Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Apvogė namą Šilutėje

Image - Apvogė namą Šilutėje

Savaitgalį vagys įsibrovė į 43 metų vyro namus Dirvų gatvėje, Šilutėje. Šeimininkas patyrė beveik 8000 eurų

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Juknaičiuose išprievartauta moteris

Image - Juknaičiuose išprievartauta moteris

  Sekmadienį 43 m. vyras namuose išžagino moterį 54 m.

Antradienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Image - Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su 2019 metais, tuo tarpu valstybės keliams finansavimas išlieka beveik toks

Ketvirtadienis, 9 Sausis Komentarai (0)

Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

Image - Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

  Šeštadienį apie pietus avarija įvyko Pagryniuose, prieš porą metų išasfaltuotoje Gamtos gatvėje. Stačiame posūkyje automobilis nuvažiavo nuo kelio sankasos, nuvertė ženklą ir apsivertė aukštyn

Šeštadienis, 4 Sausis Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

 

neringa-vytuviene-5dc02c8c44a7aNusikratyti juvelyriniais dirbiniais prekiavusia bendrove ir išvengti mokesčių sumaniusi šilutiškė Neringa Vytuvienė turės atlyginti tūkstantinę žalą. Už turto iššvaistymą, dokumentų klastojimą, apgaulingą buhalterijos tvarkymą ir kitus nusikaltimus kalta pripažinta moteris nuteista trejų metų laisvės atėmimo bausme, vykdymą atidedant dvejiems metams.

Verslininkė Neringa Vytuvienė per savo bendrovę „Klaipėdos perlas“ dviejuose uostamiesčio prekybos centruose prekiavo juvelyriniais dirbiniais. Pirkėjai galėjo įsigyti tauriųjų metalų juvelyrikos dirbinių, laikrodžių, papuošalų su brangakmeniais. Į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos akiratį moteris pateko, kuomet bendrovė „Klaipėdos perlas“ buvo parduota ir įsteigta nauja bendrovė, panašiu pavadinimu „Uostamiesčio perlas“.

Paaiškėjo, jog sandoris buvo fiktyvus, o klastojant dokumentus siekta išvengti mokesčių. Taip bendrovė „Klaipėdos perlas“ buvo nusikalstamai privesta prie bankroto. Teigiama, jog iš tiesų už įmonės įsigijimą naujieji savininkai nesumokėjo nė euro. Visi juvelyriniai dirbiniai, taip pat darbuotojai buvo perkelti į naująją įmonę „Uostamiesčio perlas“. Ši tęsė tokią pačią veiklą ir tose pačiose patalpose, kur prieš tai veikė „Klaipėdos perlas“. Neatlygintinai perdavus kone 300 tūkstančių eurų vertės turtą naujai įmonei, senoji nebegalėjo atsiskaityti su prekių tiekėjais, nemokėjo mokesčių, socialinių įmokų.

Klaipėdos apygardos teismas moterį pripažino kalta, nors ši teismo proceso metu teigė nusikalstamos veikos nepadariusi. Netinkamai ji sakėsi užpildžiusi tik vieną dokumentą. Išklausyti teismo sprendimo pirmadienį ji neatvyko.

Maskavo veiklą

Kaip paskelbė teisėjas Dalius Jocys, verslininkė, atsikratydama bendrovės, iššvaistė jos turtą, siekė parodyti, jog sandoris realus ir suklastojo daugybę dokumentų, kuriais maskavo šią veiklą.

Pasak prokurorės Vidos Skalauskienės, sumaniusi nusikratyti bendrove „Klaipėdos perlas“, N.Vytuvienė sukūrė pirkimo-pardavimo sutartį, nors iš tiesų naujoji šeimininkė akcijų nepirko ir pinigų nemokėjo, tad ir akcijos jai neperėjo. Be to, iš vienos įmonės į kitą dokumentiškai perkeliant juvelyrinius gaminius įvykdytas sukčiavimas PVM srityje, nes mokesčiai nebuvo mokami.

Pasak prokurorės, direktore paskirta moteris vadovauti įmonei neplanavo, taip pat ir vykdyti veiklos. Perduodant įmonę suklastotu laikomas ir sukurptas dokumentas, kuriuo naujoji akcininkė T.Truncienė paskirta naująja įmonės vadove, atleidžiama N.Vytuvienė. „Teismas traktavo, kad tai buvo bendrovės „Klaipėdos perlas“ kaip svetimo turto iššvaistymas. Siekiant parodyti, kad sandoris realus, N.Vytuvienė klastojo daugybę dokumentų, siekdama užmaskuoti šitą veiką, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą. Teismas manė, kad ji siekė susigrąžinti sau PVM mokestį, išvengti GPM sumokėjimo į biudžetą“, – skelbdamas sprendimą sakė teisėjas Dalius Jocys.

Už dokumentų klastojimą, svetimo turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą siekiant apgauti VMI, apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą, moteris nuteista trejiems metams laisvės atėmimo, nuosprendį atidedant dvejiems metams. Jai dvejus metus uždrausta išvykti iš gyvenamosios vietos be leidimo. Verslininkė taip pat turės sumokėti 20 MGL arba 753 eurus į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. Neišsisuks N.Vytuvienė ir nuo mokesčių, kuriuos vengė sumokėti. VMI jai teks pakloti daugiau kaip 6 400 eurų, o pačios prie bankroto privestai bendrovei „Klaipėdos perlas“ atlyginti kone 9 000 eurų.

„Teismas, skirdamas bausmę manė, kad buvo siekiama vieno tikslo ir vieno rezultato. Parduodama bendrovę „Klaipėdos perlas“ N.Vytuvienė ją paliko be žmogiškųjų ir materialinių išteklių. Tai nulėmė bankrotą, kuris traktuojamas kaip tyčinis ir nusikalstamas“, – sakė D.Jocys. Jis teigė, jog skiriant bausmę atsižvelgta, jog kai kurie nusikaltimai yra sunkūs, tarp jų apgaulė ir turto iššvaistymas, taip pat, kad 52-ejų moteris iki šiol nebuvo teista, ekspertizės metu jai nustatyta daug sveikatos problemų Prokuratūra teisminio proceso metu teismo buvo prašiusi apriboti moters teises į turtą. Moteris kol kas laisvai negali disponuoti keliais žemės sklypais Šilutės ir Klaipėdos rajonuose, taip pat namu ir kitu turtu.

Apribojimas išliks, kol bus atlyginta žala. Moteriai nebus grąžintas ir kompiuteris, saugotas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos saugykloje. Pastarasis bus perduotas bankroto administratoriui. Teigiama, jog kompiuteryje tyrėjams pavyko aptikti reikšmingos medžiagos, kuri padėjo įrodyti, jog įmonės pardavimas tebuvo fiktyvi apgaulė.

Iškalbinga deklaracija

N.Vytuvienė prieš ketverius metus vykstant rinkimams į Šilutės rajono savivaldybės tarybą oficialiai deklaravo 920 tūkst. litų vertės turtą. Socialdemokratai ją buvo iškėlę kaip savo kandidatę. Tarybos nario kėdę praėjusioje kadencijoje buvo užėmęs jos sutuoktinis S.Vytuvis.

Deklaracijoje nurodyta, jog dar 55 tūkst. litų sudarė vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyrikos dirbiniai, piniginės lėšos. Socialdemokratės N.Vytuvienės suteiktos paskolos tuomet siekė 650 tūkstančių, o gautos – 710 tūkst. litų. Gyvenamąją vietą deklaravusi Šilutės rajone, N.Vytuvienė šiuo metu uostamiestyje užsiima maisto papildų prekyba, vadovauja masažo, sporto ir teisingos mitybos studijai.

15min.lt inf.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt