Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Kaledu egle_1_pŠimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir geltonasis tiltas, o artimiausiu metu nušvis ir Lietuvininkų gatvė.

Gruodžio 6-ąją, tik kiek anksčiau, Ragana ir du Šaltukai šalia Šilutės Hugo Šojaus muziejaus atidarė stebuklingą Kalėdų miestelį, kuriame tviska įvairių organizacijų, rajono mokyklų papuoštos eglaitės.


Šilutė prisijungė prie kitų Lietuvos miestų ir paskelbė kalėdinio maratono pradžią.

Atidarė Eglučių alėją

Šventinis šurmulys Šilutėje jautėsi jau nuo penktadienio ryto. Prie Kultūros ir pramogų centro sugužėjo rajono tautodailininkai ir prekybininkai. Visi galėjo čia įsigyti rankų darbo dovanėlių, rūkytos mėsos, duonos, konditerijos gaminių, ką tik iškeptų spurgų ir kitų skanumynų.Kaledu egle_egluciu_alejos_atidarymas

Apie 11 valandą, kol dar buvo kabinami paskutinieji žaislai ant miesto eglės, H. Šojaus dvaro kieme atidaryta Eglučių alėja. Šiemet muziejininkai eglutes kvietė puošti tradiciškai ir futuristiniais motyvais. Taigi vaikštant po muziejaus kiemą galima išvysti ir neįprastų eglučių - medinių, metalinių, pagamintų iš vytelių ar susuktų iš folijos.

Ir nors penktadienio rytą pūtė žvarbus vėjas, šalta nebuvo, nes mažuosius džiugino Šilutės teatro aktoriai. Persikūniję į pasakų personažus - Raganą ir du Šaltukus jie, kartu su mažaisiais, apžiūrėjo eglaites ir į Kalėdų namelį įnešė pašto dėžę, kad mažieji šilutiškiai galėtų siųsti laiškus Kalėdų Seneliui.

Iki sausio 6 dienos muziejaus lankytojai gali apžiūrėti Kalėdų senelių parodą iš Nijolės Bendikaitės asmeninės kolekcijos. O savaitgaliais iki Kalėdų mažųjų šilutiškių lauks Kalėdų Senelis. Iš Šiaurės atvykęs svečias lauks su dovanėlėmis, o susitikimo akimirką muziejaus darbuotojai įamžins nuotrauka.

Nupirko naujas puošmenas

Lietuvos miestuose jau įžiebtos Kalėdų eglės - dėmesio centre. Aptarinėjamos jų puošmenos, žaliavos iš ko jos pagamintos, vietos kur pastatytos. Pavyzdžiui Anykščiai visus nustebino eglę pastatę ant vandens. Todėl nenuostabu, kad vos į aikštę atvežus Šilutės eglę, daugeliui buvo smalsu kokiomis spalvomis ji nušvis šiemet. Žmonės atvirai sakė, kad bene 10 metų naudotos senosios puošmenos jau nusibodusios, jie nori pokyčių. Panašu, kad jų norai buvo išgirsti.

„Pagaliau ir mūsų miestas nušvis ne taip kaip įprasta“, „Pagaliau kažkas naujo, ir nebus gėda Šilutei“, „Turime nuostabią eglutę“, „Super“, - komentavo šilutiškiai,pamatę dar puošiamos eglės nuotraukas.
Priminsime, kad šiemet eglę miestui ir jo gyventojams dovanojo Žalgirio gatvės gyventoja Romutė Kurlienė, kurios kieme ji buvo pasodinta prieš 27 metus.

Kalėdų eglės ir viso miesto papuošimo darbais rūpinosi Šilutės seniūnija, kurios išlaidos sudarė apie 3000 Eur. Eglės ir centrinės gatvės puošmenas nupirko Savivaldybė. Skelbiama, kad nauji žaislai ir girlianda kainavo 11 700 Eur. Eglė jau papuošta ir įžiebta, o štai Lietuvininkų gatvės puošmenų dar teks palaukti dėl suvėlavusio jų pirkimo ir gatvės remonto darbų. Tikėtina prieš Naujuosius metus nušvitusios centrinės gatvės papuošimai nekainuos daugiau nei 58 300 Eur.

Jau nušvitusiai Šilutės eglei internautai negailėjo pagyrų, kad šiemet ji labai graži, tikra karalienė.

Paskelbė švenčių laukimo pradžią

Kaledu egle_2Į eglės įžiebimo šventę atėjo daugybė šilutiškių, kai kurių žodžiais sakant, suėjo visas miestas. Pažiūrėję Šilutės kamerinio dramos teatro aktorių programą „Karalių pasaka“, žmonės išklausė Šilutės valdžios atstovų kalbų.

„Šiandien susirinkome paskelbti didžiųjų švenčių laukimo pradžią. Po miesto eglės įžiebimo, Kalėdų eglės nušvis ir visose seniūnijose. Noriu palinkėti visiems, būti geresniems, atverti širdis vieni kitiems, įžiebti šilumos ir šviesos spindulį šalia esančiam. Palinkėkime vieni kitiems gražių dienų, gražių įspūdžių, kad Kūčias, Kalėdas, Naujus metus sutiktume su gera nuotaika, pasitikėjimu. Ramios Kūčių dienos, gausos per Kalėdas, daug vilčių ir storos piniginės per Naujus metus“, - susirinkusiems linkėjo rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda priminė, kad laukimo metas ypatingas, per kurį daug ką galima apsvarstyti, pagalvoti, kas nuveikta ir padaryta. Šilutiškiams jis linkėjo, kad eglės įžiebimo šventės įspūdžiai išliktų kuo ilgiau. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pastebėjo, kad labiausiai švenčių laukia mažieji. „Būkite sveiki, drūti ir laimingi“, - linkėjo jis.

Galiausiai atėjo ilgai lauktas momentas - visiems kartu suskaičiavus nuo 10 iki vieno, nušvito Kalėdų eglė, o Šilutės padangę nutvieskė fejerverkai. Kiek vėliau buvo apdovanoti mokinių piešinių konkurso „Piešiame Kalėdas“ nominantai. Meras dovanas įteikė ir už gražiausiai papuoštas Eglučių alėjos žaliaskares. Futuristinių eglučių kategorijoje laimėjo UAB „Šilutės automobilių keliai“, Tradicinių eglučių - Juknaičių pagrindinė mokykla.

Ant scenos savo pasirodymus surengė M. Jankaus pagrindinės mokyklos vaikų popchorai „Saulytė“ ir „Spindulys“, šokių klubas „Žvaigždūnė“, vaikų ir jaunimo studija „Sky“.

Rinks gražiausią Kalėdų vitriną

Puoštis ir miesto verslininkus bei dalyvauti Kalėdinių vitrinų konkurse kviečia Šilutės seniūnas R. Steponkus. Tęsiant ilgametę tradiciją, gruodžio 19 dieną, seniūno sudaryta komisija rinks gražiausią Kalėdinę vitriną Šilutės mieste. Gražiausiai papuoštos vitrinos savininkui bus įteiktas prizas.