Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Image - Po 10 metų Ispanijoje aptiktas Lietuvoje žieduotas paprastasis griciukas

Beveik prieš dešimtį metų, 2010 m. gegužės 3 d. Šilutės r. Šyšos kaimo apylinkėse Mindaugo Mačiulio žieduotas paprastasis griciukas (Limosa limosa), patinas, vyresnis nei antrų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2009

Šeštadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio futbolo varžybos

Image - Šilutės stadione uždraustos bet kokio lygio  futbolo varžybos

  Daug gražių futbolo pergalių menantis Šilutės stadionas šiandien atrodo itin apverktinai. Jeigu pagrindinės aikštės kokybė dar neblogos būklės, tai sirgalių tribūnos sulūžusios, dauguma kėdžių virtusios nuolaužomis, o tos, ant kurių

Antradienis, 17 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

Image - Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas

  Šilutės kavinės, restoranai, picerijos, valgyklos užvėrė duris lankytojams, tačiau teikia maisto pristatymo į namus paslaugą. Jūsų patogumui - Šilutės maitinimo įstaigų sąrašas, kurį sudarė Šilutės turizmo ir informacijos centras. Palaikyti

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (1)

Seniūnijose

Valdžia išgirdo: Katyčiai - saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

Image - Valdžia išgirdo: Katyčiai -  saugi seniūnija, bet nesusitvarkanti su nuotekomis

  Katyčių seniūnijoje Savivaldybės vadovai išgirdo skundų, jog čia yra nemažai vandentvarkos problemų. Katytiškiai skundėsi, kad nuotekų vamzdynai ir valymo įrengimai čia yra, tačiau apie 50 sodybų prie sistemos nesijungia. Vietiniai

Ketvirtadienis, 19 kovas Komentarai (1)

narkotikai mokyklosePrieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.
Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą metų, tada narkotikų pėdsakų rasta tik vienoje mokykloje.

Dėl išaugusio narkotikų vartojimo sunerimę visi - mokyklų, Savivaldybės, policijos, Visuomenės sveikatos biuro, Vaiko teisių atstovai. Kaip užkirsti kelią narkotikų plitimui mokyklose, sprendžia visų institucijų specialistai. Kartu jie primena, kad nemaža atsakomybės dalis tenka vaikų tėvams.

Patikrino 12 rajono mokyklų


Šilutės rajono visuomenės sveikatos biuro užsakytame tyrime dalyvavo Vydūno, Vainuto ir Švėkšnos Saulės gimnazijos, Šilutės profesinio mokymo centras, Juknaičių, Vilkyčių, Saugų Jurgio Mikšo, Katyčių, Usėnų ir Pamario pagrindinės mokyklos, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras, Saugų vaikų globos namai.

Tyrimas atliktas mokyklų patalpose, naudojant vienkartinius narkotinių medžiagų aptikimo testus „iDenta“, kuriais aplinkoje galima aptikti heroiną, amfetaminą, metaamfetaminą, ekstazį, metadoną, PCP, PMA, DMT ir kitus sintetinės kilmės narkotikus (iš viso 21 narkotinę medžiagą). Taip pat augalinės kilmės narkotikus: kanapes (marihuana/hašišas).

Tyrimą stebėjo mokymo įstaigų atstovai. Kiekvienoje įstaigoje buvo atlikta po 8 - 10 testų. Iš tyrime dalyvavusių 16 Šilutės ir Pagėgių mokymo įstaigų, šešiose aptikti marihuanos, kokaino ir kreko pėdsakai. Keturios iš pastarųjų šešių mokyklų yra Šilutės rajone.

Pasak tyrimą atlikusios įmonės „Euromedika“ atstovės Remigijos Mockutės, lyginant su kitų miestų mokyklomis, Šilutės mokyklose situacija nėra pati blogiausia. Atsakyti į klausimą kuriose konkrečiai mokyklose aptikta narkotikų pėdsakų, ji negali, nes visose mokymosi įstaigose galioja konfidencialumo sutartys.

Vykdo prevencines programas

Spalio pabaigoje įvyko Šilutės rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos posėdis, kuriame buvo aptarti ir šio tyrimo rezultatai. Savivaldybės, Visuomenės sveikatos biuro, Vaiko teisių apsaugos, policijos, mokyklų, Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centro specialistai nusprendė, kad narkotikų patikros testą mokyklose reikia atlikti pakartotinai - už kelių mėnesių.

Viena iš komisijos narių, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė pasakojo, kad mokykloms yra išdalintos rekomendacijos, kaip elgtis. Ji priminė, kad mokyklos jau vykdo įvairias prevencines programas, tokias kaip „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa“, „Obuolio draugai“, „Raktai į sėkmę“ ir kitas. Šios programos integruojamos į mokomuosius dalykus, taigi apie narkotikų žalą, pagalbą vaikai gali sužinoti ir biologijos, kūno kultūros, etikos pamokose. Pagal Švietimo įstatymą visi mokiniai turi dalyvauti bent vienoje programoje.

Artimiausiu metu planuojami ir kursai mokytojams, kad jie galėtų atskirti narkotikus vartojantį vaiką, žinotų kaip elgtis, ką daryti, kaip padėti. Panašūs kursai, į kuriuos atvažiuoja lektoriai, mokyklose buvo organizuoti ir prieš porą metų.

Mokyklų vadovams rekomenduojama į tėvų susirinkimus kviesti policijos atstovus, kurie primintų teisės aktus dėl mokinių ir tėvų atsakomybės, taip pat Visuomenės sveikatos biuro, Vaiko teisių specialistus. „Augantys skaičiai kelia nerimą, todėl imamės veiksmų užkirsti kelią narkotikų plitimui. Labiausiai tėvai turėtų sunerimti, pasižiūrėti, ką vaikai veikia, ar nevartoja. Didžiausia atsakomybė tenka jiems“, - sako V. Kubaitienė.

Anot jos, tėvai reaguoja skirtingai, vieni kreipiasi pagalbos, kiti nenori pripažinti problemos. Bet mokyklos, kiek gali, suteikia informacijos.

Gresia administracinė atsakomybė

Policijos pareigūnai, kartu su Šilutės rajono savivaldybe, vykdo tęstinę prevencinę programą „Žalingiems įpročiams Ne“. Įvairių susitikimų metu mokyklose, mokiniams ir jų tėvams, aiškinama apie narkotikų vartojimo žalą Policijos pareigūnė Jurgita Kaktienė priminė, kokia atsakomybė gresia narkotikus vartojančiam paaugliui. Jeigu, atlikus tyrimą, paaiškėja, kad paauglys vartoja narkotikus, jam surašomas administracinio nusižengimo protokolas. Administracine tvarka atsako jaunuoliai nuo 16 metų.

Pasak pareigūnės, pranešimų apie narkotikų prekybą mokyklose policija gauna, į juos reaguoja. Už narkotikų ir psichotropinių medžiagų platinimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Policija ragina pranešti apie panašias nusikalstamas veikas.

„Pastebima, jog narkotikų vartojimas plečiasi“, - sako J. Kaktienė.

Ji įsitikinusi, kad siekiant užkirsti kelią narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimui tėvai turi rasti laiko pabūti su savo vaikais, visada juos išklausyti, domėtis ne tik vaiko mokslais, bet ir pomėgiais, interesais, pažinti vaikų draugus. Tėvai turi turėti aiškią poziciją tabako, alkoholio, psichotropinių ar narkotinių medžiagų vartojimo atžvilgiu, aiškiai pareikšti, kad nenori, jog jų vaikai vartotų psichotropines ar narkotines medžiagas.

Galima atlikti testą nuo bet kokio paviršiaus

Policijos pareigūnė J. Kaktienė tėvams primena, kad yra specialių testų, kuriuos nusipirkus galima patikrinti, ar vaikas nevartoja narkotikų.

Jei kyla įtarimas, radote neaiškių medžiagų tarp vaiko daiktų, tačiau bijote kalbėti su vaiku, narkotinių medžiagų testą siūlo atlikti ir „Euromedika“ atstovė. „Touch&Know“ testas, galintis aptikti 21 sintetinę narkotinę medžiagą, nereikalauja šlapimo, jį paprasta naudoti, o patikimumas 99 proc. Testas kainuoja palyginti nebrangiai, apie 15 Eur, jį užsisakyti galima internetu.

„Tuomet jau su atsakymais, galėsite arba būti ramus arba pasikalbėti su vaiku. Tuo metu svarbu išlikti ramiam, nekaltinti vaiko, o ramiai su juo pasikalbėti. Sužinoti iš kur gavo, ar dar turi“, - pataria R. Mockutė.

Komentarai  

 
#1 Buves mokinys 2019-11-17 10:53
Kintus kažkaip praleido ten tai konkrečiu narkomanu jau yra ir dar pardavinėja vaikams.