Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

vaikas negyvasSekmadienio vakarą visą Lietuvą sukrėtė žinia, kad bute Klaipėdoje rastas 2,5 mėnesio, jau pradėjęs irti, kūdikio lavonėlis. Pareigūnai prašė pagalbos surasti mažylės mamą Aliną Sriebaliūtę ir jos sugyventinį Mykolą Ruikį. Tos pačios dienos vakarą, apie 23 val., pora buvo rasta Kelmės rajone.

Pirmadienį policija atskleidė daugiau šiurpinančių detalių. Pasirodo, kad kūdikio motina 30 m. buvo žinoma ir Šilutės policijai.

Paliko vaiką lovytėje ir išvažiavo

Pranešama, kad gruodžio 8 dieną poros pasigedo giminaičiai, kurie nuvykę į butą ir paskambino policijai. Atvykę į nurodytą butą Minijos gatvėje pareigūnai rado 2,5 mėn. amžiaus mergaitės kūnelį. Pirminiais duomenimis, ji apie savaitę buvo palikta namuose, greičiausiai, jau negyva. O pora išvyko ieškoti darbo pas ūkininkus, gyvenančius kitame rajone.

Pirminės apžiūros metu ant mirusio kūdikio kūnelio smurto požymių nenustatyta. Kur tėvai, iškart nebuvo aišku, tad teko skelbti jų paiešką. Neabejingi žmonės tuoj pat pranešė policijos pareigūnams, kad ieškomi asmenys atvyko ieškoti darbo.

Tą pačią dieną, sekmadienį, apie 23 val. vakaro ieškomi 1989 m. gimusi kūdikio motina ir 1987 m. gimęs jos sugyventinis buvo sulaikyti Kelmės rajone. Jie uždaryti į areštinę.

Sulaikius porą ėmė aiškėti šiurpą keliančios įvykio aplinkybės. Pasak Klaipėdos apskrities VPK vadovo Alfonso Motuzo, kūdikio kūnas gana smarkiai apiręs, tačiau bute, kuriame jis rastas, jokių grumtynių ar netvarkos pėdsakų neaptikta. Kūdikis gulėjo lovelėje, buvo apklotas.

Per sulaikymą sugyventinių pora prasitarė, kad vaiką pamaitino ir jis po to neatsigavo. Esą sugyventinius ištiko šokas, todėl jie paliko vaiką lovytėje ir abu išvažiavo.

Ar pirminės apklausos ir medicinos ekspertų išvados sutaps, tai lems ir kokia bausmė laukia mirusios mažylės mamos ir jos sugyventinio. Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad kūdikis buvo paliktas mirti. Baudžiamajame kodekse maksimali už tai bausmė siekia iki dvejų metų nelaisvės.

Tačiau jei vėliau būtų nustatyta, kad vaiko mirtis smurtinė, pareigūnai nedvejodami kreiptųsi į teismą dėl ilgesnio sugyventinių suėmimo (kol kas jie sulaikyti 48 val.). Abu linkę slapstytis ir tai rodo jų veiksmai kūdikiui mirus. Sprendimai bus priimti gavus teismo medicinos ekspertų išvadas.

Motina žinoma ir Šilutės policijai

Kaip pirmadienio rytą spaudos konferencijoje sakė Klaipėdos apskrities VPK vadovas A. Motuzas, teismo medicinos ekspertai kol kas dar laukia papildomų žinių apie mirusį kūdikį iš gydymo įstaigų.

„Jų gyvenimo migracija labai plati - nuo Jungtinės Karalystės. Ir Šiauliai, Šilutė, Rietavas, Plungė, Klaipėdos rajonas, Klaipėdos miestas... Įvairiai jie yra gyvenę. Ir kad jie vedė asocialų gyvenimo būdą, konkrečiai ta moteris, rodo tai, kad jos trys vaikai jau yra atimti, atimtos teisės į tuos vaikus. Kiek mums žinoma iš vaikų teisių tarnybos, ji buvo stebima. Buvo jai priskirtas socialinis darbuotojas. Tyrimo eigoje nustatysime daugiau“, - pasakojo Klaipėdos apskrities policijos vadovas.

Nuomojamame bute Klaipėdoje porelė gyveno apie porą metų. Kas vaiko tėvas, kol kas neaišku.

Vaiko motina A. Sriebaliūtė buvo žinoma ne tik vaiko teisių specialistams, bet ir pareigūnams.

„Tiek Klaipėdos policijai, tiek ir Šilutės policijai, gal net sakyčiau daugiau Šilutės policijai, ji buvo žinoma, kiek matėm iš ją charakterizuojančios medžiagos, ji buvo bausta už vaiko nepriežiūrą, pas mus bausta už girto pasirodymą viešoje vietoje, už administracinius teisės pažeidimus. Jai buvo inkriminuota prieš porą metų melagingas policijos pareigūnų iškvietimas ir įskundimas. Tai tokie daugiau susiję su jos gyvenimo būdu tie nusižengimai. Bet realios bausmės nei tas sugyventinis, nei ji nėra gavę“, - sakė A. Motuzas.

Daugiau šio autoriaus straipsnių...

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt