Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Image - Aplinkosaugininkai sraigtasparniu žvalgė Kuršių marias

Tikrindami, ar yra neteisėtai pastatytų tinklų ar kitokių žvejybos pažeidimų, aplinkosaugininkai kartu su karinių oro pajėgų pareigūnais užvakar sraigtasparniu apžiūrėjo Kuršių marias. Ruošiantis lašišų nerštui, skrydžio metu apžiūrėtos ir kitos

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet ne japonus ar prancūzus

Image - Duobėti žvyrkeliai į Rusnę gąsdina šilutiškius, bet  ne japonus ar prancūzus

Šiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais. Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo

Ketvirtadienis, 22 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

thumb MOKYKLU KATILINE thumb307

Rusnės specialiosios internatinės, Švėkšnos sanatorinės mokyklų, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos Inkaklių skyriaus bei Vainuto vidurinės mokyklų katilinės Savivaldybės administracijos sprendimu išnuomotos privačiai, praktiškai dar niekam negirdėtai įmonei - UAB „Juta Heat“.

Tokias permainas, kurios galios jau nuo šių metų šildymo sezono pradžios, praėjusių metų pabaigoje suorganizavo kadenciją bebaigiantis Savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas.

Iš minėtų keturių mokyklų tik Vainuto vidurinės mokyklos direktorius Antanas Jonikas išdrįso nepasirašyti šilumos tiekimo sutarties su Savivaldybės administracijos parinkta įmone. Pasak A.Joniko, paklusus tokiam Savivaldybės siūlymui paslauga būtų pabrangusi apie 50 tūkst. Lt per vieną šildymo sezoną.

Viskas prasidėjo nekaltai

A.Jonikas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad praėjusių metų pabaigoje Šilutės savivaldybės administracijos vadovybė pasiūlė mokyklai dalyvauti katilinės modernizavimo projekte „Šilutės rajono šilumos gamybos efektyvumo didinimas, panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius“. Vainuto vidurinės mokyklos katilinė kūrenama kietu kuru, ir kol kas yra neblogos būklės - iki šiol šilumos tiekimo problemų nebuvo.

Savivaldybės administracijos raginime dalyvauti minėtame projekte, pasak A.Joniko, vainutiškiai įžvelgė tik norą siekti pažangos. Todėl mokyklos vadovas, pasitaręs su mokyklos taryba, nusprendė dalyvauti minėtame projekte ir įgalioti Savivaldybės administraciją organizuoti tokias permainas.

Tačiau jau šių metų sausio mėnesį vainutiškiai buvo nuvilti ir gerokai išgąsdinti. Paaiškėjo, kad Savivaldybės administracija be mokyklos vadovybės žinios išnuomojo mokyklos katilinę privačiai įmonei. Pastaroji įmonė parengė mokyklai nuostolingą šildymo paslaugos tiekimo sutartį: numatyta, kad netgi neatlikus jokių katilinės rekonstrukcijos darbų, mokyklos pastatų šildymas pabrangtų daugiau nei 50 proc.

„Tai kiek šiluma pabrangtų, kai būtų įgyvendinta katilinių rekonstrukcija?“- stebėjosi vainutiškiai.

A.Jonikas „Šilutės naujienoms“ sakė nenorįs pasirodyti kaip drąsus Savivaldybės administracijos pavaldinys, išdrįsęs pasipriešinti abejotinoms tuometinio administacijos vadovo Š.Laužiko užmačioms. Tačiau gavęs mokyklai nenaudingą sutartį, A.Jonikas ją aptarė su mokyklos taryba, o taryba nusprendė pasielgti pilietiškai ir tokiai sutarčiai nepritarė.

Kitos trys mokyklos - Rusnės specialioji, Švėkšnos sanatorinė ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazija sutiko, kad pastatus šildytų UAB „Juta Heat“.

Susidomėjo Seimo Antikorupcijos komisija

Seimo narys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis prieš porą savaičių aplankė visas mokyklas (Rusnės, Švėkšnos, Inkaklių, Vainuto), kuriose praėjusios kadencijos Savivaldybės administracija pradėjo šildymo pertvarkas.K.Komskis mano, kad keturių mokyklų šildymą perėmusi UAB „Juta Heat“ katilinių nuomos konkursą laimėjo galimai neskaidriu būdu. / © silutesnaujienos.lt

Vakar Savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurioje K.Komskis pranešė apie komisijos sprendimą kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą bei Generalinę prokuratūrą dėl itin rimtų įtarimų apie galimus neskaidrius Šilutės savivaldybės rengtus viešuosius pirkimus, siekiant parinkti naujus šilumos tiekėjus keturioms mokykloms, bei galimą spaudimą mokykloms pakeisti šilumos tiekėjus.

K.Komskio teigimu, atrodo, kad naujai parinkta šilumos tiekimo įmonė UAB „Juta Heat“ konkursą laimėjo galimai neskaidriu būdu, pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą. Ši abejotinos reputacijos įmonė ketina 65 procentais padidinti mokyklų šildymo kainas.

Pagal neoficialius duomenis, įmonė yra įkurta vos prieš mėnesį iki Savivaldybės paskelbto katilinių nuomos konkurso ir yra registruota viename privačiame Klaipėdos mieste esančiame bute. Pasak Seimo nario, konkursą laimėjusi bendrovė tuomet netgi neturėjo licencijos šilumos paslaugai teikti.

„Keturios Šilutės rajono mokyklos buvo įpainiotos į galimą rajono savivaldybės vadovų korupcijos atvejį. Gavęs informacijos ir pasidomėjęs šiuo procesu, pastebėjau, kad konkursai buvo organizuoti galimai neskaidriai, todėl priėmiau sprendimą dėl vertinimo kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, o dėl galimos nusikalstamos veikos - į Generalinę prokuratūrą. Šios atsakingos institucijos išsiaiškins, ar mano įtarimai pagrįsti. Jei jie pasitvirtins, sieksiu, kad būtų užkirstas kelias visiems galimiems korupcijos atvejams“, - teigė K.Komskis.

Seimo narys tvirtino, jog rajono Taryba yra pritarusi, kad minėtos mokyklos dalyvautų „Šilutės rajono šilumos gamybos efektyvumo didinimo, panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius“ projekte. Tačiau nėra jokio Tarybos sprendimo, suteikiančio Savivaldybės administracijai teisę išnuomoti mokyklų turtą privačiai įmonei.

Mokyklas asmeniškai aplankęs K.Komskis domėjosi, kaip jų vadovai buvo spaudžiami pasirašyti mokykloms nenaudingas šilumos tiekimo sutartis. K.Komskis spaudos konferencijoje sakė, kad jeigu vadovai išdrįstų tą patį patvirtinti teisėsaugai, galėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Susiję straipsniai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt