Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems ir nuoširdi padėka

Image - Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems  ir nuoširdi padėka

Spalio pradžioje minėjome Angelų sargų arba Policijos dieną. Ta proga nusprendėme pakalbinti keturis šiemet Šilutės policijos komisariate pradėjusius dirbti jaunuosius policijos pareigūnus. Tie, su kuriais pavyko susisiekti atsakė į šiuos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

IMG 20190927_161141Pusantro šimto mūsų rajono socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų penktadienį minėjo savo profesinę šventę. Ir nors sostinėje ta proga surengtas socialinių darbuotojų piketas, kurio metu šios profesijos atstovai šalies valdžiai priminė, jog vienintelė jų apsaugos priemonė darbe yra... rankinukai, Šilutėje ketvirtadienį surengta šventė.

Atiduota duoklė tradicijoms – paskelbtos nominacijos „Metų socialinis darbuotojas“ ir „Metų socialinis partneris“, o kitą dieną šios pasiaukojančios profesijos atstovai pakviesti į kelionę.

Rajono socialiniai darbuotojai nutarė, kad šiemet didžiausios paramos ir partnerystės sulaukė iš buvusios Darbo biržos, o dabar jau Užimtumo tarnybos Šilutės skyriaus darbuotojų, kuriems tik vasarį pradėjo vadovauti Inga Girdenienė. Už iniciatyvą, kurios dėka Šilutės senelių globos namai šiemet gavo akreditaciją priimti savanorius ir čia jau dirbo grupelė gimnazisčių, didžiausią socialinį darbą nuveikusia socialine darbuotoja pripažinta šios įstaigos vadovė Evelina Balandė.

Abi vadovės sakė, jog toks įvertinimas yra ne jų vienų, o viso jų vadovaujamų kolektyvų narių nuopelnas.

O rugsėjo 27-ąją, tikrąją savo profesinės šventės dieną, dalis rajono socialinės srities darbuotojų išvyko į Joniškį ir Žagarę, kur susitiko su tenykščiais kolegomis, pasisėmė naujų įspūdžių ir patirties.
Socialinė sritis irgi kinta

Aktyviausios socialinės darbuotojos ir labiausiai šios profesijos atstovams šiemet talkinusios įstaigos vadovės pavardės paskelbtos rajono Tarybos posėdžio metu. Prieš jas paskelbdamas Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis padėkojo visiems, kas padeda spręsti socialines problemas rajone: ir rajono politikams, ir žiniasklaidai, nuolat viešinančiai šios srities naujoves.

Pasak A. Šimelionio, šiuo metu rajone socialinį darbą dirba 153 žmonės. Šios srities specialistų poreikis auga sulig kiekviena diena, taip bus ir ateityje, nes visuomenė Lietuvoje sensta. Todėl kasmet daugėja ir įvairių socialinės srities pareigybių. Štai ir tądien rajono Taryba svarstė ir pritarė dar 24 etatų socialinėje srityje steigimui. Šie darbuotojai dirbs Šilutės socialinių paslaugų centre ir jo filialuose.Balande

Pareigybių skaičių ketinama didinti ir toliau, nes jau pradedamas Šilutės senelių globos namų plėtros projektas. Šių namų filialas netrukus – greičiausiai jau šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje - bus įsteigtas ligšioliniuose Saugų vaikų globos namų pastatuose. Vienas šių namų pastatas jau atlaisvintas, pradėti jo pritaikymo seneliams ir remontų darbai. Čia planuojama apgyvendinti dar apie 40 senelių.

Saugų vaikų globos namų globotinių skaičiai pastaraisiais metais sparčiai mažėja. Dar prieš keletą metų čia nuolat gyvendavo ir virš 100 vaikų, dabar belikę tik 36. Be to, dalis jų gyvena nebe Saugose, o seniūnijose įkurtuose šeimynų namuose.

Užimtumo tarnyba rodo rezultatus

A. Šimelionis priminė, kad „Metų socialinis partneris“ renkamas nuo 2005 metų. Šiemetiniu nominantu pasirinkta įstaiga, kuri per pastaruosius metus pakeitė ne tik pavadinimą, statusą, bet ir vadovą bei požiūrį į Savivaldybę ir bedarbystės joje problemas. Taip pristatytas Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Šilutės skyrius ir nuo vasario jam vadovaujanti Inga Girdenienė.
Direktorė pasakojo, kad šiandien pamaryje labai trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, tuo tarpu nekvalifikuotų darbuotojų yra pakankamai.

Savivaldybė su šia tarnyba parengė pilotinį projektą „Užimtumo skatinimo ir motyvavimo ilgalaikiams bedarbiams modelio įgyvendinimas“. Jame numatyta ir jau vykdoma nemažai priemonių bedarbystei rajone mažinti. Pagrindinis dėmesys, pasak I. Girdenienės, skiriamas ilgalaikių ir socialinę paramą gaunančių bedarbių įdarbinimui. Kad tai vyktų sėkmingai, tarnybos specialistai kartu su vedėja lanko darbdavius, stengiasi iš pirmų lūpų sužinoti jų poreikius ir problemas. Tam pasitelkiama net ir tokių bedarbių žmonių pavėžėjimo paslauga – jie atvežami Savivaldybės transportu pas gydytojus, į susitikimus su psichologu, konsultacijas ar net pas potencialius darbdavius.
Su ilgalaikiais bedarbiais, pasak skyriaus vadovės, neretai tenka labai daug kalbėtis, kol pavyksta pakeisti žmogaus motyvaciją. Jei vis dėlto ilgalaikis bedarbis atsisako siūlomų darbų, jam nebemokama socialinė pašalpa ir tai neretai būna geras stimulas vykti pas darbdavius.

Atkaklus darbas jau davė akivaizdžius vaisius. Pasak I. Girdenienės, jei metų pradžioje tokių ilgalaikių bedarbių Šilutės skyriaus sąrašuose buvo apie 500, tai dabar belikę apie 360.

Įvertino pasiryžimą priimti savanores

SOCIALINESS 3„Metų socialinis darbuotojas“ renkamas nuo 2010-ųjų, tad šiemet – jau 10-ą kartą. Šiemetinė nominantė, Šilutės senelių globos namų direktorė E. Balandė čia dirba jau 14 metų, bet įstaigai vadovauja tik trejus. Direktorė pristatyta, kaip projektus ir inovacijas įgyvendinanti specialistė. Ir tai turi pagrindą, nes kaip tik jos vadovaujama įstaiga metus vykdė pagal Jaunimo reikalų departamento programą vykdomą projektą, kurio metu penkios Vydūno gimnazijos moksleivės savanoriavo Šilutės senelių globos namuose. Taip merginos ne tik įgijo neįkainojamos darbinės patirties, naujų įgūdžių, bet ir stodamos į aukštąsias mokyklas gaus papildomus 0,25 balo. O tai gali būti nemenka paspirtis būsimosioms studentėms.

E. Balandė neslėpė, kad pasiryžus priimti įstaigon penkias jaunas merginas nerimo būta. Kaip kitaip, kai ilgamečiai darbuotojai gerai žino, jog jaunų ir garbaus amžiaus žmonių požiūriai ir nuomonės skiriasi daugelyje sričių, tad ir baimintasi, ar nekils nepasitenkinimo ar konfliktų. Bet visas kolektyvas buvo maloniai nustebintas matydamas, kad jaunos merginos taip susidraugavo su senoliais, jų santykiai buvo tokie šilti, jog net jų apsikabinimai buvo dažnas dalykas. Merginos su seneliais ir bendravo, ir renginius įvairius organizavo.

Direktorės pastebėjimu, šiandienos jaunimas apskritai jau turi kur kas šiltesnį požiūrį į senolius, lyginant su tuo, kuris vyravo, pavyzdžiui, prieš dešimtmetį.

Iš penkių savanorių trys merginos liko įstaigoje savanoriauti ir toliau, jų gretas papildė dar septynios naujos gimnazistės. Tiesa, poreikis savanoriauti šioje įstaigoje buvo dar didesnis, visų norinčiųjų net negalėta priimti.

Pasak E. Balandės, toks įvertinimas – ne jos vienos, bet visos įstaigos darbuotojų nuopelnas. Nes įstaigos patrauklumas priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Anot jos, net ir kiemsargio darbas labai svarbus, nes būtent teritoriją pirmiausia žvilgsniu įvertina čia apsilankę klientai. O nuo pirmojo įspūdžio labiausiai priklauso, ar jie norės čia gyventi patys, ar atvežti savo tėvus.

Šilutės senelių globos namuose šiuo metu gyvena 43 seneliai, dar 30 laukia eilėje ten patekti.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt