Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

 

mokinio reikmemsNuo šių metų moksleiviams atsirado daugiau galimybių gauti nemokamą maitinimą ir mokinio reikmenims skirtą paramą, kuri šiemet yra 76 Eur. Taigi, jeigu jūsų šeimos pajamos vienam asmeniui neviršija 305 eurų, vaiką ar vaikus auginate vienas (-a), auginate tris ir daugiau vaikų, jūsų šeimoje yra neįgalus žmogus - iki spalio 5 dienos dar galite pateikti prašymą paramai išimties tvarka gauti.

„Atsirado galimybė išimties tvarka didinti remiamų vaikų arba šeimų skaičių. Kol kas šia, išimties tvarka teikiama parama mokinio reikmenims pasinaudojo tik 4 mokinukai, o nemokamą maitinimą gaus tik 11 mokinių. Informaciją platinome spaudoje, raginame socialinius darbuotojus, bet kol kas papildoma parama mažai kas pasinaudojo“, - kreiptis dėl išimties tvarka teikiamos paramos mokinio reikmenims ar nemokamo maitinimo ragina Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Numatė platesnes galimybes

Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus nuo liepos 1 dienos galėjo pateikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Primename, kad mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 183 eurai.

Išimties atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus) socialinė parama mokiniams gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms. Tokiu atveju surašomas buities tyrimo aktas.

Anksčiau šios pajamos turėjo neviršyti 244 eurų, tačiau prieš keletą mėnesių ši suma padidėjo iki 305 eurų.

„Birželio 27 dieną Taryba patvirtino naują tvarkos aprašą dėl socialinės paramos mokiniams teikimo, taigi numatė platesnes galimybes gauti paramą - nemokamą maitinimą ir mokinio reikmenų pirkimą. Jeigu nemokamą maitinimą anksčiau gaudavo šeimos, kurių pajamos žmogui neviršijo 244 eurų per mėnesį, tai šiemet ši suma padidėjo iki 305 eurų“, - pasakojo A. Šimelionis.

Išimties tvarka pasinaudojo tik 4 mokiniai

Pernai dėl nemokamo maitinimo kreipėsi 964 mokinių tėvai, šiemet jų yra mažiau - 835. Tiesa, šis skaičius gali padidėti, nes yra vaikų atvykusių iš kitų savivaldybių, ne visi dar susitvarkę dokumentus reikmenims. Gauti nemokamą maitinimą išimties tvarką pasinaudojo 11 mokinių. Pasak A. Šimelionio, dėl nemokamo maitinimo gali kreiptis ne tik patys tėvai, bet ir mokykla, matydama, kad vaikui reikia tokios paramos.

Kad būtų užtikrintas sveikos mitybos reikalavimus atitinkantis mokinių maitinimas, nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti dienai skiriama ketvirtadaliu didesnė suma nei pernai. Vyresniųjų klasių mokinių pietums skiriama 1,90 Eur suma, o pradinukams – 1,70 Eur.

Jeigu dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus ar pablogėjus šeimos finansinei situacijai, tai dėl paramos mokinio reikmenims galima kreiptis iki spalio 5 dienos. Jeigu anksčiau ši parama buvo 57 eurai, tai šiemet padidėjo iki 76 eurų.

Pernai parama mokinio reikmenims pasinaudojo 913 mokinių, šiemet – 814. Išimties tvarka dėl šios paramos kreipėsi tik 4 mokinukų tėvai. Mokinio reikmenims neišnaudoti pinigai bus grąžinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, taigi A. Šimelionis kviečia šia parama pasinaudoti.

Kai kurios šeimos piktinasi

Jei mokinys patiria socialinę riziką arba auga šeimoje, patiriančioje socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus reikmenis.

Pagal nustatytą tvarką, socialinę riziką patiriančioms šeimoms, nepervedami grynieji pinigai. Šie 76 eurai pervedami į mokyklas, o vaikui reikalingas prekes perka socialinis pedagogas. Socialinės paramos skyriaus vedėjas pasakojo, kad dėl paramos mokinio reikmenims iškyla problemų. Pasak jo, kai kurios šeimos piktinasi, kad jomis nepasitikima, kad nuperkamos ne tos ar jau turimos priemonės, kuprinės. Šeimos norėtų mokyklines prekes pirkti turguje, kur pigiau, tačiau ten neišduodami kasos čekiai.

„Būna, kad mokykla superka mokyklines priemones, o tėvai sako, kad reikia batų ar kažko kito. Raginame šeimas, socialinius darbuotojus ir pedagogus kalbėtis tarpusavyje, nes šioje vietoje reikalingas bendradarbiavimas“, - sakė A. Šimelionis.

Yra tokių šeimų, kurios galėtų gauti nemokamą maitinimą išimties tvarką, tačiau jos atsisako šios paramos, vien dėl to, kad nenori būti tame sąraše arba vaikui nepatinka valgyklos maistas.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt