Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

 • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

 

1Kad ir kokios būtų prekės – jų kainos skiriasi ne šiaip sau. Kaina dažnai atspindi produkto kokybę – kuo prekė brangesnė, tuo gamintojas į jos gamybą investavo daugiau laiko, pastangų, pinigų, buvo naudojamos aukštos technologijos ir atlikti įvairūs bandymai kokybei užtikrinti.

Ta pati situacija pritaikoma ir bandant išsiaiškinti, kuo skiriasi pigiausios ir geriausios žieminės padangos. Šiandien pakalbėsime būtent apie tai bei padėsime įvertinti padangų kokybę plika akimi.

Kas būdinga kokybiškoms žieminėms padangoms?

Savaime suprantama, kad geriausios žieminės padangos užtikrins saugesnes keliones. Tačiau pirkdami dvigubai brangesnes padangas ne tik norėtųsi, bet ir turėtumėte žinoti, už ką mokate papildomai.

 • Ilgaamžiškumas – brangios padangos dažniausiai būna ilgaamžės. Su pigiomis, ne populiaraus gamintojo, padangomis automobilį eksploatuosite 3-4 sezonus, o su brangesnėmis – net 4-6.
 • Valdymas – jeigu pavairuotumėte automobilį su pigiomis ir, po to, su brangiomis padangomis, tikrai pastebėtumėte, jog automobilį žymiai lengviau valdyti su pastarosiomis padangomis.
 • Triukšmas – tokie gamintojai kaip „Goodyear“, „Michelin“ padangas gamina atsižvelgdami ir į mažiausias smulkmenas – tarp jų ir keliamas triukšmas. Kokybiškos padangos bus pagamintos suderinant ir puikų valdymą ir komfortą ir mažiausią įmanomą triukšmą.

Pirkdami kokybiškas padangas mokate ne vien tik už vardą – kaip jau minėjome, daug patirties turintys, visame pasaulyje pripažinti padangų gamintojai puikiai išmano kokybę ir tikrai žino, kaip ją įgyvendinti.

Kokybiškų padangų požymiai

Padangų kokybę įvertinti nėra labai sudėtinga. Pradėkite nuo vizualios apžiūros – padangų guma turi būti minkšta, nes kietas protektorius neužtikrins gero sukibimo su sniegu, ypač, ledu.

Na, o pati lengviausia įvertinimo dalis yra perskaityti informaciją, kurią privalo suteikti pats gamintojas. Visos naujos padangos turi būti įvertinamos atliekant tam tikrus bandymus. O jų rezultatus rasite ant padangos krašto:

 • TREADWEAR – ši informacija parodo, kaip greitai dėvisi padanga. Kuo šalia šio užrašo didesnis skaičius, tuo padanga lėčiau dėvisi, t.y. yra ilgaamžiška.
 • TEMPERATURE – tai parodo padangos atsparumą aukštai temperatūrai. Ji vertinama nuo A iki C (pastarasis yra prasčiausias įvertinimas). Prastos kokybės padanga gali būti nepakankamai atspari aukštai temperatūrai ir lengviau deformuotis.
 • TRACTION – šis indikatorius parodo sukibimo su šlapia kelio danga lygį. Žymima nuo AA iki C.

Taigi, padangų kokybė yra labai svarbi, o ją įvertinti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėse Senukai.lt ir savo akimis pamatyti, kokios yra geriausios žieminės padangos šiandien.

Komentarai  

 
#1 Armis 2019-11-30 16:41
Tikrai ne viskas kainoje... As tobulas padangas nusipirkau už 50 eur vieneta, cia skaitosi ekonomines klases, bet vazineja jomis net ir imones direktoriai, kurie supranta, kad ne kainoje esme. Vilnius garseja aukstesnem kainom, bet net ir padangas sitam mieste galima nusipirkti padoria kaina.
 
 • Naujausi
 • Populiarūs
 • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt