Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

Image - Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

  Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybės šilumos gamintojai didina šilumos kainą

Image - Savivaldybės šilumos gamintojai  didina šilumos kainą

Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (3)

Seniūnijose

Gardamo gyventojai prašo apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Image - Gardamo gyventojai prašo  apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams. Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

naumiescio projektas 2Žemaičių Naumiesčio filiale pradėtas įgyvendinti projektas „Šilutės žemės ūkio mokyklos žuvininkystės praktinio mokymo centro sukūrimas“ įgauna vis aiškesnes linijas.

Kuo šis centras bus naudingas visam kraštui ir kokias iki šiol Lietuvoje neišnaudotas mokymo galimybes pateiks, pasakojo Šilutės žemės ūkio mokyklos direktorius Algimantas ABROMAITIS.

Siekia kelti žuvininko autoritetą

A.Abromaitis informavo, kad nuo 2011 m. liepos mėn. mokykloje kuriamas žuvininkystės sektorinis praktinio mokymo centras. Centre bus rengiami žuvų augintojai, žuvies pirminio apdorojimo darbuotojai, vidaus vandenų mažųjų laivų ir žvejybinių valčių laivavedžiai, rekreacinės žvejybos paslaugų teikėjai.

Pasak direktoriaus, centras užpildytų svarbią trūkstamą grandį ir šalies švietimo sistemoje, ir žuvininkystės sektoriuje. Šiuo metu Lietuvoje tiek universitetiniu, tiek profesiniu ar neuniversitetinio aukštojo mokslo lygmeniu nerengiami nei žvejybos, nei žuvies auginimo, nei žuvies apdorojimo specialistai.

„Lietuvos žuvininkystės strategijoje numatomas kvalifikuotų darbuotojų poreikio augimas, mokymo, žvejų ir žemdirbių perkvalifikavimo ir naujų kaimo verslų alternatyvų aktualumas. Auganti žuvies perdirbimo pramonė reikalauja kvalifikuotų darbuotojų parengimo ir jų kvalifikacijos kėlimo galimybių. Be to, sparčiai plečiantis vandens turizmui, rekreacinei žvejybai, mažųjų laivų prieplaukų tinklui atsiranda rekreacinės žvejybos, įžuvinimo, bei mažųjų laivų laivavedžių specialistų poreikis“, - įsitikinęs A.Abromaitis.

Pasak direktoriaus, būsimas mokymo centras svarbus tuo, kad leis pakelti žuvininko (augintojo, perdirbėjo) autoritetą ir taps ta vieta, kurioje žmogus per kelerius metus galės įgyti profesionalių žinių. Jos sėkmingai bus taikomos mokomojoje praktikoje ir leis specialybę įgyjančiam mokiniui ar kvalifikaciją keliančiam žuvininkystės sektoriaus darbuotojui vėliau jomis efektyviai naudotis darbe.

Paruoš kvalifikuotus darbininkus

Pasiryžę išmokti auginti žuvį tą daryti galės naudodamiesi modernia žuvies auginimo įranga, augindami upėtakius ir afrikinius šamus - nuo pat lervutės ar ikro, iki tikros žuvies. Šiuo metu ruošiami šios bei žuvies perdirbimui skirtos įrangos įsigijimui ir nedidelio mokomojo žvejo laivo pirkimui reikalingi dokumentai. Netrukus vyks projektavimo ir rekonstrukcijos darbų pirkimas.

Žuvis, kuri bus užauginta mokymo centre, drauge su pirktine bus naudojama mokant ją apdoroti ir perdirbti: pjaustyti, nuodinti ir panašiai. Pasak A.Abromaičio, šiame mokymo ceche stovės žuvininkystės įmonių gamyklose naudojama technika, tad iš karto po mokslų moksleiviai galės eiti dirbti.

„Vienas pagrindinių mūsų tikslų - puoselėti šio krašto tradicijas ir išnaudoti visas žuvininkystės galimybes. Todėl, turėdami galimybę, planuojame pastatyti ir žuvies rūkyklą, kad galėtume puoselėti žuvies rūkymo tradiciją“, - sakė A.Abromaitis.

Žuvininkystės praktinio mokymo centre vietos ras ir vidaus vandenų laivavedžiai. Iš pradžių jie mokysis prie kompiuterio, naudodami simuliacinę, kaip valdyti nedidelį laivą mokančią programą. Panašią turi ir Klaipėdos universitetas. Vėliau simuliacine programa suformuoti įgūdžiai bus pritaikyti ir praktikoje - plaukiojant nedideliu iki 10 vietų laivu. Žiemą laivas stovės mokykloje, o vasarą, priklausomai nuo sugebėjimo susitarti, Šilutės uoste arba kitame oficialiame uostelyje.

Pasitarnaus kaip tyrimų centras

Pirmajame Lietuvoje tokio pobūdžio mokymo centre mokytis galės visi norintys. Tik pradėjus mokymus, per pusmetį Šilutės ŽŪM yra įsipareigojusi apmokyti mažiausiai 150 mokinių. Tiesa, rengiant mokymo medžiagą, visas centro galimybes išbandys ne jie, o pirmieji 15 pasiryžusiųjų orientuotis į žuvininkystės sektorių.

A.Abromaitis tikisi, kad žuvininkystės centras galės pasitarnauti ir darbo nerandančių žmonių perkvalifikavimui, ir žuvies perdirbėjams, panorusiems pasikelti savo arba darbuotojų  kvalifikaciją. Be to, matydami, kaip spėriai auga žuvies perdirbimo sektorius, žuvininkystės praktinio mokymo centro steigėjai atvirai sako, kad jų kuriama bazė leis pigiau paruošti kvalifikuotus specialistus.

„Mezgasi gražus ryšys su Klaipėdos universitetu, kurio atstovai galės naudoti centrą, vykdydami įvairius mokslinius tyrimus, ypač žuvies auginimo srityje. Gali būti, kad dėl žuvies perdirbimo užsimegs ryšiai ir su Kauno technologijų universitetu. Mokslo įstaigos galės naudotis sukurta baze, vykdant tyrimus arba specialistų mokymus. Nes šiuo metu Klaipėdos universitetas neturi jokios bazės suteikti praktinių įgūdžių savo studentams“, - sakė ŽŪM direktorius.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos fondų pagal priemonę „Profesinio mokymo infrastruktūros plėtra“. Bendra projekto vertė - 8,2 mln. litų, iš kurių beveik 7 mln. Lt numatyta skirti iš ES fondų. Darbus planuojama baigti 2014 m. sausio mėnesį.

Silutes naujienu LOGO