Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Kuršių mariose azotas ir gyvsidabris viršija leistinas normas

Image - Kuršių mariose azotas  ir gyvsidabris viršija  leistinas normas

Kuršių marių vandens ekologinė ir cheminė būklė yra bloga, - tai „Šilutės naujienoms“ pranešė aplinkosaugininkai.Tiesa, normas viršijantis užterštumas nebūtinai susijęs su ekologine nelaime, kuri visą Lietuvą sukrėtė praėjusią savaitę. Padidėjusiai

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Bravoras 1Ar gali pareigūnai krėsti namus, jei juose nebuvo kratos orderyje nurodyto asmens? Kodėl ieškodami naminės degtinės pareigūnai savavališkai išlaužė fermos duris, jei nebuvo šeimininko? Kodėl atėmė asmeninį telefoną ir išsivežė?

Tokie klausimai iškilo Vainuto seniūnijos gyventojai, kai vieną darbo dienos rytą į jos namus pasibeldė policijos pareigūnai. Kadangi kratos orderyje nurodyto asmens - jos vyro nebuvo, namus ir fermą krėtė be jo. Moteris neslepia, kad pareigūnai rado tai, ko ieškojo - naminės degtinės „fabrikėlį“.

Tačiau labiausiai ją piktina, kad pareigūnai iš rankų išplėšė ir išsivežė jos asmeninį telefoną, kratą atliko nesulaukę vyro.

Piktinosi, kad atėmė telefoną

Po kratų ieškodama teisybės, moteris apskambino į Tauragės policijos komisariatą, tačiau, neradusi atsakymų, surinko ir „Šilutės naujienų“ redakcijos numerį. Ji pasakojo, kad gavę skundą, policijos pareigūnai į jos namus atvyko trečiadienį, apie 10.30 val. Vyro, kurio vardu buvo išrašytas kratos orderis, namuose nebuvo.

Apie tai, kad namuose ruošiasi atlikti kratą, pareigūnai perspėjo ir pasakė, kad orderis išrašytas vyro vardu. Moteris pasakė, kad jo nėra namuose. Ji piktinasi, kad dar leidę paskambinti sergančiai mamai, pareigūnai išplėšė telefoną iš rankų, pasakė, kad ji sulaikoma ir važiuos į Tauragę, liepė ruoštis.

Tačiau, kartu su pareigūnais moteris nuvažiavo tik iki ūkinio pastato, kur laiko karves. Pasak jos, fermos durys jau buvo atrakintos, o policijos pareigūnai jau šeimininkavo viduje. „Jie neturėjo orderio kratą atlikti tame pastate. Išplėšė spynas. Pas uošvienę irgi nuvažiavo, bet nieko nerado. Kam draskyti, plėšyti spynas, jei nėra šeimininko? Kodėl iš manęs atėmė telefoną, jei aš nesu nei įtariamoji, nei sulaikoma, o kratos orderis - vyro vardu“, - tai labiausiai piktino į redakciją paskambinusią moterį.

Ji neslepia, kad fermoje pareigūnai rado aparatūrą naminei virti, 3 – 5 talpas po 10 litrų, o namuose dar šiek tiek įtarimą jiems sukėlusio skysčio.

Rado „fabrikėlį“ su 1500 l raugo

Situaciją prašėme pakomentuoti Šilutės policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, tačiau, kadangi tai ne įvykis, procesinis veiksmas, šio atvejo jis nekomentavo. Į klausimus paprašėme atsakyti Tauragės apskrities policijos komisariato atstovės spaudai Gretos Kęsminaitės.

Ji patvirtino, kad tokia krata, vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu, buvo atlikta.

Kai atliekama krata ir asmuo prie savęs turi daiktus, galinčius turėti reikšmės nusikalstamai veikai tirti (šiuo atveju telefonas ir jame esantys duomenys), tokie daiktai paimami kratos metu. Tai užfiksuojama ir kratos protokole.
Pasak pareigūnės, vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu, darant kratą turi dalyvauti buto, namo ar kitų patalpų, kuriose daroma krata, savininkas, nuomotojas, valdytojas, pilnametis jų šeimos narys ar artimas giminaitis. Kratą galima atlikti ir kviestinių asmenų ar savivaldybės institucijos atstovo akivaizdoje. Šiuo atveju kratos metu dalyvavo patalpų bendrasavininkė.

Į klausimą, kaip turi elgtis žmogus, jei pareigūnas pasibeldžia į duris su kratos orderiu, G. Kęsminaitė atsakė, jog jis turi vykdyti teismo nutartį, tai yra, leisti atlikti teismo nutartyje nurodytus veiksmus – kratą.
Pareigūnė atskleidė, kad kratos metu rastas „fabrikėlis“ su maždaug 1500 litrų raugo.

Gamybos mastai mažėja

Naminės degtinės gamybos mastai Lietuvoje pastaraisiais metais yra sumažėję, tačiau senos tradicijos šaknis išrauti nėra lengva. Per 10 šių metų mėnesių, pasak policijos atstovės, fiksuotos 5 nusikalstamos veikos pagal LR BK 201 straipsnį - už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimą, laikymą bei realizavimą. Iki lapkričio 1 dienos policija gavo 13 pranešimų apie naminės degtinės laikymą ir pardavinėjimą Šilutės rajone. Tačiau pareigūnai norėtų, kad piliečiai būtų aktyvesni, dažniau informuotų apie tokias pastebėtas veikas.

Dažniausiai pareigūnams įkliuvę tokie „gamintojai“ sako, kad naminę verda savoms reikmėms. Kai kurie įtikinėja, kad tai pirmas kartas, kai bando pasigaminti naminukės.

Vainuto, kaip ir Gardamo seniūnija, Šilutės rajone nuo seno pirmavo pagal naminės degtinės gamybos mastus. Tačiau dabar, pasak seniūno Vitalijaus Mockaus, gamybos apimtys ir čia yra stipriai sumažėjusios, bent jau jam apie tai tenka girdėti rečiau.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt