Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė nušvito naujai

Image - Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė  nušvito naujai

Šimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir

Trečiadienis, 11 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

asmeninis asistentas_2Nuo šiol Šilutėje ar rajone gyvenantys negalią turintys žmonės turi galimybę nemokamai pasikviesti asmeninį asistentą į namus ir sulaukti pagalbos kasdieninėse situacijose namuose ar viešose vietose.

Sveikiems žmonėms kartais sunku suprasti, kad negalią turinčiam žmogui sunkiau apsipirkti, užlipti laiptais, nueiti į renginį. Kitiems pagalbos reikia ir valgant, rengiantis ar bandant kažką pasakyti.

Naują projektą kuruojančios Šilutės rajono savivaldybės atstovai įsitikinę, kad asmeninio asistento paslaugos poreikis Šilutėje yra. Šiuo metu jau yra trys neįgalieji, besinaudojantys šia paslauga, teikti prašymus kviečiami ir kiti fizinę ar kompleksinę negalią turintys žmonės.

Gali naudotis nuo 16 metų

„Paslaugų šeimai plėtojimas Šilutės rajone“ projekto paslaugų sąrašas jau nuo rugsėjo pasipildė dar viena paslauga – Asmeninis asistentas fizinę ir (ar) kompleksinę negalią turintiems asmenims.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė pasakojo, kad Savivaldybė parengė projektą ir 4 metams gavo 62 000 Eur finansavimą iš ES struktūrinių fondų.

Asmeninio asistento paslaugų teikėjas Savivaldybės administracija ir atrinktas partneris – Šilutės socialinių paslaugų centras. Šiame centre dviem metams jau įdarbinti keturi asmeniniai asistentai. Planuojama, kad jų pagalbą pajus 20 žmonių, o vienu metu paslauga galės naudotis 5 žmonės.

„Tai yra bandomasis projektas. Tikimės, kad Šilutės rajone ši paslauga bus veiksminga ir jos tęstinumas bus“, - sakė A. Barauskienė.

Asmeninio asistento paslauga gali būti skiriama 16 metų ir vyresniems, darbingo amžiaus asmenims, turintiems fizinę ar kompleksinę negalią: Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, galimybes orientuotis, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą.

Paslauga nemokama

Asmeninis asistentas neįgaliajam padės namų ar viešoje erdvėje, iki 4 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Paslauga nemokama.

Asmeninis asistentas gali suteikti individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena, maitinimu. Taip pat lydėti žmogų į sveikatos priežiūros ar kitas valstybės, ar savivaldybės įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą.

Neįgaliajam gali būti suteikta individuali pagalba adekvačiai reaguojant į aplinką ir siekiant užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su aplinka: kalbėti, orientuotis laike ir aplinkoje, disponuoti finansiniais ištekliais, vartoti vaistus, bendrauti.

Norintys gauti šią paslaugą, turi pateikti neįgalumo dokumentą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei užpildyti prašymą.

Kreiptis dėl paslaugos pagal gyvenamąją vietą galima į seniūnijos socialinę darbuotoją, Savivaldybę.

Sveikina naujovę

„Kiti gal neįsivaizduoja, kaip paprastose situacijose neįgaliam žmogui gali būti nelengva susitvarkyti. Kliūtimis gali tapti laiptai ar durų slenksčiai“, - sako negalią turinti šilutiškė Marija.

Jauna moteris sveikina asmeninio asistento paslaugos atsiradimą mūsų rajone. Anot jos, tokia pagalba neįgaliems žmonėms labai reikalinga.

Pati Marija šia paslauga naudotis nežada, nes turi artimųjų, kurie jai padeda apsipirkti, į namus nunešti didesnius daiktus, nueiti pas gydytojus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt