės rajone: susirgo Šylių kaimo gyventojas, izoliuoti jį apžiūrėję medikai

  Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų"

Penktadienis, 3 Balandis Komentarai (8)

Seniūnijose

Švėkšnos knygnešius – kovotojus už lietuvišką žodį - prisimenant

Image - Švėkšnos knygnešius – kovotojus  už lietuvišką žodį - prisimenant

Kasmet kovo 16-ąją švėkšniškiai mini Knygnešio dieną. Pastarasis - aštuonioliktasis paminėjimas buvo kitoks – be renginio, be žmonių, be prisiminimų... Net šv. Mišios už knygnešius Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje

Ketvirtadienis, 26 kovas Komentarai (0)

OBUOLIAI _1Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto, tęsti jų supirkimą, ar ne, nes supirkti pavyko tik penktadalį to, kiek tikėjosi. Sultis spaudžiančių įmonėlių paslaugų taip pat šiemet prireikė net trečdaliu mažiau, nei praėjusiais metais tokiu pat metu.

Šilutės turgavietėje iš seniūnijų ir miesto sodų obuolius atvežantys nedideliais kiekiais prekeiviai juos pardavinėja po 50 - 80 centų už kilogramą, ir prognozuoja, kad žiemą už šiuos vaisius mokėsime ir po eurą. O pirkėjai graudžiai primena, kad praėjusiais metais obuolių kaina ant tų pačių prekystalių buvo perpus mažesnė.


Supirkėjų verslui obuolių nepakanka

UAB „Dovega“ direktorė Virginija Budrikienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad prieš savaitę pradėjo supirkinėti šiemetinio derliaus obuolius. Obuolių supirkimo vieta ta pati, kaip ir praėjusiais metais - anksčiau buvusios Melioracijos statybos valdybos kieme. Tad surasti obuolių supirktuvę nėra sudėtinga.

OBUOLIAI _2Tačiau šių metų rezultatas bemaž 4 - 5 kartus mažesnis nei per praėjusių metų pirmąją savaitę. Daugelį metų puoselėjanti krituolių obuolių supirkimo verslą Virginija, tarsi juokaudama kalbėjo, kad obuolių tiekėjai turėtų skubiai apsispręsti ir nebedelsdami, vežti obuolius į supirktuvę. Jos nuomone, gali būti taip, jog ir tuos, kuriuos jau supirko, gali tekti vežti kompostuoti, nes tai būtų pigiau, nei gabenti nepilną sunkvežimį gamybininkams.

Verslininkė planavo per savaitę supirkti bent vieną krovininį automobilį obuolių - apie 20 tonų, tačiau kol kas supirko vos ketvirtadalį planuoto kiekio.

Supirktuvėje už kilogramą krituolių obolių tiekėjams mokama 0,08 Eur. Pasak Virginijos, akivaizdu, kad ūkininkai šiemet tvarkyti krituolių neskuba. Daugelis tiekėjų - žmonės, kurie prie namų turi vos po kelias obelis. Obuolius jie neretai atsiveža vežimėliu ar dviračiu, uždėję ant jo vieną - kitą maišą. V. Budrikienė mano, kad obuolių supirkimo paslauga yra patogi žmonėms, ypač tiems, kas turi mažus sodus. Tačiau, kad verslas vystytųsi, turi būti šiek tiek didesni obuolių pristatymo kiekiai, nei yra dabar. Juk krituoliai obuoliai negali laukti kelias savaites supilti maišuose, kol bus užpildytas automobilis.
Todėl verslininkė ragina sodų šeimininkus sparčiau vežti derlių į supirktuvę ir viliasi, kad jie suskubs. Priešingu atveju jų derlius tiesiog supus, o jai gali tekti nutraukti obuolių supirkimą.

Siūlo modernią sulčių spaudimo paslaugą

Jau antrą rudenį Šilutėje, Šiaurės gatvėje, šalia prekybos centro „Moki - veži“ yra įsikūrusi individuali įmonė – sulčių spaudykla „2 obuoliukai“. Čia spaudžiamos ne tik obuolių, bet ir kitokių vaisių, daržovių sultys. Įmonėlės šeimininkas Kęstutis Lapinskas savo paslaugas vadina moderniomis: vaisius atvežę sodininkai šviežiai išspaustas sultis gali pasiimti ir neišpilstytas, tiesiog supiltas į pačių sodininkų tarą. Taip elgiasi tie, kas planuoja iš sulčių gaminti vyną ar kokį kitą produktą. Tačiau dabar obuolių savininkai yra pamėgę pasiimti sultis supilstytas į 3 ar 5 litrų pakuotes, iš karto paruoštas ilgam laikymui. Beje, sulčių pakuočių spalvingumą ar pakuotėms skirtas dėžutes irgi gali pasirinkti pats obuolių savininkas.

Sulčių spaudimo paslaugą teikiantis sulčių spaudyklos „2 obuoliukai“ savininkas K. Lapinskas sakė, kad ir jis šiemet jau nebesitiki didelio verslo pakilimo. Jis su draugu Nerijumi Mockumi savo smulkiuosius verslus kuria ne tik Šilutėje, bet ir Jurbarke bei Tauragėje. Šiemet obuolių ir kitokių sulčių spaudimo apimtys ir minėtuose kaimyniniuose miestuose panašios, ir anot Kęstučio, nieko gero nežada. „Belieka tikėtis, jog kiti metai obuolių verslui bus geresni, o šiemet tuos du mėnesius - rugsėjį ir spalį teks dirbti be didesnio pelno“, - sakė pašnekovas.

Turguje tik smulkūs prekeiviai

Kad šiemet teks valgyti daugiau Lenkijoje užaugintų obuolių, tenka išgirsti ir Šilutės turguje. Trečiadienį čia obuolių pardavėjų buvo vos keli, savojo derliaus į turgų jie buvo atsivežę tik po vieną ar kelias dėžes. Kai kuriose dėžėse sukrauti ir pardavinėjami net ir krituoliai. Obuolių kaina svyravo nuo 50 iki 80 centų.

Prisistatyti nenorėjusi prekybininkė sakė, jog obuolius atsivežė iš Pagrynių gyvenvietės. Vėliau juos į Šilutės turgų veš ir iš kitos savo sodybos, esančios Kvėdarnoje. Ten obuolių derlius šiek tiek geresnis, moteris mano, kad tiesiog pavasarinės šalnos tą vietą aplenkė. Tačiau kaip ten bebūtų, šiemetinių obuolių derlius jos soduose yra perpus mažesnis, nei praėjusiais metais.

OBUOLIAI turgujeKita obuoliais prekiavusi moteris savo derlių atsivežė iš Šilutės sodų. Tačiau ir miesto soduose, pasak jos, obuolių derlius prilygsta tik trečdaliui pernykščio derliaus. „Jeigu praėjusiais metais obuoliais buvo aplipusios penkios obelys, tai šiemet obuolių turi tik dvi“, - neslėpė sodininkė. Jos pastebėjimu, ir kitų sodininkų vaismedžiai subrandino tokį pat menką drelių, tad tie, kas nori šiemet turėti lietuviškų obuolių, jų turi dairytis ilgai nelaukdami.

Saugiškė ūkininkė Sandra sakė, jog jos sode yra apie 90 obelų. Čia žymiai prasčiau užderėjo tik vasarinės obelys. Rudeninių ir žieminių veislių vaismedžiai obuolių turi - kad ir nelabai gausiai, bet žiemos prekybai užteks.

Lietuviškų obuolių kaina, Sandros manymu, šiemet bus didesnė – gali siekti iki euro už kilogramą, nes derlius negausus. „Tačiau kas žino, gal žmonės susigundys lenkiškais obuoliais prekybos centruose, kurie parduodami pigiau. Tikėtina, kad pas juos derlius yra geresnis. Ne kiekvienam pirkėjui svarbu, kur obuolys užaugintas, ir ar daug trašų ir konservantų jis prisotintas“, - svarstė saugiškė.