Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

SOC TOMILINAS_3Trečiadienį Šilutės savivaldybės posėdžių salę užtvindė rajono socialiniai darbuotojai. Į susitikimą su jais LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda atvežė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikus Tomą Tomiliną ir Liutaurą Vičkačką, tobulinančius Seime ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje socialinės apsaugos įstatymus. Svečiai pasidžiaugė kelerių metų pasiekimais, o susirinkusieji ir Savivaldybės vadovai dėstė savo pasiekimus ir rūpesčius.
Tikisi pasiūlymų naujiems įstatymams

LR Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas, išvydęs kelias dešimtis socialinių darbuotojų bei socialinių įstaigų vadovų, seniūnų ir seniūnijų atstovų sakė, kad dar niekur taip šiltai nebuvo priimtas. Jis kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėju Liutauru Vičkačka pasakojo apie per kelerius metus įvykusias permainas šalies socialinėje politikoje bei socialinės apsaugos darbuotojų gyvenime.

Pasak T. Tomilino, tik prieš kelerius metus į LR Seimą ir Vyriausybę buvo priimta daug nepartinių žmonių. Tai sudarė sąlygas keisti įstatymus ir priimti , ypač socialinėje politikoje, palankesnius Lietuvos žmonėms. Todėl šiuo metu ir stebimi pokyčiai socialinėje politikoje, pensijų augimo proveržis. Kai kas net pastebi, kad pensijos Lietuvoje auga daugiau nei atlyginimai.

T. Tomilino nuomone, šių metų Valstybės biudžeto priėmimas buvo nušviečiamas ypač skandalingai, bet jis buvo sudarytas sąžiningai. Diskusijos vyko su visomis socialinėmis grupėmis, kurioms sparčiausiai augo atlyginimai: su socialiniais darbuotojais, medikais, pedagogais. Keista buvo girdėti aršias diskusijas dėl mokesčių didėjimo, nors jie realiai buvo padidinti tik bankams. Didinamiems atlyginimams lėšų irgi buvo surasta pakankamai.SOC TOMILINAS_4

Šiemet pavyko dar kartą padidinti išmokas vaikams. Dabar jos sieks 60 Eur vienam vaikui, o daugiavaikės šeimos vaikui net 100 Eur.

T. Tomilinas mano, kad tokias išmokas, kurios buvo pradėtos mokėti tik prieš kelis metus, reikėtų vertinti, kaip valstybės investiciją į šeimą. Gal todėl dabar Lietuvoje jau sparčiai mažėja skurde gyvenančių vaikų.

T. Tomilinas ragino susirinkusiuosius teikti klausimus bei pasiūlymus, kaip tobulinti Lietuvos socialinę politiką. Jis sakė, kad iš tokių susitikimų jam kyla idėjos, kurios vėliau virsta įstatymais. Jis pateikė ir paprastą pavyzdį. Tik dabar pradėti spausdinti darbo skelbimai, kuriuose nurodomas ir būsimas atlyginimas. Verslui reikėjo trijų mėnesių priprasti prie tokio reikalavimo, o dabar jau kitokių skelbimų ir visai nėra. O žmogui tai patogu, jis negaišta laiko, jeigu pasiūlymas nėra jam priimtinas.

Naujienos Savivaldybės socialinėje politikoje

Nesulaukęs klausimų T. Tomilinas paragino Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį papasakoti apie Šilutės rajone vykdomas permainas.

V. Laurinaitis pasakojo, kad Savivaldybėje yra sukurta socialinės pagalbos tarnyba, dirbanti su rizikos šeimomis. Tokiai tarnybai finansuoti dalis lėšų yra paimama ir iš nepanaudotų socialinių pašalpų.

Meras taip pat pastebėjo, kad Savivaldybė jau baigia uždaryti Saugų vaikų globos namus, o vietoj jų steigiamos vaikų globos šeimynos. Įsteigtos trys, dar vienai įsteigti savivaldybei trūksta apie 90 tūkst. Eur.
Saugų vaikų globos namų pastate bus įkurtas naujas Šilutės senelių globos namų padalinys.

V. Laurinaitis pateikė T. Tomilinui raštą, kuriame surašyti visi pasiūlymai ir visos sumos, kurių trūksta, kad būtų įgyvendintos visos pradėtos pertvarkos.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis informavo, kad Šilutės savivaldybėje socialinės politikos sistema keičiasi, ir pateikė tai liudijančius skaičius. Socialinėms pašalpoms Šilutės savivaldybėje panaudojama jau mažiau nei 1 mln. Eur, tačiau vaikų paramai valstybė skyrė net 5 mln. Eur.

A. Šimelionis pateikė ir informaciją apie keistiną tvarką. Pasak jo, visi asmenys turintys sunkią negalią, kasmet turi būti pristatomi Neveiksnių asmenų peržiūrėjimo komisijai. Jo nuomone, tai sukelia didelių nepatogumų tiems žmonėms ir jų šeimoms, taip pat nuostolių apmokant minėtos komisijos darbą.
Šilutei tai aktualu, nes čia, Macikų gyvenvietėje, yra didžiausi Lietuvoje socialinės globos namai. Pasak A. Šimelionio, pakaktų komisijai tirti tik tuos asmenis, kuriems medikai nustatė sveikatos pagerėjimą.

Yra nesklandumų įstatymuose ir tvarkose

Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė pateikė savo nuomonę, kad yra daug neatitikimų tarp Socialinių paslaugų įstatymo ir kitų socialinės politikos tvarkų. Ji kalbėjo, kad galimai Socialinės politikos įstatymus kuria teoretikai, o jais naudojasi praktikai. Specialistė stebėjosi, kad atsiranda teisės aktų, kuriuose yra rekomenduojamos sąlygos, nurodytos paramos sumos. Jos nuomone reikėtų, kad Valstybės tarnautojams būtų nurodytos konkretesnės tvarkos ir visiems vienodesnės sąlygos.

T. Tomilinas tik dalinai sutiko su išsakyta nuomone. Jis patikino, kad socialinės paramos ir paslaugų įstatymus rengia didelę praktinę patirtį turintys specialistai. Jis nesutiko ir su nuomone, kad turi būti įstatymai be jokių rekomendacinių nuostatų. Jo nuomone, kiekviena konkreti Savivaldybė turi teisę pasirinkti savo socialinės paramos kryptį.
Susitikime dalyvavo ir evangelikų liuteronų kunigas Liudvikas Fetingis, kuris yra vienas iš Katyčių globos namų steigėjų bei buvęs direktorius. Jis sakė, kad parapijai priklausančiame name, pirmame aukšte yra senelių globos namams pritaikytos patalpos, jose gyvena 15 senelių. Globos namai dabar turi įsirengę dar 22 vietas seneliams gyventi pastato antrame aukšte, tačiau jau pusė metų negauna tam reikalingos licencijos. Licencija neišduodama tik todėl, kad nėra įrengtas šachtinis liftas. Pasak kunigo, Vokietijoje jis matė panašių statinių, kuriuose senelių namai veikia, nors yra įrengti vadinamieji turėkliniai liftai. Kodėl čia, Lietuvoje pasirinkta tokia liftų rūšis, kurią sunku įrengti senoviniame name, dvasiškis nesupranta.

T. Tomilinas sakė, kad jau yra girdėjęs apie šią problemą iš Seimo nario A. S. Nausėdos. Jis pažadėjo šį klausimą aptarti su Socialinės apsaugos ministru ir padėti išspręsti problemą.
Atsisveikinant su svečiais buvo norinčių dar pabendrauti, nusifotografuoti. Meras V. Laurinaitis svečiams įteikė dovanas, sakydamas, kad pavartę padovanotas knygas jie tikrai panorės į Pamario kraštą atvažiuoti ir vasaros metu.