Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

PADANGOS _3Jau trečią savaitę, po gaisro Alytuje, atliekų tvarkytojai nebeišveža padangų iš jų surinkimo aikštelių. Padangos laikinai nepriimamos dėl sutrikusios šių atliekų tvarkytojų veiklos.
Gyventojai kviečiami laikinai sandėliuoti naudotas padangas savo patalpose arba naudotis kitomis, apmokamomis padangų surinkimo galimybėmis.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) taip pat prašo viso regiono gyventojų nebevežti naudotų padangų į centro didžiųjų atliekų aikšteles. KRATC Šilutės aikštelės Rumšų kaime vadybininkas Giedrius Dragūnas „Šilutės naujienas” informavo, kad lapkričio 12 dieną irgi sustabdė naudotų padangų priėmimą.

Su problema nesusidūrė

Šilutėje, Pramonės gatvėje esančio serviso „Pas Remį” vienas iš savininkų Vilmantas Gudaitis pasakoja, kad su jokiais verslo trukdžiais dėl senų padangų dar nesusidūrė. Tiesa, taip gali būti todėl, kad šiame servise padangos tik permontuojamos, bet jomis neprekiaujama. Ši įmonė bendradarbiauja su uostamiestyje registruota UAB „Dygrida”, kuriai kartą ar du per ketvirtį priduoda visas sukauptas atliekas. Tai ir visos panaudotos detalės, tepalai ir skysčiai, tepalo ir kuro filtrai, panaudoti skudurai, sorbentai, plastikas ir t.t.

Rudeninis padangų keitimo bumas, pasak V. Gudaičio, jau praūžė, dabar šios paslaugos prireikia vos keliems Šilutės vairuotojams per dieną.

Naudotos iškeliauja tiekėjams ir ūkininkams

Dar vienos Pramonės gatvėje esančios, padangų prekyba ir montavimu užsiimančios UAB „Keridava” direktorius Kęstutis Valančius padangų surinkimo sustabdymo irgi per daug nesureikšmina. Jis sako, kad bendrovė kaip dirbo, taip dirbs ir toliau. „Keridava” surenka naudotas padangas iš tų klientų, kurie perka padangas čia, ir visas surinktas atiduoda tokių prekių tiekėjams. K. Valančius tikisi, kad tiekėjai tokios tvarkos nesulaužys ir servisas neapsikraus nereikalingomis atliekomis.

Visus klientus, kurie į servisą atsiveža parduotuvėse pirktas padangas, jis ragina senąsias vežti ten, kur pirko naujas. Tai yra įstatymų numatyta teisė ir ja reikia naudotis.

Pakalbinę kelių kitų autoservisų darbuotojus išgirdome, jog jų surinktas nusidėvėjusias padangas dažnai išsiveža ūkininkai, kartais jų laukdami net eilėse. Aiškėja, kad jie tokiomis padangomis pridengia siloso duobes ir kitus žemės ūkio produkcijos kaupus.

Prašo palauktipadangos su_masina

G. Dragūno teigimu, KRATC Šilutės aikštelėje padangos priimamos tik iš gyventojų. Vienas asmuo per metus neatlygintinai gali priduoti 5 automobilines padangas. Taip jų kasmet iš gyventojų surenkama apie 20 - 30 tonų.
Pagal galiojančius teisės aktus KRATC aikštelėse leidžiama laikyti ribotą naudotų padangų kiekį. Šiuo metu leistinas limitas išnaudotas, todėl iki atskiro pranešimo KRATC padangų nepriims.
G. Dragūnas mano, kad padangų surinkimo iš gyventojų trukdžiai yra laikini. Todėl jis prašo nebenaudojamas padangas pasilaikyti namuose, kol bus atnaujintas jų surinkimas.

Ragina atiduoti pardavėjams ir paslaugų teikėjams

Šilutės savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sako, kad jeigu naudotų padangų surinkimas KRATC aikštelėse bus stabdomas ilgiau, gali padaugėti žmonių, norinčių jas palikti prie atliekų konteinerių. Savivaldybės administracija nuolat organizuoja tokių padangų surinkimą ir todėl patiria nuostolių. R. Rimkus primena, kad taip atsikratyti naudotomis padangomis neleistina. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, už kiekvieną neleistinoje vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų, o už aplinkai padarytą žalą dar papildomai atlyginti 44 eurus.

R. Rimkus ragina žmones, kurie neturi kur šiek tiek palaikyti naudotas padangas, atiduoti jas pardavėjams. Visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Be to jis primena, kad keičiant padangas automobilių remonto įmonėse jas turi priimti paslaugos teikėjas.