Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

thumb MOKYKLU KATILINE thumb307

Rusnės specialiosios internatinės, Švėkšnos sanatorinės mokyklų, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos Inkaklių skyriaus bei Vainuto vidurinės mokyklų katilinės Savivaldybės administracijos sprendimu išnuomotos privačiai, praktiškai dar niekam negirdėtai įmonei - UAB „Juta Heat“.

Tokias permainas, kurios galios jau nuo šių metų šildymo sezono pradžios, praėjusių metų pabaigoje suorganizavo kadenciją bebaigiantis Savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas.

Iš minėtų keturių mokyklų tik Vainuto vidurinės mokyklos direktorius Antanas Jonikas išdrįso nepasirašyti šilumos tiekimo sutarties su Savivaldybės administracijos parinkta įmone. Pasak A.Joniko, paklusus tokiam Savivaldybės siūlymui paslauga būtų pabrangusi apie 50 tūkst. Lt per vieną šildymo sezoną.

Viskas prasidėjo nekaltai

A.Jonikas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad praėjusių metų pabaigoje Šilutės savivaldybės administracijos vadovybė pasiūlė mokyklai dalyvauti katilinės modernizavimo projekte „Šilutės rajono šilumos gamybos efektyvumo didinimas, panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius“. Vainuto vidurinės mokyklos katilinė kūrenama kietu kuru, ir kol kas yra neblogos būklės - iki šiol šilumos tiekimo problemų nebuvo.

Savivaldybės administracijos raginime dalyvauti minėtame projekte, pasak A.Joniko, vainutiškiai įžvelgė tik norą siekti pažangos. Todėl mokyklos vadovas, pasitaręs su mokyklos taryba, nusprendė dalyvauti minėtame projekte ir įgalioti Savivaldybės administraciją organizuoti tokias permainas.

Tačiau jau šių metų sausio mėnesį vainutiškiai buvo nuvilti ir gerokai išgąsdinti. Paaiškėjo, kad Savivaldybės administracija be mokyklos vadovybės žinios išnuomojo mokyklos katilinę privačiai įmonei. Pastaroji įmonė parengė mokyklai nuostolingą šildymo paslaugos tiekimo sutartį: numatyta, kad netgi neatlikus jokių katilinės rekonstrukcijos darbų, mokyklos pastatų šildymas pabrangtų daugiau nei 50 proc.

„Tai kiek šiluma pabrangtų, kai būtų įgyvendinta katilinių rekonstrukcija?“- stebėjosi vainutiškiai.

A.Jonikas „Šilutės naujienoms“ sakė nenorįs pasirodyti kaip drąsus Savivaldybės administracijos pavaldinys, išdrįsęs pasipriešinti abejotinoms tuometinio administacijos vadovo Š.Laužiko užmačioms. Tačiau gavęs mokyklai nenaudingą sutartį, A.Jonikas ją aptarė su mokyklos taryba, o taryba nusprendė pasielgti pilietiškai ir tokiai sutarčiai nepritarė.

Kitos trys mokyklos - Rusnės specialioji, Švėkšnos sanatorinė ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazija sutiko, kad pastatus šildytų UAB „Juta Heat“.

Susidomėjo Seimo Antikorupcijos komisija

Seimo narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis prieš porą savaičių aplankė visas mokyklas (Rusnės, Švėkšnos, Inkaklių, Vainuto), kuriose praėjusios kadencijos Savivaldybės administracija pradėjo šildymo pertvarkas.K.Komskis mano, kad keturių mokyklų šildymą perėmusi UAB „Juta Heat“ katilinių nuomos konkursą laimėjo galimai neskaidriu būdu. / © silutesnaujienos.lt

Vakar Savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurioje K.Komskis pranešė apie komisijos sprendimą kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą bei Generalinę prokuratūrą dėl itin rimtų įtarimų apie galimus neskaidrius Šilutės savivaldybės rengtus viešuosius pirkimus, siekiant parinkti naujus šilumos tiekėjus keturioms mokykloms, bei galimą spaudimą mokykloms pakeisti šilumos tiekėjus.

K.Komskio teigimu, atrodo, kad naujai parinkta šilumos tiekimo įmonė UAB „Juta Heat“ konkursą laimėjo galimai neskaidriu būdu, pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą. Ši abejotinos reputacijos įmonė ketina 65 procentais padidinti mokyklų šildymo kainas.

Pagal neoficialius duomenis, įmonė yra įkurta vos prieš mėnesį iki Savivaldybės paskelbto katilinių nuomos konkurso ir yra registruota viename privačiame Klaipėdos mieste esančiame bute. Pasak Seimo nario, konkursą laimėjusi bendrovė tuomet netgi neturėjo licencijos šilumos paslaugai teikti.

„Keturios Šilutės rajono mokyklos buvo įpainiotos į galimą rajono savivaldybės vadovų korupcijos atvejį. Gavęs informacijos ir pasidomėjęs šiuo procesu, pastebėjau, kad konkursai buvo organizuoti galimai neskaidriai, todėl priėmiau sprendimą dėl vertinimo kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, o dėl galimos nusikalstamos veikos - į Generalinę prokuratūrą. Šios atsakingos institucijos išsiaiškins, ar mano įtarimai pagrįsti. Jei jie pasitvirtins, sieksiu, kad būtų užkirstas kelias visiems galimiems korupcijos atvejams“, - teigė K.Komskis.

Seimo narys tvirtino, jog rajono Taryba yra pritarusi, kad minėtos mokyklos dalyvautų „Šilutės rajono šilumos gamybos efektyvumo didinimo, panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius“ projekte. Tačiau nėra jokio Tarybos sprendimo, suteikiančio Savivaldybės administracijai teisę išnuomoti mokyklų turtą privačiai įmonei.

Mokyklas asmeniškai aplankęs K.Komskis domėjosi, kaip jų vadovai buvo spaudžiami pasirašyti mokykloms nenaudingas šilumos tiekimo sutartis. K.Komskis spaudos konferencijoje sakė, kad jeigu vadovai išdrįstų tą patį patvirtinti teisėsaugai, galėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Susiję straipsniai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt