Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Vargstanciuju vaisesLapkričio 17-ąją buvo minima Pasaulinė vargstančiųjų diena. Į Popiežiaus Pranciškaus kvietimą atsiverti susitikimui su vargstančiaisiais, atsiliepė ir Šilutės „Caritas“ savanoriai. Sekmadienį, po šv. Mišių, vargstančiuosius jie pakvietė pabūti kartu - pažiūrėti spektaklį, o vėliau susėsti prie vaišių stalo.

Šilutės „Caritas“ vadovė Nijolė Stankienė priminė, kad vargstančiam dažnai reikia ne tik maisto ar drabužio, bet ir pabuvimo kartu, dėmesio, patarimo. Niekada negali žinoti, galbūt nuoširdus pokalbis, lėkštė šiltos sriubos paskatins jį pakilti iš gyvenimo duobės ir eiti toliau.

Parodė spektaklį

Pasaulinė vargstančiųjų diena į kasmetinių bažnytinių minėjimų kalendorių įrašyta 2016 m. ir Popiežiaus nurodymu, minima kasmet. „Vargšams reikia mūsų rankų, kad galėtų atsikelti, mūsų širdžių, kad iš naujo pajustų palankumo šilumą, mūsų buvimo, įveikiančio vienišumą. Jiems tiesiog reikia meilės“, - kvietė popiežius Pranciškus.

Trečiasis vargstančiųjų dienos minėjimas Šilutėje prasidėjo šv. Mišiomis bažnyčioje. Vėliau, parapijos namuose savanoriai dalinosi Popiežiaus žinia vargstančiųjų dienai paminėti.

Pilna parapijos salė, apie 30 varguolių, kartu su savanoriais, žiūrėjo nuotaikingą Usėnų seniūnijos etnografinio teatro „Negelys“ spektaklį „Vyrai“. N. Stankienė džiaugėsi, kad režisierė Jūratė Daugalienė ir aktoriai sutiko surengti vaidinimą, būti šventės dalimi.

„Dažnai vargstantys žmonės niekur neišeina, nedalyvauja kultūriniuose renginiuose. Jiems reikia ne tik duonos, bet ir bendrystės, pabuvimo kartu, dėmesio“, - primena Šilutės „Caritas“ vadovė.

Svarbu ir išklausymas

Pamaitinę savo dvasią vėliau visi susėdo prie bendro stalo. Šiemet agapę vargstantiems savanoriai ruošė patys – iškepė bulvių plokštainį, pyragą.

N. Stankienė džiaugiasi, kad į šventę išdrįso ateiti tie žmonės, kurių nesitikėjo pamatyti, tie, kuriuos dažnai matome gatvėje ištiesusius ranką. Tai rodo, kad ir jiems svarbu bendrystė, galbūt kąsnelis maisto.

Anot „Caritas“ vadovės, vargstančiųjų diena yra ir savanorių išbandymas. Ji pasakojo, kad kartą jai paskambino iš įkalinimo įstaigos grįžęs vyras. Jis pasakė, kad jam reikalinga visokeriopa pagalba, nes ten praleido 17 metų. Jam atėjus į parapijos namus, Nijolė iš pradžių pasiūlė avalynės, drabužių. Pamažu jie pradėjo kalbėtis, vyras padėjo sutvarkyti sandėlį. Išeidamas pasiėmė gal tik porą marškinėlių. Kitą dieną Nijolei vyras parašė žinutę: „Labai jums ačiū už pagalbą, aš jau senai nebuvau pasijutęs žmogumi“. Šie žodžiai moterį privertė susimąstyti.

„Vargstančiųjų diena yra patikrinimas mūsų pačių, ar ta pagalba, kurią duodame, veikia. Pagalba būna nebūtinai materiali, kartais reikia ir išklausymo“, - sakė ji.

Dėkingi „Šyšos“ valgyklai

N. Stankienė džiaugiasi stiprėjančia parapijos bendruomene, „Caritas“ savanorių gretas papildančiais žmonėmis. Savanoriauti ateina tie, kurie myli kitą žmogų, jiems nėra ribų tarp savęs ir vargstančio, jie gali jį pakalbinti. Šiemet prie „Caritas“ prisijungė Šilutės teatro direktorė Ramunė Kiniulytė, kuri yra baigusi teologijos studijas ir konsultuoja dvasiniais klausimais.

N. Stankienė labai dėkinga ir „Šyšos“ valgyklos vadovams, kurie porą kartų per savaitę vargšams atiduoda nenupirktą maistą, o savanorė Ieva jį išvežioja. Tai nemaža paspirtis, nes būna ir sriubos, ir karšti patiekalai.
Dalindami maistą benamiams, savanoriai susiduria ir su neigiamu visuomenės požiūriu: kam jiems to reikia? Anot N. Stankienės, savanoriai padeda tiems, kam to labiausiai reikia.

„Mes nežinome, kada gali įvykti tas lūžis ir kada žmogus gali kilti ir eiti tolyn. Kartais ta sriubos lėkštė bus postūmis, nuo kurio jis pradės keistis, pamatys kitą gyvenimą“, - įsitikinusi „Caritas“ vadovė.

„Caritas“ savanoriai primena, kad visi, kuriems reikalingi drabužiai, o galbūt tiesiog pokalbis, patarimas, laukiami parapijos namuose penktadieniais, nuo 16 iki 18 val. Tuo laiku visada rasite savanorę, kuri padės, išklausys.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt