Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

Image - Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

  Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybės šilumos gamintojai didina šilumos kainą

Image - Savivaldybės šilumos gamintojai  didina šilumos kainą

Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (3)

Seniūnijose

Gardamo gyventojai prašo apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Image - Gardamo gyventojai prašo  apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams. Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

duonos-svente-sveksna-2019 origŠiandien, kaip ir kasmet minint Vietos savivaldos dieną, Vilniuje vyksta Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) organizuojama „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonija. Tai renginys, kuriuo pagerbiami ir apdovanojami žmonės bei savivaldybės, labiausiai nusipelnę Lietuvos savivaldai, jos plėtrai bei stiprinimui.

Šiemet garbus „Auksinės krivūlės“ riterio apdovanojimas įteikiamas Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui. Vieną iš dvylikos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų – Užsienio reikalų ministerijos įsteigtą nominaciją „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“ parsiveš ir Šilutės savivaldybės vadovai.

Seniūnas jau 25 metai

Kaip ir kasmet, LSA apdovanojo „Auksinės krivūlės“ laureatus – savivaldybes, kurias siūlė LR ministerijos. Savivaldybių tarybos galėjo siūlyti savo kandidatus, kuriems šventės metu tradiciškai bus įteikti „Auksinės krivūlės“ riterio ženklai. Šitokį ženklą Lietuvoje per metus gali gauti tik trys žmonės. Siūlomi kandidatai turėjo būti nusipelnę savivaldai nacionaliniu mastu arba konkrečiai savivaldybei.

Sprendimą A. Šepučio kandidatūrą siūlyti LSA apdovanojimui dar liepos mėnesį priėmė Šilutės rajono taryba. Taip įvertintos nuo 1995-ųjų seniūnu dirbančio A. Šepučio pastangos puoselėti Švėkšnos kraštą, burti jo bendruomenę. Atsižvelgta ir į ilgametę visuomeninę seniūno veiklą.

Iš Šilalės krašto kilęs seniūnas Švėkšnoje gyvena nuo tada, kai atvyko čia dirbti tik baigęs rusų kalbos ir literatūros pedagogikos studijas. Dirbo mokytoju, vėliau apylinkės viršaičiu. Jau beveik 25 metai jis vadovauja Švėkšnos seniūnijai ir yra vienas iš dviejų ilgiausią tokio vadovavimo patirtį turinčių mūsų rajono seniūnų. O šiemet birželio 21-ąją Savivaldybės ir kitų seniūnijų vadovai suvažiavo į Švėkšną pasveikinti jos seniūną 60-ojo jubiliejaus proga.

Puoselėja miestelį ir buria bendruomenęSveksnos seniunas

Visi pažįstantys A. Šeputį vieningai tvirtina, jog jis yra vienas aktyviausių Švėkšnos bendruomenės narių, nuolatinis čia vykstančių švenčių ir renginių organizatorius, o įvairius jo veiklos niuansus reikėtų vardinti labai ilgai. 1999 m., jis kartu su bendraminčiais, išleido Švėkšnos dvarą ir parką reprezentuojantį atviruką, 2001 m. parengė Švėkšnos Sąjūdžio istorijos apybraižą „Sąjūdžio banga Švėkšnoje“, o nuo 2004-ųjų kasmet leidžia metraštį „Švėkšnos metai“, kuriame nušviečiami svarbiausi miestelio metų įvykiai.

Seniūnas neslepia, kad Švėkšnos kraštas jam jau seniai tapo savas, kad jam patinka burti žmones ir kartu puoselėti miestelį bei jo apylinkes taip, kad kiekvienam čia būtų gera gyventi. Ir čia gera ne tik vietiniams – Švėkšna jau seniai garsėja visoje šalyje savo išskirtiniais renginiais, į kuriuos plūsta daugybė svečių iš visų Lietuvos pakraščių. Kasmetinė „Dvaro“ šventė, moliūgų žibintų šventė „Mes už šviesą“, vestuvių muzikantų festivalis, velykiniai ir daugybė kitų renginių – tai vis įvykiai, į kuriuos kasmet suvažiuoja tūkstančiai žmonių, ir kurių vienas pagrindinių organizatorių visada yra seniūnas.

Sutvarkytas Švėkšnos parkas, atstatyta kadaise buvusi suniokota mažoji miestelio architektūra, antram gyvenimui prikelti istoriškai svarbūs miestelio akcentai ir nuolat atsirandantys nauji, pastatyti stogastulpiai knygnešiams, Nepriklausomybės akto signatarams, paženklinta Mažosios Lietuvos ir Didžiosios Lietuvos siena, išpuoselėtos viešosios erdvės, - tai tik nedidelė dalis seniūno darbų.

Neabejotinai vienas svarbiausių A. Šepučio pasiekimų – suburta itin vieninga ir aktyvi bendruomenė, nuolat siekianti ir pasiekianti įvairius rekordus, puoselėjanti unikalias iniciatyvas.
S. Šeputis nuo 2005 m. yra Lietuvos seniūnų asociacijų narys, kartu su žmona Skaidra daug metų šoka šokių kolektyve „Šalna“, jis nuolat sportuoja ir ne vienerius metus vadovavo Švėkšnos krepšinio komandai „Meška“.

Įvertinta ir Savivaldybė

S. Šeputis „Šilutės naujienoms“ sakė, jog toks įvertinimas buvo ir netikėtas, ir malonus, bet būta ir jaudulio. Antradienį Švėkšnoje lankėsi apdovanojimų organizatorių filmavimo grupė, kuri sukūrė filmuotą pristatymą apie A. Šeputį. Tačiau, paties seniūno žodžiais tariant, kol apdovanojimas nebus įteiktas, tol jis nepatikės, kad tikrai tai jam skirtas pagarbos ženklas. „O tokių „darbininkų“ kaip aš Lietuvoje yra daug“, - šmaikštavo seniūnas.

Į apdovanojimą kviečiami ir savivaldybių vadovai, o Šilutės savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui teks atsiimti ir Savivaldybei skirtą nominaciją „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“, kurią įsteigė LR Užsienio reikalų ministerija.